Kendime Mektubum

Kendime Mektubum

Kendime Mektubum Kendimi bilmeye başladığım zamanlardan bugüne yaşadıklarım gözlerimin önünden film şeridi gibi akıp geçerken, yüreğimden akan keli

Gökyüzüne Sallanmak
En Son İlk Kez Ne Yaptın ?
Baba ile Bebek Arasındaki Bağlanma

Kendime Mektubum

Kendimi bilmeye başladığım zamanlardan bugüne yaşadıklarım gözlerimin önünden film şeridi gibi akıp geçerken, yüreğimden akan kelimelerim hayatıma mektubum oluverdi sanki bilinmeyen zamanın birinden haber getirir gibi.

Peki sizin de var mı kendinize mektubunuz?

“Şu hayata bak ya…

İnsanlar kendi kendilerine zorlaştırıyorlar hayatı. Oysa ki çok basit her şey. İyi ol yeter! İnsanlar zannediyorlar ki, her şey onların kontrolü altında olunca her şey güzel olacak.

Hiçbir şey bize ait değil. Aldığın nefesi bile veriyorsan neyin sahibisin sen?

“Merak etme” dedim.

Senin de isteklerin olacak. Lütfen umutsuzluk yaşama. Hayalin hep olsun ve bu hayale koş her zaman. Mutlaka gerçekleşecek. İçindeki enerjiye ulaşmak zorundasın.

Hiç bitmeyen ve seni güzelliklere götürecek olan o enerjiye. Ruhuna! Yaşadıklarının ardından toparlanmak zorundasın.

Kaldığın yerden devam edebilmek, dimdik ayakta durabilmek ve istediğin hayatı kurabilmek için. Ve aslında her anını huzurlu yaşayabilmek için. Sonra arkana dönüp gülümseyerek göz kırparak devam edebilmen için.

Yani kendin için!

Hayat yolculuğunda, kendini görme/tanıma ve bulma gayret göstermen gerektiğindendir karşına çıkan insanlar ve yaşadıkların!

Madem bu yolculuğa çıktın, sen de bu yolda yürü be kardeşim!”

 

Kendime Mektubum

YORUMLAR

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Funda 3 ay

  Ne güzel anlatmışsınız hayat yolculuğunda yaşadıklarımızin kendimizi bulmamız için birer araç olduğunu . yazılarınız cok icten ve samimi .Sevgiler

  • comment-avatar
   Selin Yenioglu 3 ay

   Funda Hanim, kiymetli yorumunuzla yazima renk kattınız. Cok tesekkur ederim, sevgiler..

 • DISQUS: 0