Veee işte bu benim!

Veee işte bu benim!

Hayatın akışıdır tiyatro... Biraz beni, biraz seni, biraz komşuyu koy, 2 tutam iş arkadaşını, aldığı kadarda mahalledeki esnafı ekle, çırp şimdi sa

Haftalık Burç Yorumları
Haftalık Burç Yorumları (04.02.2019)
Umay Kimdi?

Hayatın akışıdır tiyatro…

Biraz beni, biraz seni, biraz komşuyu koy, 2 tutam iş arkadaşını, aldığı kadarda mahalledeki esnafı ekle, çırp şimdi sağlıkla, mutlulukla, hayretle sonra dök üstüne sevginin, adaletin, kavganın, çarpışmaların heyecanını, al sana bir oyun. Hem de ne oyun.

Size de olur mu bilmem ama bazen kendimi bir film karesinin içinde hissettiğim olurdu, bazen de geriye dönüp baktığımda hayatımın bazı anlarını tiyatro sahnesindeymişim gibi görüyorum.

İşte tamda bu yüzden dedim ki! …

Neden olmasın??

ya da başka bir açıdan baktım…

Hadi olsun!! ile başladı tiyatro çalışmalarım.

Başladı mı size yeni bir deneyim, yeni bir hayat ve yeni bir oyun!

Dedim ya tiyatro hayatın tam içinde diye; tarihini anlayınca, rol yapmanın  detaylarını öğrenmeye başlayınca ve hele hele günümüze gelmiş klasik oyunları okuyunca şöyle bir duygu aldı beni.

Bu oyunlar gerçek hayatta bir fiil yaşanmış ve yazar gerçekten sokakta ve çevresinde ne olduysa onu aktarmış bizlere ve sonraki nesillere.

Ama bu oyunlardaki en ufak tiradı oynamak bile öyle bir ufuk açıyor ki önünüze … Hani dedim ya herşeyden biraz koy, ekle, çırp al sana bir hayat?? yoookkk o öyle değilmiş  işte diyor insan???

Bir kez o sahne tozunu aldınız mı anlıyorsunuz ki esasında bir yazı, bir tirad ama bir sürü hayat; sen nasıl oynamak istersen oyunda o oluveriyor.

Ve diyorsun ki ‘ işte bu benim! ‘

Şimdi sende kendindeki ‘seni’ keşif için  tiyatro tozunu almaya ne dersin?

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0