Çocuklar Ne İster?

Çocuklar Ne İster?

Sevgili Okurlar Ben henüz 10 yaşındayım ve bugün sizlere ilk köşe yazımı yazıyorum. Bugünkü konumuz aile ilişkileri olacak. Öncelikle sabahları

Acaba şu an çocuğum nerede?
Çocukların Arkadaş İlişkileri
Bazı Evlerde Üzülmek ve Kızmak Yasaktır

Sevgili Okurlar

Ben henüz 10 yaşındayım ve bugün sizlere ilk köşe yazımı yazıyorum. Bugünkü konumuz aile ilişkileri olacak.

Öncelikle sabahları çocukları erken uyandırmak zor olur. Çocuklarınızı uyandırırken tatlı tavırlarla uyandırmayı deneyin. Eğer uyanmazlarsa onlara reddedemeyeceği bir teklif sunun,eninde sonunda uyanacaklardır. Sabah yaşanan diğer bir olay okula gitmek istememeleridir. Çocukları okula göndermek için 3 çözüm var: 1. çözüm ona okula gitmezse neler olabileceğini anlatın. Eğer işe yaramazsa 2. çözüm olarak ona arkadaşlarını hatırlatın. Bu da işe yaramazsa ona reddedemeyeceği bir teklif sunun.

Okuldan gelince, çocukları okulda ne yaptığını anlatmaya zorlamayın. Söylemiyorsa size güvenmiyordur. Çocuğunuzun güvenini kazanmak için onun her dediğini yapmayın, yoksa şımarır. Onun güvenini kazanmanın en iyi yolu çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmektir. Eğer size hala güvenmiyorsa onu rahat bırakın sosyalleşmeyi sevmiyor olabilir. Çocuklar okuldan geldiklerinde genellikle aç olurlar. Onlara anlayış gösterip yemek yapmayı kabul edin.

Akşam olup da yatma vakti geldiğinde herhalde bütün çocuklar ‘ben korkuyorum’ der. Bu sorunu ona korkacak bir şey olmadığını söyleyerek ve ona yakın olduğunuzu anlatarak çözebilirsiniz. Son olarak sizden çocuklar olarak daha fazla ilgi ve sevgi bekliyoruz.

Sevgilerimle
Bengü Baykaralı

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0