Değer’in Zaman Değeri

Değer’in Zaman Değeri

Değer’in Zaman Değeri Başlığı okuyunca Finans ile meşgul olanların aklına hemen Paranın Zaman Değeri gelecektir. Ama benim bu yazıda anlatmaya çalışa

Haftalık Burç Yorumları (04.02.2019)
Eskiden Başka mıydı Gerçekten?
Haftalık Burç Yorumları (18.03.2019)

Değer’in Zaman Değeri

Başlığı okuyunca Finans ile meşgul olanların aklına hemen Paranın Zaman Değeri gelecektir. Ama benim bu yazıda anlatmaya çalışacaklarım paradan daha kıymetli… Hatta havalı olsun diye Ingilizce bir isim bile verebilirim. Time Value of Value 🙂

Hepimizin çevresinde değer verdiği çok fazla sayıda kişi vardır eminim. Ama verdiğimiz değeri ve sevgiyi zamanında ve gerektiğinde gösterebiliyor muyuz? Biz hissettiğimiz duyguyu biliyoruz ama karşımızdakinin bunu bilmeye ve duymaya hakkı yok mu? Bu yüzden yazının başlığı Değer’in Zaman Değeri, sevgiyi göstermenin de bir zamanı ve ölçüsü var çünkü. 

Oğlumla birbirimize en çok kullandığımız sevgi sözcüğünün “iyi ki varsın” olduğunu farkettim. 11 harflik bir ifadenin içinde yatan anlam o kadar derin ki; Seni Seviyorum (13 harf), Çok Değerlisin (13 harf), ve Seninle Mutluyum (15 harf) ifadelerinin hepsini karşılamaktadır. 

Google’a “İyi ki varsın” yazdığınızda 0,52 saniyede 77.800.000 sonuç veriyor. Bir Google olamazsak da biz de onlarca sevdiğimize söyleyebiliriz. Duygularımızı kendimize saklamayalım, paylaşalım, paylaşalım ki çoğalsın.

Bu yazıyı okuduktan sonra kaç kişiye “iyi ki varsın” diyecekseniz ya da demek isteyecekseniz not edin lütfen. Not edin ki asıl zenginliğinizi bir kez daha farkedin.

Not: Bu yazıyı yayınlamadan ilk olarak 10 yaşındaki oğluma okuttum ve dediği ilk şey “iyi ki varsın Anne” oldu…

 

Değer’in Zaman Değeri

YORUMLAR

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Günay 2 ay

  Çok güzel bir yazı canım,güzel yüreğine ve emeğine sağlık
  Okurken hesap yaptım kaç kişiye “iyi ki varsın” dediğimi ve sanırım doğru yoldayım
  İyi ki varsın arkadaşım ❤️

  Başarılarınız daim olsun güzel insanlar

 • DISQUS: 0