Kilo Kaybı İçin Limonata Diyeti

AnasayfaDiyet

Kilo Kaybı İçin Limonata Diyeti

Bu içeceği diyetinize ve sağlıklı yaşam rutininize dahil etmeden hemen önce gerçeklerinizi öğrenin.

Potasyum Zengini Gıdalar
Erik Suyu Kilo Vermede Etkili Midir?
Prediyabet Diyet Planı Riskler Yiyecekler ve Yaşam Tarzı Değişiklikleri

Kilo Kaybı İçin Limonata Diyeti… Kilo kaybı için limonata diyeti oldukça etkili olabilir ve zararlı toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Akçaağaç şurubu veya ana temizleme diyeti veya değiştirilmiş sıvı diyeti olarak da adlandırılan bu, iki hafta gibi kısa bir sürede kilo vermenize yardımcı olabilir.

Kilo Kaybı İçin Limonata Diyeti

Bilin bakalım bu diyeti kim ünlü yaptı? Oyuncu ve şarkıcı Beyoncé Knowles. Bu diyeti uyguladıktan sonra Dream Girls’teki çok ünlü rolü nedeniyle yaklaşık 20 kilo verdiği iddia ediliyor. Deneyimsiz olanlar için, bu diyet tamamen 16 günlük bir detoksifikasyon stratejisiyle ilgilidir. Ama bilim ne diyor? Limonata diyetine devam etmen senin için uygun mu?

Kilo Kaybı İçin Limonata Diyeti

1. Limonata Diyeti Nedir?

Kilo Kaybı İçin Limonata Diyeti

Kilo Kaybı İçin Limonata Diyeti

Bu, içsel detoksifikasyon için çok düşük kalorili bir Master Cleanse diyet planıdır. Limonata diyetinin dört ana bileşeni vardır – taze limon suyu, acı biber, akçaağaç şurubu ve saf su. Diyet bazen “meyve suyu temizliği” olarak da bilinir. Bu diyet, ekstra kilo vermek ve birikmiş toksinlerden kurtulmak için en iyi diyet olarak bilinir.

Limonata diyeti, 1940’larda Stanley Burroughs tarafından geliştirildi. Ancak 1976 civarında Burroughs, diyet hakkında değerli bilgiler veren “Temizleyici Usta” ve “Aydınlanma Çağı İçin Şifa” adlı iki kitap yazdığında toparlandı.

Limonata diyetinin vücudu özellikle kalın bağırsak bölgesindeki zararlı toksinlerden arındırarak harikalar yarattığı söyleniyor. Günümüzde limonata diyeti, fazla kilolarından süper hızlı kurtulmak isteyenler için en hızlı ve aşırı kilo verme programlarından biridir.

Koreli denekler üzerinde yapılan bir araştırma, bu özel diyetin vücut ağırlığını ve yağ kütlesini azaltmaya ve insülin direncini geliştirmeye yardımcı olduğunu ortaya koydu. Ancak bu planı uygularken çok dikkatli olunmalı ve sağlık profesyonellerinin yakın denetimi altında yapılmalıdır.

Bu diyeti uygularken katı yiyeceklere izin verilmez. Her gün özel limonata karışımının altı veya daha fazla porsiyonunu gerektirir. Buna ek olarak, tuzlu su sifonu vücudun temizlenmesine yardımcı olur. Farklı insanlar bu diyeti, çoğunlukla iki gün süren, değişen miktarlarda uygularlar. Bu nedenle, tüm süreç boyunca gıdayı diyetle birleştirmek, ana amacını ortadan kaldıracaktır. Bununla birlikte, vücudunuzun diyete girip çıkmasını kolaylaştırmak için limon diyetinin başına ve sonuna yiyecek eklenebilir.

2. Limonata Kilo Kaybı İçin Nasıl Çalışır?

Kilo Kaybı İçin Limonata Diyeti

Kilo Kaybı İçin Limonata Diyeti

Limonata diyetini uygulayanların günde en az altı kez limon suyu, acı biber, akçaağaç şurubu ve saf su karışımı tüketmeleri gerekir. Aşama 1 ve 3 dışında herhangi bir katı gıdadan kaçınılmalıdır. Vücudu çok düşük kalorili bir diyetin ani saldırısından korumak için katıları dahil etmeye, katıları hariç tutmaya ve tekrar katıları makul bir şekilde yeniden dahil etmeye özen gösterilmelidir.

Kalori alımı, diyet yapanın bir önceki günlük alımının çok altında olmalıdır. Diyet yapan bireyler günde yaklaşık 500 ila 600 kalori tüketmelidir, bu da kadınlar için öngörülen 1.600 kalori ve erkekler için 2.500 kalorinin oldukça altındadır. 10 gün boyunca düşük kalorili bir sıvı diyeti almanız, vücudunuzun yağ hücrelerini gerekli işlevleri yerine getirmek için enerji kaynağı olarak kullanmasına yardımcı olacaktır.

Bir araştırma, 4 gün boyunca limon ve bal karışımı verilen 18-29 yaş arası kişilerin yaklaşık 2,2 kg kaybettiğini ve trigliserit düzeylerini iyileştirdiğini göstermiştir.

Bu süslü diyet planlarının kilo vermek için kalıcı değil geçici ve sürdürülebilir çözümler olduğunu unutmamalıyız.

3. Limonata Diyeti Temizlik İçin Nasıl Çalışır?

Kilo Kaybı İçin Limonata Diyeti

Kilo Kaybı İçin Limonata Diyeti

Limon, acı biber ve akçaağaç şurubunun birleşik etkisi, iç organlarınızı temizlemenize ve aşırı stres, çevre kirliliği ve aşırı iç organ yağlanmasından kaynaklanan toksinleri yok etmenize yardımcı olur.

Limonata diyetinin ana maddesi olan limon, bir antioksidan olan mükemmel bir C vitamini kaynağıdır. Antioksidanlar, hücrelerin yapısına zarar veren ve dejeneratif hastalıkları önleyen serbest oksijen radikallerini temizler. Ayrıca limon polifenolleri de yağ asitlerinin beta oksidasyonunu artırarak yağ birikimini önlemektedir.

Akçaağaç şurubu rafine şeker içermesine rağmen iyi bir mineral ve antioksidan kaynağıdır. Hücrelerin enerji üretmesine yardımcı olan ve normal sinir ve beyin işlevi için gerekli olan iyi bir manganez kaynağıdır. Bu tatlı, altın şurup ayrıca bağışıklık sistemini güçlendiren çinko içerir. Akçaağaç şurubunda bulunan kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi diğer mineraller felç ve yüksek tansiyonu önlemeye yardımcı olur. Ancak glisemik indeksi (54) ve glisemik yükü (10) yüksek olduğundan ve kan şekerini yükseltebileceğinden dikkatli kullandığınızdan emin olun.

Acı biberin aktif bileşeni olan kapsaisin, metabolik hızı artıran ve yağ kaybına yardımcı olan termojenik etkilere sahiptir. Yapılan bir araştırma kırmızı biberde bulunan kapsaisin maddesinin tokluk ve tokluk sağladığını ortaya koymuştur.

Acı biberin aktif bileşeni olan kapsaisin, metabolik hızı artıran ve yağ kaybına yardımcı olan termojenik etkilere sahiptir. Yapılan bir araştırma kırmızı biberde bulunan kapsaisin maddesinin tokluk ve tokluk sağladığını ortaya koymuştur.

Su, vücut hücrelerinizi nemli tutar, hücre şişkinliğini korur ve vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

 

 

 

Sevgili NHMAG okurları, Kilo Kaybı İçin Limonata Diyeti yazımızı beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Kilo Kaybı İçin Limonata Diyeti

YORUMLAR

WORDPRESS: 0