Evde Maden Suyu Nasıl Yapılır?

AnasayfaBeslenme

Evde Maden Suyu Nasıl Yapılır?

Bu ev yapımı formül için o plastik ambalajlı su şişelerini atın.

Matta Pirincinin Sağlığa 10 İnanılmaz Faydası
Kadınlar İçin 5 Probiyotik Önerisi
Kışları Sıcak Kalmak İçin 5 Diyet İpucu

Evde Maden Suyu Nasıl Yapılır?… Daha iyi sağlık bilinci nedeniyle maden suyu tüketimi artmaktadır. Su minerallerle yüklüdür ve bir dizi fayda sunar. İyi haber şu ki maden suyunu evde hazırlayabilirsiniz.

Evde Maden Suyu Nasıl Yapılır?

İşlem basittir, ancak elde ettiğiniz faydalar oldukça fazladır. Bu makale sizin için kullanışlı bir rehber olacaktır. Maden suyu ve hazırlama yöntemi hakkında daha fazlasını keşfetmek için okumaya devam edin.

Doğal maden suyunun ticarileştirilmesi ilk olarak 16. yüzyılda Avrupa’da başlamıştır.

5 Adımda Evde Maden Suyu Nasıl Yapılır?

Maden suyunun filtrelenmiş sudan farklı olduğunu anlamanız önemlidir. Filtrelenmiş su kir ve bakteri içermezken, maden suyu saftır ve kalsiyum, magnezyum, sodyum ve potasyum gibi yaşamı destekleyen mineraller açısından zengindir. İnsanlar, günlük olarak pahalı maden suyu kutularını karşılamanın pratikte mümkün olmadığı konusunda çelişebilir. Ve pratikte bu da geçerli bir çelişkidir. Ancak maden suyu evinizde hazırlanabilir. Ve bu 5 basit adım size nasıl olduğunu gösterecek!

1. Musluk Suyunu Filtreleyin

Evde Maden Suyu Nasıl Yapılır?

Evde Maden Suyu Nasıl Yapılır?

Musluk suyunun filtrelenmesi, evde maden suyu yapmanın ilk adımıdır. Bu amaçla normal su arıtma cihazınızı kullanabilirsiniz. Bir kavanoza yaklaşık 1 veya 2 litre musluk suyu alın ve su filtrenize aktarın. Suyun tamamen süzülmesine izin verin. Su arıtıldıktan sonra, onu açık bir kaba aktarmanız gerekir. Kabın temiz olduğundan ve herhangi bir koku/koku içermediğinden emin olun.

2. Kabartma tozu ekleyin

evde maden suyu nasil yapilir02

Evde maden suyu yapmanın bir sonraki adımı, arıtılmış suya kabartma tozu eklemektir. 1 litre arıtılmış suya yaklaşık 1/8 çay kaşığı kabartma tozu ekleyin. 2 litre arıtılmış su için miktarı bir çay kaşığının 1/4’ü kadar artırın. Kabartma tozu / sodyum bikarbonat esasen suya sodyum ekler. Bu mineral hazımsızlık, kabızlık, şişkinlik, mide ekşimesi ve hatta artrit gibi bazı sağlık durumlarını iyileştirir. Bu, filtrelenmiş suyu maden suyuna dönüştürmenin ilk adımıdır.

3. Epsom Tuzu Ekleyin

Evde Maden Suyu Nasıl Yapılır?

Evde Maden Suyu Nasıl Yapılır?

Arıtılmış suya kabartma tozu ekledikten sonra, kabartma tozu ile işlenmiş 1 litre filtrelenmiş suya yaklaşık 1/8 çay kaşığı Epsom tuzu ekleyin. Epsom Tuzu bir dezenfektan gibi çalışır ve insanları bakteriyel saldırılardan korur. Böylece, zaten filtrelenmiş suyun saflığını büyük ölçüde artırır.

4. Potasyum Bikarbonat Ekleyin

Evde Maden Suyu Nasıl Yapılır?

Evde Maden Suyu Nasıl Yapılır?

Bir sonraki adım, sodyum bikarbonat ve Epsom tuzu ile işlenen arıtılmış suya potasyum bikarbonat eklemektir. Potasyum bikarbonat insanlarda kan basıncını korur. Kalp sağlığını koruyan ve kalp krizi riskini büyük ölçüde azaltan esansiyel bir mineraldir. Maden suyu yapmak için arıtılmış suya yaklaşık 1/8 çay kaşığı potasyum bikarbonat ekleyin.

5. İyice Karıştırın

Evde Maden Suyu Nasıl Yapılır?

Evde Maden Suyu Nasıl Yapılır?

Arıtılan suya eklenen bileşenlerin iyice karıştırılması önemlidir. Arıtılmış suda tüm mineralleri iyice karıştırmak amacıyla soda sifonu kullanabilirsiniz. Soda sifonu, gazlı içecekleri dağıtmak için yaygın olarak kullanılan bir alettir. Bir kartuş ve tutamak ile birlikte gelir. Kartuşu sifonla takın. Yaptığınız suyu saptan geçirin. Suyu içinden geçirirken kolu sıkın. Sifonun diğer ucundan aldığınız tamamen arıtılmış maden suyudur.

Yukarıda listelenen 5 adım, ev yapımı maden suyu yapmanıza yardımcı olacak en basit araçlardır. Sodyum ve potasyum açısından zengindir.

 

 

 

 

Sevgili NHMAG okurları, Evde Maden Suyu Nasıl Yapılır? yazımızı beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Evde Maden Suyu Nasıl Yapılır?

YORUMLAR

WORDPRESS: 0