Metabolizmanızı Yavaşlatan 6 Hata

Metabolizmanızı Yavaşlatan 6 Hata

Metabolizmanızı Yavaşlatan 6 Hata Metabolizmanızı hızlı tutmak, kilo vermek için çok önemlidir. Bununla birlikte, birkaç genel yaşam tarzı hatası m

En İyi 10 Zayıflama İpucu
Yavaş yavaş yemek kilo vermenize yardımcı olur mu?
Fitness Yapmak İçin 10 Pratik Öneri

Metabolizmanızı Yavaşlatan 6 Hata Metabolizmanızı hızlı tutmak, kilo vermek için çok önemlidir.

Bununla birlikte, birkaç genel yaşam tarzı hatası metabolizmanızı yavaşlatabilir.

Düzenli olarak, bu alışkanlıklar kilo vermeyi zorlaştırabilir ve hatta gelecekte kilo almaya daha yatkın hale gelmenize neden olabilir.

İşte metabolizmanızı yavaşlatabilen 6 yaşam tarzı hatası.

1. Çok az kalorili yemek

Çok az kalori almak metabolizmada büyük bir azalmaya neden olabilir. Kilo kaybı için bir kalori açığı gerekli olmasına rağmen, kalori alımınızın çok düşük düşmesi karşı verim sağlayabilir. Kalori alımınızı önemli ölçüde düşürdüğünüzde, vücudunuz yemeğin kıt olduğunu algılar ve kalori yakma oranını düşürür.

2. Protein dengesi

Yeterince protein yemek, sağlıklı bir kiloya ulaşmak ve korumak için çok önemlidir. Kendinizi tam hissetmenize yardımcı olmasının yanı sıra, yüksek protein alımı vücudunuzun kalori yakma oranını önemli ölçüde artırabilir. Sindirimden sonra ortaya çıkan metabolizma artışına, yiyeceğin termik etkisi (TEF) denir.

3. Hareketsiz bir yaşam

Yerleşik olmak, her gün yaktığınız kalori miktarında önemli bir azalmaya neden olabilir. Özellikle, birçok insan, temel olarak iş yerinde oturmayı içeren, metabolik hız ve genel sağlık üzerinde olumsuz etkileri olabilecek yaşam biçimlerine sahiptir. Egzersiz yapmak veya spor yapmak yaktığınız kalori üzerinde önemli bir etkiye sahip olsa da, ayağa kalkmak, temizlik yapmak ve merdivenleri çıkarmak gibi temel fiziksel aktiviteler kalorileri yakmanıza yardımcı olabilir.

4. Yeterince yüksek kaliteli uyku almamak

Uyku, sağlıklı olmak için son derece önemlidir. İhtiyacınızdan daha az saatte uyumak, kalp hastalığı, diyabet ve depresyon da dahil olmak üzere bir dizi hastalık riskinizi artırabilir. Bazı çalışmalar yetersiz uykunun metabolik hızınızı düşürebileceğini ve olasılığınızı artırabileceğini not etmektedir.

5. Şekerli içecekler içmek

Şekerli tatlandırılmış içecekler sağlığınıza zararlıdır. Yüksek tüketim, insülin direnci, diyabet ve obezite gibi çeşitli hastalıklarla bağlantılıdır. Şekerli tatlandırılmış içeceklerin olumsuz etkilerinin çoğu, fruktoza bağlanabilir. Sofra şekeri% 50 fruktoz içerirken, yüksek fruktozlu mısır şurubu% 55 fruktoz içerir. Sık şekerli tatlandırılmış içecekler tüketmek metabolizmanızı yavaşlatabilir.

6. Kuvvet antrenmanı eksikliği

Ağırlıklar ile çalışmak, metabolizmanızın yavaşlamasını önlemek için harika bir stratejidir. Güçlendirme eğitiminin sağlıklı kişilerde olduğu kadar kalp hastalığı olan veya fazla kilolu veya obez olanlarda da metabolik hızı arttırdığı gösterilmiştir. Vücudunuzdaki yağsız kütlenin çoğunu oluşturan kas kütlesini arttırır. Daha yüksek miktarda yağsız kütleye sahip olmak istirahatte yaktığınız kalori miktarını önemli ölçüde artırır.

 

Metabolizmanızı Yavaşlatan 6 Hata

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0