Neden Bir Türlü Zayıflayamıyorum Diyorsanız İşte Cevabı

AnasayfaKöşe Yazarları

Neden Bir Türlü Zayıflayamıyorum Diyorsanız İşte Cevabı

Merhaba…
Kelebek Etkisi
Senin Gibi Esnek Değilim Yoga Yapabilir Miyim?

Neden Bir Türlü Zayıflayamıyorum Diyorsanız İşte Cevabı… Kendinizi bildiğinizden beri sürekli bir diyet içerisinde misiniz? Güzel kilolar verip sonra geri mi aldınız? Sizi daha fazla giriş cümlelerim ile oyalamadan direk konuya giriş yapalım.

1) Sağlıklı Beslenme İle Kilo Vermenin İlk Kuralı Düzenli Uykudur

Burada daha farklı bir şey bekliyor olabilirsiniz. Misal ekmeği çıkarın veya akşam saat altıdan sonra yemek yemeyin gibi. Ya da daha popüler olan kalori açığı… ama hayır! Vücudunuzu dinlendirmezseniz o zaman metabolizmanızın hızlı çalışmasını engellemiş olursunuz. Düzensiz bir uyku vücutta inflamasyonu, yani mikroba bağlı olmayan enfeksiyonu tetikler. Bu da vücudun kendi sistemine saldırmasını hızlandırır ve vücudu strese sokar. Bu stres altında istediğiniz kadar kalori açığı oluşturun sonuç alamazsınız.

2) En Büyük Yanlışlardan Biri Kontrolsüz Yağ Kısıtlamalarıdır.

Çünkü bugüne kadar yağ kötüdür reklamıyla kandırılıp asıl düşmanımız karbonhidratları unuttuk. Özellikle yağı azaltılmış her üründe ya tuz ya da karbonhidrat miktarını arttırdılar. O yüzden SAĞLIKLI YAĞLARI HAYATINIZA TEKRAR ALIN. Kalori hesabını bırakıp yediklerinizin vücuda nasıl yarar sağlayacağını araştırın.

3) Ekmek Olmalı mı Olmamalı Mı?

Öncelikle beyaz ekmeği her türlü hayatınızdan çıkartmalısınız. Sağlıklı ekmekler konusunda ise eğer bir otoimmün rahatsızlığınız varsa, ( tip 1 diyabet, sedef hastalığı, multipl skleroz(ms), inflamutuar bağırsak hastalığı(ibs), lupus, romatoid artrit… ) o zaman ekmeğin her türlüsünü çıkarmanız gerek. Çünkü glüten dediğimiz protein sindirim esnasında vücutta inflamasyonu tetikliyor. Bu tarz bir hastalığınız yoksa esmer ekmekleri ihtiyacınız ölçüsünde tüketebilirsiniz.

4) Prebiyotik Gıdaları Artırın!

Özellikle evde yapılmış fermente ürünler tüketimine özen gösterin. Turşu, kefir, yoğurt kvass, kombucha vb. turşunuzu kurarken tuz miktarına dikkat edin. Unutmayın eczaneden aldığınız probiyotikler yeterli olmaz. İlk olarak beslenmeniz ile bu açığı kapatıp gerekitrse beslenmeye DESTEK olması için alabilirsiniz. Sağlıklı bir bağırsak sağlıklı kilo verimini destekler. Vücuttan toksin atmanın diğer en güzel yolu bağırsaklardan geçer.

5) Fit Tatlılar Dahil Şekerden Uzak Durun.

Kahverengi şeker veya doğal şeker de şekerdir. O yüzden alacağınız tek şeker yediğiniz meyveden olmalı ve o da günlük 2-3 porsiyonu geçmemeli!

6) Su Dahil Yemekte Sıvı Tüketmeyin!

Yemek yanların içilen sıvılar emilimi hızlandırır ve kan şekerini hızlı yükseltir. Bu da zayıflama programlarında istemediğimiz bir durumdur. Aynı zamanda insülin çalışma mekanizmasını bozar.

7) Her Öğünde Mutlaka Sebze

Bu ister yemek olsun isterseniz salata olsun. Hiçbir şey yapamıyorsanız bile marulu limonlayıp yiyin. Sebzeler vücudun asit düzeyini azaltmakta, probiyotiklerin aktif hale gelebilmesi için gerekli lifleri sağlamakta, vitamin ve mineralin en doğal ve emilim oranı en yüksek halini almakta ve vücutta kanser riskini azaltmaktaen önemli silahımızdır.

Bütün bunları okuduktan sonra biraz yorucu olduğunu düşünebilirsiniz. Hatta keşke sihirli bir değnek olsaydı diyorsunuz. İnanın o beklediğiniz sihir sizin elinizde. Sizin için gerekli olan tek şey irade ve azim. Vücudunuzu keşfe çıkın, eğer tek başına doğru yolu bulmaktan korkuyorsanız o zaman bir uzmandan destek alın. Bu konuda ilk kapısını çalacağınız kişi diyetisyen olmalı ama unutmayın diyetisyen size sadece doğruyu nasıl yapacağınızı öğretir, devam ettirmek ise tamamen size kalmıştır.
İnanmak başarmanın yarısıdır, kendine inanıyor musun?

O zaman yolun yarısını geçtin!

 

 

Sevgili nhmag okurları, Neden Bir Türlü Zayıflayamıyorum Diyorsanız İşte Cevabı haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet, Psikoloji, Astroloji, Burç Yorumları, Kişisel Gelişim, Pratik ve Sağlıklı Yemek Tarifleri gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0