On Beş Yıl Boyunca Botoks Yaptıran Birinin Cildi Nasıl Görünür?

CHRISTA Billich, 15 yıl önce Botoks ilk çıktığında yaptıran insanlardan biriydi. Şimdi yüzüne neler yaptıklarını anlatıyor. Pop kültür ve güzellik de

DİŞLERİNİZİ DEĞİŞTİRMEDEN GÜLÜMSEMENİZİ NASIL GÜZELLEŞTİREBİLİRSİNİZ? 
Altın oran nedir? Bilmeniz gerekenler ve nasıl kullanılır
Popo Enjeksiyonları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

CHRISTA Billich, 15 yıl önce Botoks ilk çıktığında yaptıran insanlardan biriydi. Şimdi yüzüne neler yaptıklarını anlatıyor.
Pop kültür ve güzellik dergilerindeki her şeye rağmen, Botox sadece 15 yıldır var.
Botoks, Nisan 2002’de resmi olarak kırışıklık düzeltici, hayat değiştiren, enjekte edilebilen en başarılı kozmetik ilaç markalarından biri haline geldi.
Avustralya’daki tanıtımından bu yana, dünyanın en büyük enjekte edicilerinden biri oldu. Ve prosedürün uygulandığı ilk Avustralyalılardan bir tanesi Christa Billich idi.
Chirista botoks’un varlığından önce başka çeşitli prosedürlere başvurduğunu kabul ederken (Onun mucizelerini beklemeyecektim) İlk enjeksiyonundan önce gergin olduğunu kabul ediyor.“Ben iğnelerden korkmuyorum, ama kesinlikle onları sevmiyorum” diyor. “Kliniğe giderken bir şampanyam vardı – belki iki tane – ki bu muhtemelen tavsiye edilmiyordu, ama her ne işe yararsa denemek lazım, değil mi? “Enjeksiyondan sonra, aynaya baktığımda tamamen şok oldum – hemen pürüzsüz bir ciltle karşılaşmayı bekliyordum ama bunun yerine iğnenin yapıldığı yerlerde garip şişlikler vardı. Bana bu şişliklerin ineceğini söylediler ve gerçekten de öyle oldu. “Botoksun etkisini göstermesi düşündüğümden daha uzun sürdü, ama Botoks’un işleyişi böyle, sihrini göstermesi için biraz zamana ihtiyacı var. Kırışıklıklarınız yok olmaya başlar ve enjeksiyonları sürdürdüğünüz sürece geri gelmezler.”
Bu Christa için bir aşk hikayesinin başlangıcıydı.

YÜZÜNDEKİ DEĞİŞİKLİKLER

70 yaşındaki Christa Botoks olmasaydı neye benzeyeceğini düşünmek bile istemiyor.
“Dalga mı geçiyorsun canım!” Diye gülüyor. “Asla ne oldur acaba diye düşünmeyin. İcat geldiği için çok mutluyum. Yüzüm şimdi doğal, sıkı, pürüzsüz ve genç görünüyor. ”
Bu yüz gençleşmesi, aynı zamanda genç hayranlarının dikkatini çekmek için kullandığı bir şey.
“Bence genç erkeklerin beni olduğumdan daha genç sanıyor” diyor. “Facebook ve Instagram’da her zaman genç erkeklerden mesajlar alıyorum ve bunda hoşlanmayacak bir şey yok!”
Her ne kadar milyonlarca insanın resmini yaparak ve nüansları şekillendirerek tartışmalı bir sanatçı olan kocasıyla evlenmiş olsa da, çiftin açık bir ilişkisi var, bu da Christa’nın puma eğilimlerine izin veriyor.
“Her ikimiz de başkalarıyla tanışmaya açığız ve evliliğimiz boyunca hep böyle olduk” diye açıklıyor.

BOTOKS NASIL BULUNDU

Ürünün kozmetik dünyasındaki kullanımı hala emekleme aşamasında olmasına rağmen, Botoks aslında 1820’lerde bir Alman bilim adamının, domuz eti ürünlerinin insanları nasıl hasta ettiğini araştırmaya çalışırken, toksinlerin ilk suşlarını sosisler içinde keşfetmesiyle bulunmuştur.

30 YAŞINDA BOTOKS MU OLUR?

Yaşlanma karşıtlığı teknolojisinin hızlı ilerlemesi ve yeni ve son teknoloji tedavilerin artması ile Botoks bir 15 yıl daha kullanımda olacak mı? Dr Kumar buna inanıyor. “Sanırım hala kullanıyor olacağız” diyor. “Ancak, ürünün uygulanma şekli değişebilir. Botoks’un bir krem içinde olmasını kolaylaştırmak ve daha düzenli bir şekilde uygulayabilmek için enjeksiyonlardan daha farklı bir uygulama yolu bulunmalı. Bu, aynı zamanda birden fazla seviyede yaşlanma ile mücadele edecek daha aktif içeriklerle de paketlenebilir. ”
Ve daha üstün bir alternatif olana kadar, Christa, kendinden emin bir şekilde Botoks yaptırmaya devam edeceğini söylüyor: “Daha iyisi bulunana kadar botoksa devam!”

NHMAG-Begüm Baykaralı

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0