Sağlıklı Vajina Diyeti

Sağlıklı Vajina Diyeti

Sağlıklı Vajina Diyeti Ama bunlar vajinal sağlığınız üzerinde büyük etkisi olan tek yiyecekler değil. Daha fazlası için okumaya devam edin. Elma Gün

GAPS Diyeti Hakkında Merak Edilenler
Menopozda Fazla Kilolarınızdan Kurtulun
Kas Tonunu Artırmaya Yardımcı 7 Besin

Sağlıklı Vajina Diyeti Ama bunlar vajinal sağlığınız üzerinde büyük etkisi olan tek yiyecekler değil. Daha fazlası için okumaya devam edin.

Elma

Günde bir elma yiyen kadınlar , Jinekoloji ve Obstetrik Arşivi’nde yapılan bir araştırmaya göre, daha iyi cinsel işlevler (cinsel tatmin, orgazm yeteneği ve uyandırma kabiliyetini de içeren) daha iyi bir cinsel işlev olduğunu rapor etmemektedir.

Probiyotik haplar

Eğer gerçekten bir destek arıyorsanız, Renew Life Ultimate Flora Kadın Bakım Probiyotik gibi bir ek ile doğrudan kaynağa gitmek istersiniz . Bilimsel destekli bakteri suşları kapsülü başına 25 milyar canlı kültür içerirler – probiyotik gıdalarda bulacağınızdan çok daha fazladır – bu da vajinal ve üriner sağlığı geliştirmeye yardımcı olur.

Yeşil çay

Yeşil çayda bulunan polifenolik kateşinler , Araştırmalara göre UTI’ye neden olan E. coli bakterilerini öldürebilir . Ayrıca, yeşil çaydaki kafein, PMS semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Tam Tahıllar, Baklagiller ve Sebzeler

Bütün bu gıdaların ortak özelliği nedir? Fiber açısından zengindirler. Uzmanlar, “Elyaf, bir prebiyotiktir, bu yüzden yeterli olmaksızın, bağırsaklarınızdaki iyi bakterileri beslemeyeceksiniz” diyor. “Ve vajinanın sağlıklı kalmasını sağlamanın en iyi yolu, kolonun çoğunu sağlığınızı korumaktır, çünkü çoğu bakteri kolondan gelir.”

Yoğurt

Yoğurt içerdiği probiyotiklerle enfeksiyonlar, bakteriyel vajinozis ve maya enfeksiyonları önlemeye yardımcı olur. Sağlıklı vajinal mikroflorayı desteklemek PMS semptomlarını iyileştirmeye yardımcı olur.

Yağlı balık

Üç gram somon, D vitamini için günlük değerinizin yaklaşık dörtte üçünü ve sağlıklı bir omega-3 yağ asitleri dozunu içerir. Dweck, “Her iki besin de genel sağlık için önemlidir” diyor. Aynı zamanda kalp sağlığına da bağlılar ve uzmanlar, kalbiniz için iyi olan herhangi bir yiyeceğin uyarılmanız için de iyi olduğunu söylüyor çünkü daha iyi bir dolaşım, kemerin altında daha iyi kan akışını teşvik ediyor.

Su

Uzmanlar, “Hidrasyon, vajinal alanı nemli ve yağlı tutmanın bir yoludur” diyor. Ve ıslak olmanız ve kalmanız ne kadar kolaysa, o kadar uyandırırsınız.

Meyve

Günde iki ya da daha fazla porsiyon meyve yiyen kadınlar, üniversiteden yapılan bir çalışmaya göre, haftada ikiden az porsiyon olanlara göre, rahim fibroidleri, pelvik ağrı ve düzensiz kanamaya neden olabilecek kanserli olmayan kitleler geliştirmede% 11 daha az olasıdır.

Sağlıklı Vajina Diyeti

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0