Saçlarınızda ve Cildinizde Zeytinyağı Mucizesi

Saçlarınızda ve Cildinizde Zeytinyağı Mucizesi

Saçlarınızda ve Cildinizde Zeytinyağı Mucizesi Zeytinyağının sayısız faydaları sadece yemeklerde tüketildiğinde değil, aynı zamanda cilt ve saç üzerin

Kombine Cilt Tipleri İçin Cilt Bakımı Önerileri
Sivilcelere Karşı Bal Ve Limon Mucizesi
Selülitle İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Saçlarınızda ve Cildinizde Zeytinyağı Mucizesi Zeytinyağının sayısız faydaları sadece yemeklerde tüketildiğinde değil, aynı zamanda cilt ve saç üzerinde topikal olarak uygulandığında da geçerlidir. Saç için zeytinyağı masajının size nasıl faydası vardır:

Saç Kalitesini Artırır

Kepek ve kaşıntılı kafa derisi için bir çözüm arayışındaysanız o zaman bu harika yağ kesinlikle sizin için. Zeytinyağı ile yapılan iyi bir saç masajı, kuru ve pul pul kafa derisini canlandırmaya yardımcı olur. Kuru ve pul pul kafa derisi oldukça sıkıntı verici ve kuru kafa derisi sık sık kepek ile sonuçlandığı için utanç verici olabilir. Zeytinyağı masajı kuru saç derisini ve saçı nemlendirerek ve bakım yaparak çalışır. İyi bir masaj, saçlarımızın büyümesi için ihtiyaç duyduğu nemi tutabilir. Bu basit ev ilaçlarını evinizin rahatlığında sadece birkaç temel malzeme kullanarak kullanabilirsiniz. Zeytinyağını temel bileşen olarak kullanın ve seçtiğiniz uçucu bir yağ ile birleştirin. Malzemeyi iyice karıştırın ve parmak uçlarınızı kullanarak; yağı kafa derisine dairesel hareketlerle masaj yapın. Saç masajı sadece saçınıza fayda sağlamayacak, aynı zamanda rahatlatıcıolacaktır. Bu karışımın yaklaşık 15 dakika saçınızda kalmasına izin verin ve hafif bir şampuan kullanarak yıkayın. Zeytinyağı masajı, saçlarınızın kaybolan parlaklığını korumasına yardımcı olabilir.

Ağrıyı ve şişmeyi rahatlatır

Zeytinyağı , tıbbi amaçlar için Hindistan’da sıklıkla kullanılmaktadır. Zeytinyağı masajı terapi olarak kullanılır. İltihap, şişlik, ağrı ve kas spazmlarına iyi geldiği de bilinmektedir. Bir çok insan sık kas burkulması ve kramp probleminden muzdariptir. Her ne kadar ilaçlar büyük bir yardım sağlayabilirse de, masaj terapisi ağrılı durumdan hızlı bir şekilde rahatlama sağlayabilir. Zeytinyağının güçlü ve keskin aromasıyla ilgili bir probleminiz varsa, bunu seçtiğiniz bazı aromatik esansiyel yağlarla karıştırabilirsiniz. Verimli sonuçlar elde etmek için, zeytinyağı masajını eklemler için yoga egzersizleri ile birleştirebilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Mükemmel

Kış kapıda ve onunla birlikte kuru ve pullu cilt problemi geliyor. Sert hava, cilt sağlığınıza zarar verebilir. Bu nedenle, onunla başa çıkmak için, size etkili sonuçlar verebilecek bir cilt bakım rejimini takip etmek çok önemlidir. Cilt sağlığınız için harikalar yaratan doğal bir ev ilacı, zeytinyağı masajıdır. Zeytinyağı masajının cilt üzerindeki faydaları çok fazladır. Cildi içeriden besler. Bu ev ilaçlarından en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, yine zeytinyağı ile cilt bakımı için mükemmel bir bileşen olan E vitamini yağını da karıştırabilirsiniz. Masaj yaparken, zeytinyağındaki E vitamini kapsülü eklenmesi mükemmel sonuçlar verebilir.

Saçlarınızda ve Cildinizde Zeytinyağı Mucizesi

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0