Kahverengi Gözler İçin En İyi Göz Makyajı

Kahverengi Gözler İçin En İyi Göz Makyajı

Kahverengi Gözler İçin En İyi Göz Makyajı Kahverengi gözlerin dünyada en popüler renk tonu olması - neredeyse nüfusun yüzde 50'sinden fazlası - nerede

Kirpik Lifting Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Uygun Fiyatlı Doğal Ruj Önerileri
Microblading Hakkında Bilmeniz Gereken 15 Şey

Kahverengi Gözler İçin En İyi Göz Makyajı Kahverengi gözlerin dünyada en popüler renk tonu olması – neredeyse nüfusun yüzde 50’sinden fazlası – neredeyse tüm göz farı renklerinin onlara uymasını sağlar. Ve kahverengi gözler bir sürü varyasyona sahiptir (altın lekeler, yeşil lekeler ve kopkoyu kahverengi gözler gibi). Makyaj rutininize eklememeniz gereken bir göz farı rengi yoktur ve çok çeşitli tonlarda ve dokularda denemeler yapabilirsiniz. Peki, çok fazla seçeneğinizin olması olumsuz olabilir mi? Belki sevdiğiniz bir görünümü bulmak zor olabilir – özellikle de gözlerinize far sürme işinde yeniyseniz. Bunu olasılığı akılda tutarak, çok yönlü bir kahverengi göz makyajı paylaşıyoruz ve tam olarak nasıl bir görünüm elde edeceğinizi açıklıyoruz:

Kahverengi Gözler İçin En İyi Göz Makyajı

1. ADIM : Baz sürmek ve renk eşitlemek

Maybelline New York Master Camo Kalem gibi renk eşitleyen bir kapatıcı uygulayarak göz bölgesine – hem göz kapağını hem de göz altına sürün. Renk eşitlemede hızlı bir ders: Kızarıklıklardan şikayetçiyseniz yeşil rengi deneyin, kızarıklığı ortadan kaldırır ve çoğu cilt tonunda işe yarar. Mavi, açık ten rengi tonları için idealdir ve solgunluğu önlemeye yardımcı olur. Pembe, açık ten tonları için mat yerleri aydınlatır. Koyu halkalardan şikayetçiyseniz, kayısı ya da kırmızı rengini kullanabilirsiniz. Her ikisi de hafif-orta ve koyu tenlerde mor renkli alt çemberleri eşitler. Renk eşitleme işi çok hassastır – bu yüzden küçük miktarlarda uygulayın ve bir fırça veya makyaj süngeri kullanarak dağıtın.

ADIM 2: Kaşlarınızı Doldurun

Kaşlarınızın seyrek alanlarını doldurarak ve NYX Profesyonel Makyaj Micro-Brow Pencil gibi bir ürün ile şekillerini vurgulayarak güçlü, mat bir kaş oluşturun. Kaş kıllarınıza benzer bir renk seçin, daha cesur bir görünüm için bir ton daha koyu bir renk deneyin. Doğal şekli ve kavisi takip ederek kaşlarınızı doldurun ve kısa kıl benzeri çizgiler çekin. Daha doğal bir kaş için orada durun ya da daha sert bir görünüm için kapatıcı kullanarak kaşlarınızı etrafından çerçeveleyin.

ADIM 3: Güzel Bir Kanvas Yaratın

Göz kapağının her tarafına mat kahverengi bir far uygulayın ve tombul bir göz farı fırçası kullanarak katlanma bölgesinin içine doğru dağıtın. Bu adım için nötr tonlarda bir palete ulaşın ve cilt tonunuza yakın bir renk seçin.

4. ADIM: Geçiş Rengi Çok Önemlidir

Daha koyu bir kahverengi far alın. Bu kez, bu rengin cilt tonunuzdan daha koyu bir ton olması lazım. Katlanma bölgenize bu rengi hafifçe dağıtın.

ADIM 5: İç Kısımlara da Far Sürmek Lazım

Daha sonra, geçiş bölgesine çok dokunmadan göz kapağınızın orta ve iç kısımlarına parlak ya da simli sıcak tonlu bir göz farı sürün. Bunu yapmak için, göz kapağının ortasından başlayın ve içlere doğru gidin.

ADIM 6: Göz Pınarlarını Aydınlatın

Göz pınarlarınıza en sevdiğiniz aydınlatıcıdan sürün ve serçe parmağınızla dağıtın.

Adım 8: Son Rötuşlar

Görünümü tamamlamak için, kirpiklerinize iki kat siyah rimel uygulayın. Alt kirpiklere rimel sürmemek gözü daha büyük göstermeye yardımcı olur.

 

NHMAG-Banu Baykaralı

 

Kahverengi Gözler İçin En İyi Göz Makyajı

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0