Senin Gibi Esnek Değilim Yoga Yapabilir Miyim?

AnasayfaKöşe Yazarları

Senin Gibi Esnek Değilim Yoga Yapabilir Miyim?

Yoga Dersinden Ne Beklemeli?
Kioo Retreat Center Nisan Ayı Etkinlik Takvimi
Akışa Bırakıp Dengemizi Bulabilir Miyiz?

Senin Gibi Esnek Değilim Yoga Yapabilir Miyim? Sanırım eğitmen olarak yada uzun zaman yoga pratiği yapan kişilerin çoğunun karşılaştığı bir soru bu.
Pratiklerimizde bu kadar esnek ve güçlü olmamız hem şaşırtıcı hem de imkansız gibi görünüyor ve çoğu zaman yogaya başlamak isteyenleri bir adım geride tutuyor. Peki yogada bu kadar bedeni kontrol edilebilir hale getirmek nasıl mümkün?

Senin Gibi Esnek Değilim Yoga Yapabilir Miyim?

Yogada görünürde,sadece fiziksel beden üzerinde çalışıyor olsak da aslında derinde ve bedende kayıtlı olan tüm düşünce kalıplarımız, duygularımız ve kendimizle ilgili birçok şeyi keşfetmemize, yüzleşmemize hatta ne kadar çok şeyi içimize sığdırmaya çalışıp sıkıştığımızı görmemize yardımcı olur. Biz bu asanalarla kendimizde olanı ortaya çıkardıkça, zihnimizin yapısı dönüşmeye başlar.

Zihnimiz dönüşmeye başladıkça bedenimiz dönüşmeye başlar. Yogada söylendiği gibi; ”mat üzerinde ne isen, hayat içerisinde de o var” sözü o kadar gerçektir ki yoga pratiği hayatımızın içerisinde nüfuz etmeye başladıkça hayat bir pratik haline gelir ve yolculuk başlar. Sadece esnemek için de yoga var, felsefesini kavrayarak bu yolun bir parçası olmakta. Yoga ;sana ne istersen onu zaten verecektir.

Yeni Haberler

YORUMLAR

WORDPRESS: 0