Begüm Tangil İle Yoga

AnasayfaKöşe Yazarları

Begüm Tangil İle Yoga

Değişim Seninle Başlar
Merhaba Güzel Ruhlar
İlişkilerimizi Geliştirmenin Güçlü Bir Yolu

Begüm Tangil İle Yoga… Yin Yoga; yoga pozlarında daha uzun süre kalarak meditatif bir halde durunca bedende neler olduğunu gözlemlememize ve nefesle bağlantı kurarak bağ dokumuzu yumuşatmaya yardımcı olur.

Begüm Tangil İle Yoga

Yoga Nidra

Uyku yogası veya yogik uyku olarak adlandırılır. Uymak ile uyanık kalmak arasında bir bilinç halinde kalarak bedensel ve duygusal rahatlamayı kolaylaştırır.

Yin Yang Yoga çalışmasında hareketli yang enerji ve durağan yin enerji pozlarda ve poz geçişlerinde birleştirilerek aktif esneme aynı zamanda güçlenme sağlar.

Her meditasyon çalışmasında amaç,hedef olmamakla birlikte çalışma boyunca düşüncelere,duygulara gözlemci olma niyeti ile devam edilir.

Begüm Tangil İle Yoga

Kundalini Yoga

Nefes egzersizleri ve genellikle el-kol hareketleri kullanılarak yapılan enerji bedeni ile çalışan yoga türüdür.Hareket,nefes,meditasyon ve mantra kullanılır.Derin bir bilinçaltı dönüştürme çalışmasıdır.

Özgür Akış

Yoga ve dans geçmişimde aldığım eğitimleri harmanladığım,somatik bileşenlerden destek aldığım ve grubun enerjisine göre şekillendirdiğim bir ders çeşidi.Herhangi bir yazılı kaynağı olmamakla beraber bedenimizi hissetme,özgürce hareket etme amaçları farklı disiplinlerden çalışmalarımı birleştirerek sunmaktayım.

Begüm Tangil İle Yoga

Begüm Tangil İle Yoga

Begüm Tangil Kimdir?

Yogaya 2015 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik bölümünde hocalarından birinin yoga dersine katılmasıyla başladı. Daha sonra düzenli yoga pratiklerine devam etti. İçindeki daha iyi öğrenmek için öğretme aşkı yogada da açığa çıktı ve Yoga Alliance onaylı 200 saatlik uzmanlık eğitimini aldı. Yin Yoga, Somatik Yoga, Mindfulness ve çeşitli psikoloji eğitimleri alarak farklı disiplinleri geçmişten getirdiği dans birikimiyle birleştirdi. Üzerine 300 saatlik ileri seviye eğitime devam ederken Kundalini Yoga ile tanıştı, Temel Seviye eğitimi bitirip İleri Seviye eğitime devam etmekte. Birçok farklı hoca ile çalışarak dans geçmişini de işin içine katarak beden ile çalışmaya ve çalıştırmaya devam etmekte.Yoga ağır basınca kurumsal ve akademik kariyerini bırakarak tüm odağını beden/ruh pratiklerine çevirdi. Yoganın birleştirici gücüne ve bütünsel yaklaşımına esnek bakış açısıyla doğayla bütünleşerek öğrenme ve öğretmeye devam ediyor.

 

 

 

Sevgili NHMAG okurları, Begüm Tangil İle Yoga yazımızı beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Begüm Tangil İle Yoga

YORUMLAR

WORDPRESS: 0