Trendyol, 2024’ün Türkiye Alışveriş Haritasını Açıkladı

AnasayfaAlışveriş

Trendyol, 2024’ün Türkiye Alışveriş Haritasını Açıkladı

Trendyol, 2024'ün ilk yarısında en çok cilt bakım ve kadın giyim ürünlerinin satıldığını açıkladı. En fazla alışveriş yapılan iller İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya oldu.

Yaz Mevsimine Pürüzsüz Bir Ciltle Hazırlanın
Güneş Lekelerinden Korunma Yolları
Ayurveda ve Cilt Bakımı: 5 İlginç Gerçek

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Trendyol, 2024 yılının ilk 6 ayına ilişkin alışveriş verilerini paylaştı. Bu dönemde, yaklaşık 2 milyon Trendyol satıcısı 335 milyon ürünü Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilere ulaştırdı. En çok alışveriş yapan iller İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya olarak öne çıktı.

En Çok Satılan Ürünler

Trendyol’un verilerine göre, 2024 yılının ilk yarısında en çok cilt bakım ürünleri satıldı. Bu ürün grubunu kadın giyim, sofra ve mutfak, gıda ve içecek ürünleri izledi. Akdeniz, Ege, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde giyim ve ayakkabı, Marmara ve İç Anadolu bölgelerinde ise kozmetik ve kişisel bakım ürünleri en çok satılanlar arasında yer aldı.

Alışverişin Lideri Kadınlar

Trendyol üzerinden en fazla alışverişi yüzde 67 oranla kadın kullanıcılar gerçekleştirdi. Kullanıcılar arasında en çok alışveriş yapan yaş grubu ise 25-35 yaş aralığı oldu.

Gurme ve Organik Ürünlere İlgi Büyüyor

Gurme ve organik ürünler, bitki çayları ve granül kahve ile birlikte, geçen seneye göre en fazla büyüme trendi gösteren ürün grubu oldu. Ayrıca oto aksesuar, takı, ev tekstil ve parfüm gibi ürün gruplarında da satış artışı yaşandı. Yüksek hava sıcaklıklarının erken başlaması, klima ve mayo ürün gruplarındaki satışları da hızlandırdı.

Bölgesel Satış Verileri

En çok satış yapan iller arasında Kocaeli, Bursa ve Aydın dikkat çekti. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya, en çok sipariş verilen şehirler oldu.

Trendyol, 2024’ün ilk yarısında Türkiye’nin alışveriş trendlerini gözler önüne serdi ve kadın kullanıcıların alışverişteki liderliğini vurguladı. Gurme ve organik ürünlere artan ilgi, tüketicilerin sağlık ve kaliteye verdiği önemi gösteriyor. Trendyol’un geniş ürün yelpazesi ve güçlü satıcı ağı, Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilere kaliteli alışveriş deneyimi sunmaya devam ediyor.

Please follow and like us:
icon Follow en US
Pin Share

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
RSS
Follow by Email