DİŞLERİNİZİ DEĞİŞTİRMEDEN GÜLÜMSEMENİZİ NASIL GÜZELLEŞTİREBİLİRSİNİZ? 

DİŞLERİNİZİ DEĞİŞTİRMEDEN GÜLÜMSEMENİZİ NASIL GÜZELLEŞTİREBİLİRSİNİZ? 

DİŞLERİNİZİ DEĞİŞTİRMEDEN GÜLÜMSEMENİZİ NASIL GÜZELLEŞTİREBİLİRSİNİZ?  Mükemmel gülüşü mü arıyorsunuz? Diş arasındaki boşluklara ya da ince bir dud

Gülüş Tasarımı Hataları: Aşırı Şekillendirilmiş Dişler
Diş Estetiği Ve Altın Oran
Çocuğunuzu İlk Kez Diş Hekimine Ne Zaman Götürmelisiniz?

DİŞLERİNİZİ DEĞİŞTİRMEDEN GÜLÜMSEMENİZİ NASIL GÜZELLEŞTİREBİLİRSİNİZ? 

Mükemmel gülüşü mü arıyorsunuz? Diş arasındaki boşluklara ya da ince bir dudağa sahip olduğunuz gerçeğine fazla takılmayın. Gerçek şu ki, hiç kimsenin dış görünüşü bir başkasından daha iyi değildir. Beğendiğiniz bir gülümsemeyi aynada deneyin, böylece dünyaya gösterme güveni kazanırsınız. Diş beyazlatma tedavileri mevcuttur, ancak aşırı tedaviyle ağız sağlığınıza zarar verme tuzağına düşmeyin. Uzun vadede, sağlıklı dişler en iyi gülüşe yol açacaktır. 

1 Kendinize güvenin. Mükemmel gülümseme, Hollywood dişlerine veya belli bir dudak şekline ihtiyaç duymaz. Diğer insanları mutlu, açık ve rahat hissetirmek için gülümseyin. İnsanlar, gülüşünüzün ardındaki nedene, görünüşünüzden daha fazla önem verir. Aşağıdaki öneriler, gülüşünüzün nasıl göründüğünü ayarlamanıza yardımcı olacaktır. 

2 Bir ayna bulun ve rahatlayın. Aynaya bakın ve yüz kaslarınızı ve omuzlarınızı rahatlatın. Gergin iseniz, yanaklarınızı ve alnınızı nazikçe ovalayın. Çenenizi açın ve birkaç kez rahatlatın. 

Sizi mutlu eden bir şey düşünün. Gerçek bir gülümseme en iyi gülümsemedir. Eğlenceli bir anıyı ya da son zamanlarda yaşadığınız bir olayı, arkadaşlarınızın ya da hoşlandığınız kişiyi düşünün. Çocukluğunuzdan utanç verici bir hikâye bile sizi güldürebilir. 

DİŞLERİNİZİ DEĞİŞTİRMEDEN GÜLÜMSEMENİZİ NASIL GÜZELLEŞTİREBİLİRSİNİZ? 

Gözlerinizi ayarlayın. Gerçek bir gülümseme ile sahte bir gülümseme arasındaki önemli farklardan biri, gözünüzün etrafındaki kaslardaki değişikliktir. Bunlardan herhangi biri işe yarayabilir: 

  • Gözlerinizi kısmayı veya biraz şaşı bakmayı dene. Geniş bir gülümsemeniz varsa, bu zaten doğal olarak olacaktır. 
  • Gözlerinizi biraz büyütmeyi ve kaşlarınızı da büyütmeyi deneyin. 
  • Kafanızdaki küçük bir eğimi bile gülümsemenin daha iyi görünmesini sağlayabilir. 

Resmi bir gülüş deneyin. Bir iş veya okul fotoğrafı için resmi bir gülümseme deneyerek başlayabilirsiniz. Dişlerinizi birleştirin. İsterseniz dudaklarınızı kapalı tutabilir veya çok fazla dişi parlatabilirsiniz. 

  • Dilinizi üst ön dişlerinizin arkasına koymaya çalışın. Bu, alt dudağınızın daha dolgun görünmesini sağlar ve dişlerinizdeki boşluklar da daha az fark edilir. Bu tipik olarak kadınsı bir bakıştır ama herkes deneyebilir. 

6 Arkadaşça gülümsemeye çalış. Bu, birinin dikkatini çekmek için sosyal bir toplantıda kullanacağınız ince ve küçük bir gülümsemedir. Dudaklarınızı birbirine bastırın ve genişçe gülümseyin. Gülümsemeyi, diğer kişinin dikkatini çekmeye yetecek kadar uzun bir süre devam ettirin. 

Kocaman gülümsemekten çekinmeyin. Ağzınızı açın ve dişlerinizi birbirine dokundurmayın ve kocaman, kocaman gülümseyin. Aynı zamanda kaşlarınızı havaya kaldırın. Bu gülümseme “Harika vakit geçiriyorum” diye bağırıyor. 

Her gün diş ipi kullanın. Dişlerinizi fırçalamadan önce günde bir veya iki kez diş ipi kullanın. Bu, plağı dişlerinizin arasından çıkarır ve sarı veya kirli beyaz görünümlü plak oluşumunu engeller. 

Evde doğal yöntemlerle dişlerinizi beyazlatmayı deneyin. Eğer dişlerinizi beyazlatmak için basit bir diş ipi ve fırçalama programı yeterli değilse, beyazlatıcı bir tedaviyi denemek isteyebilirsiniz. Bu ev ilaçları iyi bir ilk adımdır, çünkü eczane seçeneklerinden çok daha ucuzdurlar. 

  • Diş macununuza az miktarda kabartma tozu ekleyin ve iki dakika fırçalayın. Bunu haftada bir kez yapın, çünkü aşırı kullanım dişlerinize zarar verebilir. 
  • Bir çay kaşığı hindistan cevizi yağını ağzınızda birkaç dakika gezdirin, sonra da tükürün. Diş hekimleri bu “yağ çekmenin” işe yarayıp yaramadığına fazla inanmazlar, ancak herhangi bir zarara neden olmaz. 
  • Çilek, sirke ya da diğer asitli gıdalar içeren ev ilaçlarını kullanmayın. Bunlar bazı lekeleri çıkarabilse de, diş minesine hızla zarar verebilir. 

 

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0