Hindinin Sağlığınıza Faydaları

Hindinin Sağlığınıza Faydaları

Hindinin Sağlığınıza Faydaları Hindi eti, sadece proteinlerden çok daha fazlasını sağlar. Hindi, B vitaminleri ve mineraller bakımından zengindir De

Demir Zengini 6 Gıda
Kilo Vermek İçin En İyi 11 Meyve Önerisi
Keto Diyeti Dostu 10 Sebze

Hindinin Sağlığınıza Faydaları Hindi eti, sadece proteinlerden çok daha fazlasını sağlar.

Hindi, B vitaminleri ve mineraller bakımından zengindir

Derisi olmayan kavrulmuş hindi göğsünün bir porsiyonu, yaklaşık 120 kalori, 25 gram protein, 0 gram karbonhidrat ve 2 gram yağ sağlar. Hindi aynı zamanda bir antioksidan olarak da işlev gören önemli miktarda selenyum içeren B vitaminleri ve mineralleri içermektedir. Ve hindi daha az miktarda çinko, magnezyum ve potasyum sağlar. Koyu et daha fazla vitamin ve mineral sağlar.

Merada yetiştirilen Hindi daha besleyicidir

Hindi ambalajında, “serbest menzilli” veya “kafessiz” gibi farklı terimler görebilirsiniz. Ancak gerçekten anlamı olan “mera yetiştiriciliği”. Güneş ışığına ve daha çeşitli, doğal bir diyete maruz kalmaları, anti-enflamatuar omega-3 yağ asitleri de dahil olmak üzere besin seviyelerini yükseltir.

Organik hindi antibiyotik içermez

Dünya Sağlık Örgütü hem de Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, antibiyotik direncine katkıda bulunan bir uygulamadır. İlaca dirençli bakteriler birçok yönden sorunluyken, kesim sonrası gıdaları kirletebilir ve diğer çiftliklere yayılabilirler. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, marketlerden satın alınan taze ürün maddelerinin bile antibiyotiğe dirençli bakterilerle lekelendiğini buldu. Doğranmış hindi ve kırmızı dolmalık biber, kereviz, kırmızı soğan ve ıspanak gibi diğer doğranmış sebzeleri olan mayolu bir hindi salatası yapın. Süt içermeyen pesto, zeytin püresi, avokado veya baharatlı tahin ile yapın. (Güvenlik için, kalan hindileri üç ila dört gün içerisinde yiyin veya atın.)

Organik, merada yetiştirilen bir hindi satın alırsanız, az pişmiş tüketseniz bile, besin zehirlenmesine neden olabilir. Dondurulmuş hindiyi oda sıcaklığında çözmeyin. Hindiyi yeterince uzun pişirdiğinize emin olun.

Hindi genellikle uyuşukluğa neden olan bir yiyecek olarak adlandırılır, çünkü sakinleştirici nörotransmiter serotoninin bir öncüsü olan amino asit triptofan içerir. Fakat gerçek şu ki, hindideki triptofan miktarı sizi hayal dünyasına göndermek için yeterli değil. (Tavuk, fındık ve tohumlar gibi diğer yiyecekler, hindilerden daha fazla veya daha fazla triptofan içerir.)

Hindinin Sağlığınıza Faydaları

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 2