Saçlarınızın Daha Hızlı ve Güçlü Uzaması İçin

AnasayfaSaç Bakımı

Saçlarınızın Daha Hızlı ve Güçlü Uzaması İçin

Saçınıza ısıyla şekillendirmenin zararlarını ve saçınızı korumanın yollarını öğrenin. Isı koruyucu sprey kullanımı ve doğru teknikler hakkında bilgi edinin.

Sindirim İçin 9 İpucu: Şişkinlik ve Mide Ekşimesini Önleyin
Evde Stresi Azaltmanın 7 Keyifli Yolu
Kas Kaybı Olmadan Zayıflama

Sık sık fön çektiriyor, kıvırma veya düzleştirme maşası kullanıyorsanız, saçınız zarar görebilir ve istediğiniz kadar hızlı uzamayabilir. Isıyla şekillendirmeniz gerekiyorsa:

  • Isı koruyucu sprey kullanın.
  • En düşük ısı ayarını tercih edin.
  • Hızlı çalışarak ısının saçınıza temasını minimize edin.
  • Her gün kullanmaktan kaçının.

Islak Saçlara Dikkat Edin

Islak saçlar aşırı esnektir ve kolayca kırılabilir. Damlarken fırçalamak saç tellerine zarar verir. Islak saçlarda ısı aletleri kullanmak, saç şaftında kabarcıklar oluşturarak saçınızı ekstra kırılgan hale getirebilir. Düz saçlar için kendi kendine kurumasını bekleyin ve geniş dişli bir tarak kullanın. Dokulu veya kıvırcık saçlar için, nemliyken geniş dişli bir tarakla nazikçe tarayın.

Kimyasal İşlemlere Dikkat

Ağartıcı ve kalıcı boyalar saçınızı zayıflatır. Doğal renginizden çok uzaklaşmayan bir renk tonu seçerek daha az zarar veren peroksite ihtiyaç duyabilirsiniz. Mağaza boyalarını tüm kafanıza uygulamadan önce nokta testi yapın.

İlaçlar Saçınıza Yardımcı Olabilir veya Zarar Verebilir

Minoxidil gibi ilaçlar saç dökülmesini önleyebilir ve yeniden saç çıkmasını sağlayabilir. Ancak sürekli kullanım gerektirir. Bazı ilaçlar saç dökülmesine neden olabilir, bu durumda doktorunuza alternatifleri danışın.

Saç Kesimi ve Uzama

Saç kesimi, saçınızın daha sağlıklı uzamasına yardımcı olabilir. Kırık uçları düzenli olarak kestirmek, saç tellerinizin kırılmasını ve daha kısa hale gelmesini önler. Ancak, amacınız uzamaksa, her 3 ayda bir 1/4 inç kesim hedefleyin.

İlgili: Why Is Your Hair Falling Out?

Stresi Azaltın

Ciddi stres, saç dökülmesine neden olabilir. Stresi azaltmak veya başa çıkmanın yollarını bulmak, saçınızın yeniden uzamasına yardımcı olabilir.

Saçınıza Nazik Davranın

Kolay kırılan saçlar ekstra bakıma ihtiyaç duyar. Aşırı yıkamaktan kaçının ve haftada bir veya iki haftada bir yıkayın. Profesyonel yardımla saçınızı gevşetin ve düzenli olarak sıcak yağ bakımı uygulayın.

Uzatmalar ve Örgülerde Dikkat

Uzatma veya örgüler, saçınıza zarar verebilir. Bunları 2-3 aydan fazla takmayın ve kendiniz çıkarmayın. Saçınız şekillendirildiğinde canınız yanıyorsa, yeniden yapılmasını isteyin.

Saç Kremi Kullanın

Her şampuanlamada saç kremi kullanın. Saçınızı güçlendirir ve güneşin zararlı UV ışınlarından korur. İnce saçlarınız varsa, sadece uçlarına uygulayın. Siyah saçlar için, kırılgan uçları beslemek için iyice kaplayın.

Please follow and like us:
icon Follow en US
Pin Share

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
RSS
Follow by Email