Fitness Yapmak İçin 10 Pratik Öneri

Fitness Yapmak İçin 10 Pratik Öneri

Fitness Yapmak İçin 10 Pratik Öneri İster yeni bir egzersiz çalışıyor olun, ister spor salonu bağımlısı olun, yapmanız gerekenleri aşağıda sıraladık…

Göğüs Boyutunu Artırıcı 7 Egzersiz
Pilates Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey
Squat Yapmanın 3 Yolu

Fitness Yapmak İçin 10 Pratik Öneri İster yeni bir egzersiz çalışıyor olun, ister spor salonu bağımlısı olun, yapmanız gerekenleri aşağıda sıraladık…

Fitness Yapmak İçin 10 Pratik Öneri

1. Eğlenerek Çalışın
Öncelikle eğlenceli bir ortam yaratın. Sevdiğiniz bir müzik açın. Hiçkimse yokmuş gibi davranın. Çünkü bunlar sizin daha sıkı ve daha çok çalışmanızı sağlayacaktır. Zumba dersleri alın. Unutmayın ne kadar hareket ederseniz vücudunuz için o kadar iyi.
2. Sosyalleşin
Sosyal medya motivasyonunuzu artırabilir. Fitness hedeflerinizi Facebook, Twitter veya Instagram’da duyurun. Uzmanlar, “Kaç insanın yardım ettiğine şaşıracaksınız” diyor. Onlar arkanda olacaklar, ipuçları sunacaklar ve sizi daha sıkı bir antrenman için yönlendirecekler.
3. Dünyayı spor salonunuz yapın
Markette, benzin alırken ve merdivenlerden çıkarken hep kaslarınızı çalıştırın. Uzmanlar, “Otomobil kullanırken trafik yoğun olduğunda yapacağınız birkaç esneme germe hareketinin sonuçları inanılmaz olabilir” diyor.
4. Kendinizi gaza getirin
Olumlu konuşma, motivasyonunuzu artırabilir. Aynaya bak ve kaslarının ne kadar güçlü olduğunu düşün. Bunun için kendini tebrik et.
5. Egzersizlerinizi bölün
Uzun bir antrenmandan korkarsanız, küçük parçalara ayırın. Uzmanlar, “Uyandığınızda beş dakika hareket edin. Sabah duşunuzdan 10 dakika önce uzanın. Öğle yemeğinde 20 dakikalık bir yürüyüş yapın. Makarna suyunuzu kaynatmak için beklerken ağırlık çalışın.
6. Kaslarınızı esnetin
Bu sizi daha esnek yapar, kas gerginliğini azaltır ve duruşunuzu geliştirir. Televizyon seyrederken ya da yatakta uzanarak kaslarınızı esnetebilirsiniz.
7. Spor içeceklerine hayır deyin
Profesyonel bir sporcu değilseniz, spor içeceği kullanmayın. Sporcu içecekleri fazladan kalori ile yüklenir. Bunun yerine limonla suyu deneyin.
8. Hızlı sonuç almak için ağırlık direncine sahip çift kardiyo çalışın
Profesyonel sporcular, “Hızlı sonuçlara ihtiyaç duyan ünlü müşterilerim için kardiyo ve direnç eğitimini birleştiriyor.” Bir egzersiz bisikleti üzerinde pedal çevirirken, 30 saniyelik kol kası çalışması da ekleyin. Koşu bandında yürürken omuz kaslarınızı da çalıştırın
9. Bir sonraki seviyeye geçin
Süper zorlu egzersizler yapmayın. Vücudunuzu tanıdığınıza emin olmadan gereksiz yere kendinizi zorlamayın. Hafif ağırlıklarla çok tekrarlı egzersizlerin faydasına siz de şaşıracaksınız.
10. Kendinize meydan okuyun
Her gün bir önceki güne nazaran 5 dakika daha uzun çalışın. Koşu bandınızın eğim seviyesini yükseltin. Birkaç ekstra tekrar yapın. Fakat eğer çok yoğun geliyorsa ya da egzersiz esnasında konuşma yapmak için yeterli nefese sahip değilseniz, yavaşlayın.

Fitness Yapmak İçin 10 Pratik Öneri

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0