Kombine Cilt Tipleri İçin Cilt Bakımı Önerileri

Kombine Cilt Tipleri İçin Cilt Bakımı Önerileri

Kombine Cilt Tipleri İçin Cilt Bakımı Önerileri  Hayat siyah beyaz değildir ve cilt bakımı da değildir. Cildinizin kuru veya yağlı olmak üzere iki

Saçlarınızda ve Cildinizde Zeytinyağı Mucizesi
Sivilcelere Karşı Bal Ve Limon Mucizesi
Selülitle İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Kombine Cilt Tipleri İçin Cilt Bakımı Önerileri 

Hayat siyah beyaz değildir ve cilt bakımı da değildir. Cildinizin kuru veya yağlı olmak üzere iki kategoriden birine girmesi gerektiği izlenimi altında olabilirsiniz ancak durum böyle değil. Cildinizin kuru mu yoksa yağlı mı olduğunu tespit etmek için uğraşıyorsanız, sorun, cildinizin biri değil diğeri olması değil, her ikisi de olabilir. Başka bir deyişle, karma bir cildiniz olabilir. Durum buysa, ten renginin her iki özelliğine de katılmak zorundasın. Bu, cilt tipleri için cilt bakım rutini geliştirmeyi ciddi bir taahhüt gibi görünmesine neden olabilir, ancak bunalmaz. Karma cilt türleri için basit bir rutini paylaşıyoruz, ayrıca karma cildinizin olup olmadığını bir kez ve nasıl öğreneceğinizi öğreniyoruz.

Kombine Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Ne yazık ki, hangi cilt tipine sahip olduğunuz her zaman belli değildir. Cildiniz hemen ortaya çıkıp size söyleyemediğinden, kuru, yağlı, normal, hassas veya karma bir cilde sahip olup olmadığınızı belirlemek size bağlıdır. Bir tahminde bulunabilirsiniz, ancak karma cilt tipleri için bir cilt bakımı rutinini oluşturmaya başlamadan önce, gerçekten emin olmak en iyisidir.

Kurul sertifikalı dermatolog ve Skincare.com danışmanı Dr. Dhaval Bhanusali’ye göre, karma cilt inanılmaz derecede yaygındır. “Kombinasyon cilt, hastalarımda gördüğüm en yaygın cilt tipidir” diyor. “Hastalarım, periferde yağlı T bölgesi bölgeleri (burun, kaşlar, çene) ve kuru cilt ile geliyor.” Cildinizin ne kadar yağlı veya kuru alanlarının olduğunu tespit etmeye yardımcı olmak için kendinize kolay bir cilt tipi testi verin, temizleyin ve cildinizi normalde olduğu gibi nemlendirin. Yanaklarınızı temizledikten sonra sıkı ve kuru hissediyorsanız, T-zonunuz daha az parlak görünse de, bir cilt tipi kombinasyonunun olabileceğinin işaretidir. Nemlendirmeden sonra cildinize tekrar bakın. Yanaklarınız iyi nemlenmiş görünüyorsa, ancak T-zonunuz aşırı yağlı görünüyorsa, bu birleşik cildin başka bir göstergesi olabilir.

Deneyebileceğiniz bir başka hızlı test de leke kağıdı içerir. Dr. Bhanusali, “Lekeli bir kağıt alın ve yüzünüzdeki farklı alanları nazikçe silin.” Diyor. “Tabaka yarı saydam hale gelirse, yağ emiliminin göstergesidir.” T-zonunda yağ emilimini fark ederseniz, yanaklarınızda değil, aynı zamanda cilt cildinizin de bir işareti olabilir. Cilt tipinizi nasıl belirleyeceğinizle ilgili daha fazla ipucu için dermatolog rehberimizi buradan inceleyin.

Kombine Cilt bakımı Nasıl Olmalı?

Karma cilt, yalnızca kuru ya da sadece yağlı bir cilde sahip olmaktan daha karmaşık olabilir, ancak cilt bakım rutininizin daha kapsamlı olması gerekmez. Bu beş adımda basit olsun.

1. Nazik bir temizleyici ile yıkayın. Karma bir cildiniz varsa, çok sert bir temizleyici kullanmamak önemlidir. Aksi takdirde, kuru bölgeleri uçucu yağların yüzünüzden sıyırma riski vardır. Amerikan Dermatoloji Akademisi’nin (AAD) tavsiyesine uyun ve Kiehl’in Ultra Facial Cleanser gibi hafif bir temizleyici kullanın. Tüm cilt tipleri için verilen yumuşak sıvı formülü, aşırı kurumadan tamamen temizler.

2. Kimyasal bir exfoliator kullanın. Bir eksfoliyatör ve sizin için işe yarayan ve cilt kombinasyonuna çarpan olmayan bir peeling programı bulmak zor olabilir. Cildinizin tipini de göz önüne aldığınızda, kuru lekelerde çok kaba olmayan bir peeling seçeneği seçmek için fazla dikkatli olmalısınız. Donuk cildi yeniden canlandırmak ve cildinizin rejiminizdeki sonraki adımları emmesine yardımcı olmak için glikolik asit ile formüle edilmiş yumuşak ama etkili peel kullanın. Bizim seçimimiz mi? Dermden ilham alan L’Oréal Paris RevitaLift Parlak Aydınlatıcı Günlük Soyma Pedileri.

3. SPF’yi atlamayın. İşte düzenli olarak planlanmış hatırlatıcınız, güneş koruyucusunun daima bir zorunluluktur. Cildinizin türü ne olursa olsun, bu, kesinlikle uğraşamayacağınız bir adım. SPF 15 veya daha yüksek olan hafif, suya dayanıklı, geniş spektrumlu bir güneş koruyucu seçin. La Roche-Posay Antelios AOX Günlük SPF 50 Güneş Koruyucu tasarıya uyar.

4. Orta ağırlıkta bir nemlendirici uygulayın. Nemlendirici, cilt kombinasyonları için sıklıkla kullanılan en zor ürünlerden biridir. Cildinizi yağlı gösterme riski yüksek olan bir krema uygulayamazsınız, ancak çok hafif olan bir losyon da doğru değildir. AAD, denize düşmeden nemlenen orta ağırlıkta bir nemlendirici kullanılmasını önerir. Garnier SkinActive Moisture Bomb gibi bir jel krem ​​Antioksidan Süper Nemlendirici iş için mükemmeldir. Hyaluronik asit ile formüle edilen yağsız nemlendirici, anında cildinizdeki bir farkı görmenizi ve hissetmenizi sağlar.

5. Kurutma kağıtlarını saklayın. Kapıdan çıktığınızda cilt bakımı bitmiyor. T-zonunuzun gün boyunca ortada parlak görünmeye başladığını görmeye alışkınsanız, kendinize bir paket blot kağıdı içeren bir arkadaş olun. Gün boyunca hızlı rötuşlar için NYX Profesyonel Makyaj Kurutma Kağıdı’nı çantanızda veya cebinizde tutun.

Kombine Cilt Tipleri İçin Cilt Bakımı Önerileri

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0