Ozonlu Cilt Bakımı

AnasayfaKöşe Yazarları

Ozonlu Cilt Bakımı

Değişim Seninle Başlar
Bavullarımız
Sonbaharın Tadı Balkabağı

Ozonlu Cilt Bakımı… Ozonit nedir? Ozonit; zeytinyağının sıfırın altındaki sıcaklıklarda uzun süre (haftalarca) ozonlanması ile elde edilir. Ozonlama işlemi taşıyıcı yağ içinden ozon gazının geçirilmesi şeklinde olur. Ozon molekülü içindeki oksijen atomları zeytinyağı içindeki karbon atomları ile bağ oluşturur.

Ozonlu Cilt Bakımı

Yaşlılıkla birlikte cilt sağlıklıklı görüntüsünden kopabilir. Yaş ilerledikçe hücre sayıları azalır, epidermis yapı yorulur, keratin katmanı artar; deformasyonlar ve elastikiyet kayıplar başlar. Solunum enzimlerinin çalışma gücü azaldıkça hücrelerin enerjisi eskisi gibi yetmez.

Epidermis hücreler artık kendini yenileyemez, elastik lifleri parçalanır. Tüm bunlar doğal olarak cildin kırışmasına, sarkmasına, sağlıklı, canlı ve parlak görüntüsünün kaybolmasına neden olur.
Yaşlanmayı durduramayacağımız için yaşlanmanın getirdiği bu olumsuzlukları gidermek için cildimize ek işlemler yapmak zorunda kalırız.

Ozon da bu işlemlerden biridir. Tamamen doğal, insan vücuduna uyumlu ve yan etkisiz olduğu için de diğer yöntemlerden ayrılır.
Sağlıklı bir cilde sahipseniz ayda bir ozonlu cilt bakımını yaptırmanız yeterli olacaktır.
Akne, leke, skar, elastikiyeti kaybı gibi problemleriniz var ise uzmanımızın belirleyeceği ozon bakım protokolleri ile cildinizi eski sağlığına kavuşturabilirsiniz.

 

 

Ozonlu Cilt Bakımı

YORUMLAR

WORDPRESS: 0