Bioenerji Terapisi ile Şifa

AnasayfaKöşe Yazarları

Bioenerji Terapisi ile Şifa

5-11 Aralık Haftası Astroloji Analizi
Bağımlı İlişki Nasıl Olur?
Topraklanmak

Bioenerji Terapisi ile Şifa… Bio kelimesi “hayat ve canlılık” anlamı taşır. Bioenerji de en basit haliyle “yaşam enerjisi” demek. Binlerce yıllık eski uygarlıklardan bugüne taşınan farklı kültürlerde yaşam enerjisi Prana, Çi gibi değişik isimler de almış. Enerji bazlı uygulamalar, çok eskilerden beri baş vurulan şifa yöntemlerinden olmuş. Bioenerji terapisinde de enerji ile çalışıyoruz. Bu konunun detayına girmeden önce “şifa” sözcüğünü biraz irdelemek isterim.

Bioenerji Terapisi ile Şifa

Sözlükte şifa “bedensel ve ruhsal bir hastalığın son bulması, hastalıktan kurtulma, onma” olarak tanımlanıyor. Ben şifayı biraz daha farklı yorumluyorum. Bizler beden içindeyken her ne kadar dünya yaşamını her şeymiş gibi deneyimlesek de, aslında varlığımız bundan ibaret değil. Doğumdan öncesi, ölümden sonrası ve yaşarken de algıladıklarımızdan çok daha fazlası mevcut. O halde şifayı ille de bir hastalığın iyileşmesi olarak yorumlamak çok sınırlı bir bakış açısı.

Çoğumuz tanık olmuşuzdur. Aynı hastalık hikayesine sahip farklı kişilere, aynı doktor tarafından, aynı tedavi uygulanır. Bazıları iyileşir, bazılarının iyileşmediği görülür. Bazıları ömür boyu bir daha o hastalığa yakalanmaz, bazılarında ise nükseder. Bioenerji terapisi ve benzer başka uygulamalarda da kişiler bazında farklı etkiler ve farklı sonuçlar görülebilir. Ben bunu spiritüel açıdan değerlendirmeyi çok kıymetli buluyorum.

Bioenerji Terapisi ile Şifa

Çoğu hastalığın kökeninde kendimizle ve yaşamla ilgili inanç kalıplarımız yer alıyor. Gerekli ruhsal büyüme sağlanmadan ve farkındalık gelişmeden bu kalıpları kıramıyoruz ve kimi rahatsızlıkları bu yüzden atlatamıyoruz. Şu durumda fiziksel, zihinsel ya da ruhsal rahatsızlıklarımız aslında bizi geliştirmek için önümüze konulmuş engeller gibi.

Farkındalık oluşmadan engelin ortadan kaldırılması küçük resimde fayda gibi görünse de, ruhun deneyimleyerek büyümesi yolculuğunda gelişimi yavaşlatabilir.

Dolayısıyla yüzde yüz hastalığın iyileşmesi beklentisi doğru olmaz. Hatta şifacının bunda ısrar etmesi, varlığa -yani insan bedenindeki ruha- müdahale etmek anlamı bile taşıyabilir. Yaratıcımız dışında, yüzde yüz, bir daha nüksetmeyecek şekilde şifa verme potansiyeline sahip tek kişi insanın kendisidir.

Bioenerji Terapisi ile Şifa

O halde ne yapalım? Doktora gitmeyelim mi? Tamamlayıcı tıp ya da farklı terapi yöntemlerine baş vurmayalım mı?
Tabii ki doktora gidelim, başka yöntemler ile de destekleyelim. Ancak merkeze hep kendimizi koyalım ve bir yandan kendimize şu soruları soralım. Benim buradan öğrenmem gereken ne? Bu hastalık bana ne anlatıyor?
Kullanılan yöntemden bağımsız olarak, şifacının sergileyeceği en güzel yaklaşım da; çamura batmış patinaj yapan araçta tekerin altına bir plaka koymaktan ibaret. Yolculuğun sorumluluğu, zorluklarıyla ve güzellikleriyle birlikte şoförün kendisine ait.

Bu açıdan değerlendirdiğimizde Bioenerji terapisi de üzerimizdeki pusu kaldırıp, temiz bir enerjiyle hayata bakmak için çok güzel bir yöntem.

“Madde özünde parçacık mı yoksa enerji mi?” ikilemi hala farklı görüşlere sahip bilim insanları tarafından sorgulanıyor olmakla birlikte, enerji aslında her yerde. 1900’lü yıllardan bu yana yapılan pek çok deneysel araştırma insanın hatta tüm canlı organizmaların bedeni çevreleyen ve belli frekanslarda titreşen bir enerji alanına sahip olduğunu kanıtladı.

Bioenerji Terapisi ile Şifa

Biz bu enerji alanına enerji beden diyelim. Bioenerji terapisinde de kişinin enerji bedeni üzerinde çalışıyoruz.
Homeopati, refleksoloji, yoga, bitkisel tıp gibi pek çok çalışmayı kapsayan tamamlayıcı ve geleneksel tıp uygulamaları arasında Bioenerji dünya genelinde çoktan yer edinmiş durumda. Rusya, Japonya, Çin, Batı Avrupa ülkeleri, ABD ve İngiltere’de oldukça yaygın; fakülte ve enstitülerde bioenerji eğitimleri veriliyor. Ülkemizde ise 2011 yılında yayınlanan kararname ile oluşturulan ve belirli başlıklardaki uygulamaları takip eden Geleneksel, Tamamlayıcı ve Fonksiyonel Uygulamalar Dairesi Başkanlığı bulunuyor.

Bioenerji Terapisi ile Şifa

Enerji bedende, kişinin çevresiyle enerji alışverişini ve bedendeki enerji akışını sağlayan çakralar, manyetik enerji kanalları ve enerji noktaları bulunuyor. Bioenerji terapisi ile;

Çakraların dengelenmesi,

Enerji akışının düzenlenmesi,

Negatif enerjiden arınma,

Enerjetik blokajların çözülmesi,

Enerji beden frekansının yükselmesini hedefleriz.

Bunun bir sonucu olarak da kişide duygusal ve ruhsal anlamda rahatlama gerçekleşir. Bunu, duştan çıktığımızda yaşadığımız ferahlama ve hafiflik hissine de benzetebiliriz. Aslında bioenerji terapisi ile de enerji bedeni yıkamış oluyoruz. Tam da bu sebepten dolayı bioenerji terapisi sadece rahatsızlık durumlarında başvurulacak bir uygulama değil. Sağlıklı kişilerin de senede bir birkaç seans alması önerilir.

Bioenerji Terapisi ile Şifa

Bioenerji terapisi ile kimi fiziksel rahatsızlıkların şifalanması sıkça gerçekleşen bir durum. Bununla birlikte tıbbi uygulamaların bir alternatifi gibi görülmemeli. Bioenerji terapisi tıbbi uygulamaları çok güzel bir şekilde destekler ve tamamlar, diyebiliriz.

Çakralarımız ve enerji akışımız dengede olduğunda, etrafla olan enerji alışverişimiz de düzene girer; yaşam içinde denge hali kolaylaşır.

Şifanın en güzeli ruhun yolculuğunda bilincin ve farkındalığın gelişmesi. Bioenerji terapisi farkındalığın gelişmesine zemin hazırlayan en güzel kolaylaştırıcı uygulamalardan biri. Keyifle deneyimlemenizi tavsiye ederim.

Kadriye Aydemir
Bioenerji Terapisti
Regresyon Terapisti
Profesyonel Koç
0506 772 1981
terapika@outlook.com

 

 

 

 

Sevgili NHMAG okurları, Bioenerji Terapisi ile Şifa yazımızı beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Bioenerji Terapisi ile Şifa

YORUMLAR

WORDPRESS: 0