Kelebek Etkisi

AnasayfaKöşe Yazarları

Kelebek Etkisi

Sağlıklı Sınırlar Koymak
Yalnızlık ve Mutsuzluk
Beslenme Ve Yoga

Kelebek Etkisi… Her hareket beraberinde başka bir hareketin tetikleyicisi ve ortaya çıkaranıdır.
Yaptığımız her somut eylem diğerini yaşama yerleştirirken farkındalığın bu noktada önemi çok büyüktür. Kendi içinde küçük gibi görünen her hareket ve soyut da buna dahil olarak bir düşünce formu bir sonrakinin açığa çıkarıcısıdır adeta.

Kelebek Etkisi

Her insanın yaratılış amacı ve gerçekleştirmesi gereken bir kader planının olması neticesinde ve gerçekliğinde yaşanmış olan her bir hadise bir sonrakinde tezahüre gelir.

İlgili: Zihninizi Nasıl Sessizleştirebilirsiniz?

Bu yüzden yaşamak istediğimiz hayatın yönetimi tamamıyla kendi ellerimizdedir.
Bir sonraki adımı ve geleceği göremiyor olmamız kaderimizi kendi ellerimizle planlamadığımız anlamını taşımaz. Her düşünceyi birer tohum olarak düşünür isek gerçekleştirmek ve yaşama getirmek istediğimiz tohuma iyi bakmamız gerekir.

Kelebek Etkisi

Kelebeğin her kanat çırpışındaki hareketle gözle görülemeyen ve büyük resimdeki tezahürünü tahmin edemediğimiz kısıtlı görüş alanımızda yerini bulamayan bir hareket, tam da olması gerektiği gibi yerini bulur ve kendini gösterir.
Kelebek etkisini Karma Yasası olarak da düşünebiliriz. Karma eylem demektir.
Eylem oluş ve gerçekleştirme halidir. İki elimizle ve varlığımızla ortaya koyduğumuz her şey bir gerçeklik meydana getirir ve açığa çıkarır.
Bu açığa çıkış tabiri caiz ise olumlu ya da olumsuz diyebileceğimiz süreçleri vareder.

Kelebek Etkisi

Genel olarak bakıldığında kendi ellerimizle yarattıklarımızdır. Karma felsefesinin özü bu yüzden denir; yaşamda tarafını seç. Sen tarafını hangi yöne meyletmişsen yani bunu açar isek (iyi olabilecek tutum, davranış, düşünce vb.) (kötü olabilecek tutum, davranış, düşünce, eylem)
İkisi de bir irade ile açığa çıkan oluşu yaratır. Ve sonuçlarını kaçınılmaz olarak yaşarken buluruz kendimizi.
Yaşamı kendi ellerinkle yaratırken geçmişten getirdiklerimizin etkisi yadsınamayacak şekilde etkisi altına alır. elbetteki hayatımızı; ama her zaman unutlumaması gereken en önemli şey geçmişten bize taşınanlarla birlikte bir ortaya koyuş ve bir iradeyi ortaya çıkarmak ve ihtiyacı görmek üzerine varolduğumuzu düşünmemiz ve buna göre adımlarımızı atmamız hem kendi gerçekliğimizi yaşamamıza vesile olacaktır.
Hem de atalarımızı onurlandırarak onlardan aldıklarımızı gelecek olan nesillere aktarmak ile ilgili olarak bir görev ve sorumluluğu üstlenmiş olacağız.

Kelebek Etkisi

Küçük harekette görülmeyen ama büyük planda sonuçlarını bir sonrakinde veya sonrakilerde biz göremesek de olacak olanın bilincinde eylemlerimizi gerçekleştirmek yerinde olacaktır.
Her birey bu farkındalıkla eylem planlarını gerçekleştirdiği takdirde aynı bir kelebek etkisi gibi yaratılan o hareket başka bir güzellikteki hareketi ve oluşu yaratım sahnesine taşıyacaktır.
Ve bu saatten sonra yaşamını kendi ellerinle inşa ettiğini idrak etmek pek de zor olmasa gerek diye düşünmekteyim.
Elimizden gelenin en iyisini yapmak kendimiz, yaşamımızda temasta olduğumuz herkes için çok önemli anlamlara sahip. Bu farkındalıkla olanı kabule geçmek ve bir sonrakini buna göre şekillendirmek Karma’yı yaşamak (olumlu veya olumsuz) Dharma’da yol almayı (kaderinin efendisi) getirir.

Kelebek Etkisi

Yazılanları ve okuduklarımızı yaşama yerleştirmektir bilginin yaşama entegrasyonu. Yaşama entegre ettiğin her şey artık varoluşu kutladığın bir dansa dönüşür. Bu dansa sadece eşlik etmek bize düşen kısmıdır.
Yaşamın dansına eşlik edeceğin bilinçli adımlar gününü ve yaşamını şekillendirsin.

Sevgiyle…
Meltem Kan

 

 

 

Sevgili NHMAG okurları, Kelebek Etkisi haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet, Psikoloji, Kişisel Gelişim gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAGı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Kelebek Etkisi

YORUMLAR

WORDPRESS: 0