Pilatese Yeni Başlayanlar İçin 7 İpucu

AnasayfaPilates

Pilatese Yeni Başlayanlar İçin 7 İpucu

Pilatese yeni başlayan kişi için bazen biraz bunaltıcı olabilir. Lütfen yeni başlayanlar için aşağıdaki yedi faydalı ipucuna uyun.

Pilates Kilo Vermeye Yardımcı Olur mu?
Fitness Yapmanın Faydaları Nelerdir?
Dengenizi Geliştirmenin Yolları

Pilatese Yeni Başlayanlar İçin 7 İpucu…

Pilatese yeni başlayan kişi için bazen biraz bunaltıcı olabilir. Lütfen yeni başlayanlar için aşağıdaki yedi faydalı ipucuna uyun.

1) Sabırlı Olun! Roma bir günde inşa edilmedi – ama Romalıların ilk gün sağlam bir temel attığından eminiz!

İster başarılı bir sporcu olun, ister eski bir kanepe patatesi olun, temel bilgilerle başlayın. Pilates bir SİSTEMDİR ve temellerle zaman ayırmak sağlam, teknik bir temelin atılmasını sağlar. Tek başına tekniği anlamak birkaç dersten daha fazlasını gerektirir, ancak temel bilgiler konusunda sabırlıysanız, sizi temin ederiz ki, ileri bir sınıfa atladığınızdan çok daha hızlı ilerleyeceksiniz! Şöyle düşünün: Biri Pilates’te başarılı olsa ve güçlü bir esneklik gösterse bile, karate sınıfına girip siyah kuşakla başlamayı asla hayal edemez!

2) Pilatesin sağlamadığını aramayın!

Biftek almak için fırına gider misin? Ya da bir bira için meyve suyu barına? NUMARA! Bu nedenle, bir eğitim kampı programı veya maraton koşusu ile yaptığınız aynı vücut hislerini Pilates egzersizlerinde aramayın. “Yanmayı hissetmek” Pilates ile olacak bir şey değildir, kardiyo ile gelen yoğun kalp pompalama hissi de değildir. Ama üzülme! Vücudunuz “açık”, “uzamış” ve “dengeli” hissetmek gibi yeni duyumların sevincini öğrenecek. Pilatese başladığınızda, ilk egzersizler daha çok, çalışırken daha büyük kasların hissettiği gibi “hissetmeyen” daha küçük kaslara odaklanır. Örneğin, büyük, güçlü kaslar oldukları için çalışırken hissedilmesi kolay olan kuadriseps ve kalça kaslarınızın aksine, Pilates’in odaklandığı daha küçük dengeleyici kasların çoğu, boyutun çok küçük bir kısmıdır. Ancak bu küçük kaslar, daha büyük kaslar için destek sistemidir. Bu kaslar daha büyük adamların işlerini yapmalarına yardımcı olmak için kullanıldığında ne kadar güçlendiğinize şaşıracaksınız!

3) Kaliteye odaklanın!

Evet, TEKRAR teknikten bahsediyoruz! Pilates’i yanlış yapmak sadece SIFIR sonuç vermekle kalmaz, yaralanmalara da yol açabilir. Pilatese yeni başlayanların yaptığı yaygın bir hata, egzersizleri çok hızlı yapmak ve/veya hareketleri çok büyük yapmaktır. Pilates incelikle ilgilidir – küçük kontrollü, iyi yerleştirilmiş hareketler – böylece en derin çekirdek kasları hedefleyebilir ve kasların dış katmanlarına ilerleyebilirsiniz. Eğitmeninizi dinleyin ve uygun hızda takip edin.

4) Hala “acı yoksa kazanç da yok” diye düşünüyor musunuz? Tekrar düşün! Pilates ile “ACI ise KAZANÇ YOK!”

Belirtildiği gibi, “yanmayı hissetmek” Pilates ilkelerinin bir parçası DEĞİLDİR, bu nedenle, “yanan” kasların “acısının” başlangıçta mevcut olmayacağını zaten biliyoruz. BÖYLE! Boynunuzda veya belinizde ağrı veya rahatsızlık hissediyorsanız, DURUN!!! Bu, bir şeylerin ters gittiği anlamına gelir ve egzersizi zorlamanız gerektiği anlamına DEĞİLDİR. İyi haber şu ki, ağrı kas zayıflığından kaynaklanıyor olabilir ve bu nedenle hedef kaslar güçlendiğinde ortadan kalkacaktır. Ancak, başka bir şey olabilir ve bir tıp uzmanı dışında kimsenin bilmesine imkan yoktur. (Başka bir deyişle, Pilates eğitmeniniz ağrıyı ortadan kaldıran teknik bir ipucu verirse, yeni öğrendiğiniz uygun formla devam edebilirsiniz. Ama – eğitmeninizin ipuçlarına rağmen – ağrı devam ederse, durmalısınız.) SADECE acı çekmeden yapabileceğiniz egzersizleri yapmak için kendinize katı kural. Ağrılı veya rahatsızlık verici egzersizler yapmak sadece durumu ağırlaştırmakla kalmaz, aynı zamanda yanlış kasların çalışmasına da neden olur.

5) Vücudunuzu Dinleyin

Her antrenman “altın madalya” antrenmanı olmak zorunda değil! Kendinizi %100 hissetmediğiniz bir günde, daha kolay bir antrenman seçin! “Vücudunuza karşı nazik olun” egzersizinde yanlış bir şey yoktur.

6) Vücudunuza Saygı Duyun

Köpekler bu noktada insanlardan daha zeki! Kabul edelim, sence bir bulldog bir tazıya kıskançlıkla bakar ve tazı vücuduna sahip olmasını ister mi? NUMARA! Bu küçük bulldog, benzersiz fiziğiyle kesinlikle harika olduğunu düşünüyor. BULDOG OL! Ya da kaniş, Danua ya da Chihuahua… her neyse! Her köpek büyük olduğunu düşünüyor ve SİZ DE YAPMALISINIZ! Mevcut vücut tipinizi geliştirmeyi hedeflemekten çekinmeyin, ancak kısayken uzun bacaklara veya daha kaslı bir yapıya göz atmak yalnızca hayal kırıklığına yol açar. Ayrıca vücut tipi, her insan için hangi Pilates egzersizlerinin kolay, zor vb. olduğunu etkiler. Videolarımızı izleyenler bunu biliyor! Sıkı alt sırtlarımızla HALA mükemmel bir Roll Up yapmıyoruz….. ama yine de deniyoruz ve bu hedef kasların çalışmasını sağlıyor.

7) MAKUL bir program oluşturun ve buna bağlı kalın

Pilates’e yeni başlayan biriyseniz… YAY!!!!! Ancak kapıdan çok hızlı uçmayın, aksi takdirde yanma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. SİNDİRİLEBİLİR bir şeyle başlayın. Babamız her zaman, “Bir fili nasıl yersin biliyor musun?” derdi. İkimiz, “Nasıl?” Baba: “Her seferinde bir ısırık”. Cidden, Pilates dünyasını hemen fethetmeye çalışmayın. Keyif alacağınız bir yolculuk olsun! Haftada birkaç gün 20-30 dakika, haftada bir gün 60 dakikadan çok daha kolay yönetilebilir ve etkilidir…. ve aslında bu şekilde daha fazla sonuç göreceksiniz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0