Keto Diyeti Yapanlara 9 Meyve Önerisi

Keto Diyeti Yapanlara 9 Meyve Önerisi

Keto Diyeti Yapanlara 9 Meyve Önerisi Modaya uygun düşük karbonhidratlı, yüksek yağlı ketojenik diyeti yapıyorsunuz veya yapan olan birini tanıyorsunu

Sağlığa Faydalı 7 Sarı Sebze
Hindinin Sağlığınıza Faydaları
Çocuklar İçin Vitaminler: Onlara İhtiyaç Var mı?

Keto Diyeti Yapanlara 9 Meyve Önerisi Modaya uygun düşük karbonhidratlı, yüksek yağlı ketojenik diyeti yapıyorsunuz veya yapan olan birini tanıyorsunuz. Kourtney Kardashian, Halle Berry ve Vanessa Hudgens gibi ünlülerin diyeti…

Avokado

Teknik olarak meyve olarak sınıflandırılan avokadoları sevmenin başka bir nedeni: Temel olarak bir keto süperstarı. Sadece sağlıklı tekli doymamış yağlar, vitaminler, mineraller ve lifle dolu değiller, aynı zamanda karbonhidratları düşük gibi.

Böğürtlen

Böğürtlen gibi lif bakımından zengin bitki bazlı yiyecekleri yemenin önemli olduğunu söylüyor. Bir fincan böğürtlenin, yaklaşık 8 gram lifi vardır, bu, önerilen günlük değerinizin yaklaşık üçte biri kadardır.

Yaban Mersini

Tadı güzel olan meyvelerin karbonhidratlarda daha yüksek olma eğilimi göstermesi iyi bir kuraldır, bu nedenle yaban mersinlerinin böğürtlenlerden daha az karbonhidrata sahip olmaları şaşırtıcı değildir. Bir bardak yaban mersini porsiyonu, 17 gram net karbonhidrat olmasına rağmen, listedeki diğer meyvelerden çok daha yüksek.

Hindistan Cevizi

Yarım fincan hindistancevizi 13 gram sağlıklı yağ ve yaklaşık 2,5 gram net karbonhidrat içerir. Hindistan cevizinin tamamını satın alabilir ve eti kendiniz çıkartabilirsiniz ya da kurutulmuş veya konserve satın alabilirsiniz. Konserve çeşidini tercih ediyorsanız, fazladan şeker eklenmemiş olduğundan emin olun.

Limon

Limon suyunuzu veya çay öncesi keto’yu baharatlamak için kullanırsanız, kullanmaya devam edebilirsiniz. Bir limon diliminde ½ gram net karbonhidrat, sadece 2 kalori ve biraz da C vitamini ve kalsiyum bulunur.

Misket Limonu

Bu ekşi turunçgil meyvelerinin (düşük karbonhidrat) geri aldığını söylemek yeterli.

Zeytin

Evet, bu tuzlu atıştırmalıklar teknik olarak meyve olarak da sınıflandırılır. Sızma zeytinyağı elde etmek için zeytinlerde bulunan sağlıklı yağlar çıkarılır, bu nedenle bu antioksidanla doldurulmuş ısırıkların her porsiyonda yaklaşık 10 gram sağlıklı yağ içermesi şaşırtıcı değildir. Bir zeytinde sadece 3 gram net karbonhidrat var.

Ahududu

¼ fincan ahududu yediğinizde yaklaşık 1,5 gram net karbonhidrat alacaksınız. Elbette, bu, keto takipçilerinin günlük karbonhidrat ödeneğinin yaklaşık % 10’u kadardır, ancak aynı zamanda C ve K vitaminlerinden de katı bir miktarda alıyor olacaksınız.

Çilek

Çileklerin ¼ fincanda yaklaşık 2 gram net karbonhidrat veya tam bir fincanda 8 gram karbonhidrat var.

Keto Diyeti Yapanlara 9 Meyve Önerisi

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0