Keto Diyeti Dostu 10 Sebze

Keto Diyeti Dostu 10 Sebze

Keto Diyeti Dostu 10 Sebze Keto Diyeti yapıyorsanız alışveriş listenize kesinlikle eklemeniz gereken 10 sebze. Roka Net karbonhidrat: 2 gram Roke

Keto Diyeti Yapanlara 9 Meyve Önerisi
Diyetinize Eklemeniz Gereken 5 Yaz Meyvesi
GAPS Diyeti Hakkında Merak Edilenler

Keto Diyeti Dostu 10 Sebze Keto Diyeti yapıyorsanız alışveriş listenize kesinlikle eklemeniz gereken 10 sebze.

Roka

Net karbonhidrat: 2 gram

Roket olarak da bilinen bu yeşil yapraklı, biberli bir tada sahiptir. Bir porsiyon (dört bardak taze roka) sadece 20 kaloriye ve 2 gram net karbonhidrata sahiptir. Beslenme açısından, roka mükemmel bir A ve C vitamini kaynağıdır ve iyi bir folik asit ve kalsiyum kaynağıdır.

Kuşkonmaz

Net karbonhidrat: 2 gram

Bir kuşkonmaz porsiyonunda (5 mızrak), 20 kalorili ve 4 gram toplam karbonhidrat veya 2 gram net karbonhidrat bulunur. Sebze folik asit ile yüklenir ve iyi dozlarda lif ve A ve C vitaminleri sağlar.

Dolmalık biber

Net karbonhidrat: 4 gram

Düşük karbonhidratlı bir yaşam tarzı yaşayanların biberleri sevmesinin bir nedeni var. Orta boy bir dolmalık biber 25 kaloriye, 4 gram net karbonhidrat ve günlük C vitamini ihtiyacınızın% 190’ına sahiptir.

Brokoli

Net karbonhidrat: 3 gram

Bir porsiyon brokolinin 30 kalorisi ve 3 gram net karbonhidratı vardır. Tüm sebzelerde olduğu gibi, brokolinin de A ve C vitaminleri, B vitaminleri, magnezyum ve potasyum içerdiği bir besin gücü olduğu kabul edilir. Brokoli ayrıca, gözlerinizi zararlı UV hasarlarından korumaya yardımcı olan lutein ve zeaksantin gibi antioksidanlar sağlar.

Brüksel Lahanası

Net karbonhidrat: 3 gram

Brokoli kuzeni, Brüksel lahanası etkileyici beslenmeye sahiptir: Bir porsiyon (4 filiz), 40 kalori, 3 gram net karbonhidrat, 2 gram protein, 3 gram lif ve günde ihtiyacınız olan C vitaminden daha fazlasına sahiptir. Bonus olarak, anti-kanser, kalp sağlığı ve ayrıca anti-enflamatuar faydaları var.

Karnıbahar

Net karbonhidrat: 3 gram

Haçlı familyanın bir diğer üyesi olan karnabahar, pirinç, patates püresi ve hatta pizza kabuğu ve unlu mamuller için bir stand olarak kullanılabilen çok yönlü, düşük karbonhidratlı bir sebzedir. Karnabahar her 3 ons porsiyonda 25 kalori, 3 gram net karbonhidrat, günde 100% C vitamini ve iyi miktarda folik asit alıyor.

Süs Lahanası

Net karbonhidrat: 1 gram

Yeşillik Kraliçesi’nin (3 su bardağı taze lahana) porsiyonu 20 kalori ve 1 gram net karbonhidrat sağlar. Çoğu yapraklı yeşillikte olduğu gibi lahana da A ve C vitaminleri, potasyum, K vitamini, kalsiyum ve magnezyum için iyi bir kaynaktır. Yapraklı yeşil ayrıca yaşlanma ile ilişkili kronik hastalıklara karşı korunmaya yardımcı olabilecek faydalı antioksidanlarla doludur.

Mantarlar

Net karbonhidrat: 2 gram

Sizce beyaz sebzeler besleyici değil mi? Tekrar düşünün! Bir porsiyonda (5 orta mantar) 20 kalori, 2 gram net karbonhidrat ve 3 gram protein vardır. Ayrıca, mantarlar B vitaminleri, bakır, D vitamini ve selenyum paketler. Araştırmalar mantarların bağışıklığı destekleyebileceğini ve kanser karşıtı yararları olabileceğini göstermektedir.

Ispanak

Net karbonhidrat: 4 gram

Ispanak gerçekten besleyici bir yıldızdır. Bir porsiyon ıspanakta 40 kalori, 4 gram net karbonhidrat ve 2 gram protein bulunur. Servis başına 6 gram lifle ıspanak, daha uzun süre daha dolgun hissetmenize yardımcı olur ve ayrıca A ve C vitaminleri, demir, folik asit ve magnezyumun mükemmel bir kaynağıdır.

Domates

Net karbonhidrat: 4 gram

Domatesler, herhangi bir beslenme planına sağlıklı bir katkı sağlar, çünkü güçlü kalp sağlığı ve kanser önleyici özellikleri olan zengin bir likopen kaynağıdır. Orta boy bir domates sadece 20 kaloriye, 4 gram net karbonhidrat, A ve C vitaminlerine sahiptir. Aynı zamanda sağlam bir potasyum kaynağıdır.

YORUMLAR

WORDPRESS: 4
 • comment-avatar
  Eylül şenguller 7 ay

  Çok faydalı bir site sizi takibe devam edeceğim

 • comment-avatar
  Arzu Yaman 7 ay

  Harikasınız başarılarınızın devamını dilerim

 • DISQUS: 0