Liposuction İle Yağlarınızdan Kurtulun

Liposuction İle Yağlarınızdan Kurtulun

Liposuction İle Yağlarınızdan Kurtulun Liposuction, vücudun bir veya daha fazla bölgesini yeniden şekillendirmek veya azaltmak için yağ birikintile

Göğüs Boyutunu Artırıcı 7 Egzersiz
Rinoplasti İşlemi Nedir Ve Nasıl Yapılır?
Yüz Germe Operasyonu İle Gençleşin

Liposuction İle Yağlarınızdan Kurtulun

Liposuction, vücudun bir veya daha fazla bölgesini yeniden şekillendirmek veya azaltmak için yağ birikintilerinin çıkarıldığı invaziv bir cerrahidir. Terapötik veya kozmetik nedenlerle yapılabilir. Hedeflenen ortak alanlar arasında uyluk, kalça, karın, kol, boyun ve çenenin altıdır. Bu operasyon aynı zamanda emme yardımlı lipektomi veya lipoplasti olarak da bilinir.

Liposuction, kilo vermek için bir ikame veya obezite için bir tedavi değildir. Liposuction yaptırmak, kardiyovasküler hastalıkları önlemeye veya genel sağlığınızı ve sıhhatinizi geliştirmenize yardımcı olmaz. Ayrıca selülit (tipik olarak uylukta, kalçada ve kalçada görünen çukurlu cilt) veya gevşek, sarkık ciltler için etkili bir tedavi değildir.

Beden imgesi endişeleri, insanların liposuction’ı düşünmesinin ana nedenidir. Bazı normal kilolu insanlar diyet veya egzersizlere cevap vermeyen lokalize yağ ceplerine sahiptir. Bu yağ birikintileri, kilo kontrolü veya kondisyon eksikliği yerine aile özelliklerinden kaynaklanabilir. Liposuction, aşırı yağ birikintilerini gidererek ve vücut hatlarını ve oranını iyileştirerek vücudun bu belirli alanlarını inceltir ve yeniden şekillendirir.

Diyabetli bazı insanlar, tekrarlanan insülin enjeksiyonlarından kaynaklanan kontur sorunlarını tedavi etmek için emme destekli lipoliz isteyebilir. Diğer insanlarda meme dokusunu (jinekomasti) çıkarmak veya travma sonrası psödolipomu (lipoma benzeyen şişme) tedavi etmek için liposuction yapılır.

Liposuction için uygunluk

Liposuction, sağlıklı kilolu ve sert, elastik bir cilde sahip, bazı bölgelerde yağ cepleri bulunan kişiler için en uygun olanıdır.

Liposuction için uygun olması gerekir:
fiziksel olarak sağlıklı ol
psikolojik olarak kararlı olmak
bu operasyonun sınırlarının farkında olmak
gerçekçi beklentileri var.
Yaş önemli bir endişe olmamasına rağmen, yaşlı insanlar daha az cilt elastikiyetine sahip olabilir ve daha sıkı bir cilde sahip genç bir insanla aynı sonuçları elde edemeyebilir.

Liposuction öncesi dikkat edilmesi gerekenler

Liposuction’ı seçmeden önce, aklınızda bulundurmanız gereken bazı önemli hususlar vardır:
Liposuction, sağlıklı bir diyet ve egzersize rağmen devam eden şişkinlikler varsa uygundur. Kilo kaybının yerine geçmez.
Cildiniz liposuction öncesi çirkin hale gelirse, muhtemelen daha sonra çirkinleşir.
“Ekstra” cilt liposuction sonrası büzülmezse (sıkılırsa), fazla cildi gidermek için daha fazla prosedür gerekebilir.
Nihai sonuçların ortaya çıkması birkaç ay sürebilir, bu nedenle daha ileri cerrahi gerekliliği hakkında herhangi bir karar vermeden önce beklemek önemlidir.
Finansal maliyeti düşünün. Kozmetik cerrahi genellikle özel sağlık sigortası şirketlerinden yapılan indirimler için geçerli değildir.
Sigara içenler komplikasyon riski altındadır. Estetik ameliyat geçirme konusunda ciddiyseniz, sigarayı bırakmayı denemelisiniz.

Liposuction İle Yağlarınızdan Kurtulun

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0