Cildinizi Nasıl Güzel Tutabilirsiniz?

AnasayfaCilt Bakımı

Cildinizi Nasıl Güzel Tutabilirsiniz?

Ayurveda ve Cilt Bakımı: 5 İlginç Gerçek
Benleri Gidermek İçin Hint Yağı Nasıl Kullanılır?
Pürüzsüz Bir Cilt İçin Tüketmeniz Gereken En Önemli Yiyecekler!

Cildinizi Nasıl Güzel Tutabilirsiniz? Yüzünüz sağlıklı olduğunda, bir güzellik kaynağıdır. Her gün yaptığınız seçimler, ne yediğiniz, nereye gittiğiniz, nasıl hissettiğiniz cildinizin nasıl göründüğünü etkiler. Cildinizi genç, sağlıklı ve kırışıksız tutmak için bu haberimize bir göz atın…

İyi bir cilt mi istiyorsunuz?

Diyetine dikkat et. Daha yüksek C vitamini alımı ve daha düşük yağ ve karbonhidrat alımı, cildiniz yaşlandıkça daha iyi görünümle ilişkilidir. Diyetinizi değiştirmek görünüşünüze yardımcı olacaktır. Balık, meyve ve sebze gibi antioksidanlar açısından zengin besinler cildin korunmasına yardımcı oluyor gibi görünüyor. Bazı araştırmalar, sivilceleri önlemek için karmaşık karbonhidratları (tam tahıllar ve makarna gibi) ve sağlıklı proteini tercih etmenizi önerir. Süt ürünleri ayrıca akne alevlenmeleriyle bağlantılı olabilir.

Vitaminlerinizi ihmal etmeyin

Yaşlanma karşıtı kreminiz C veya E vitamini içerebilir. Bu antioksidanları içeriden de çalıştırın. Bu vitaminler ve ayrıca mineral selenyum açısından zengin yiyecekler yemek cildinizi güneş hasarına karşı korumaya yardımcı olabilir. Kırışıklıklar ve cilt renk değişikliği gibi yaşlanma belirtilerini tersine çevirmeye bile yardımcı olabilirler.

Yaşlanan Ciltten Kaçın

Egzersiz, en büyük organınız olan cilt de dahil olmak üzere vücudunuzun her yerine fayda sağlar. Egzersiz yapmak dolaşımı iyileştirir, cildi beslemeye yardımcı olur. Daha iyi kan akışı, daha fazla oksijen ve besin getirir ve cildinizin kırışıklıkları ortadan kaldıran kolajen üretmesine yardımcı olabilir. Ter için endişelenme – egzersiz gözeneklerinizi tıkamaz. Antrenmandan hemen sonra yüzünüzü yıkayın ve teri hapsedebilecek ve cildi tahriş edebilecek sıkı saç bantlarından kaçının.

Uykunuzu ihmal etmeyin

Mumu birkaç gece iki ucundan da yakın, yüzünüze yansıdığını görebilirsiniz: Gözlerin altında koyu halkalar, soluk ten ve şiş gözler. Günde 7-8 saat uyumak vücudunuzu ve cildinizi en iyi durumda tutacaktır. Nasıl uyuduğunuz da önemlidir – yüzünüzü aynı pozisyonda yastığa koyun ve cildin yastığa bastırdığı yerlerde kırışıklıklar oluşur. Yüz üstü uyumak göz altı torbalarını kötüleştirecektir. Çözüm? Sırt üstü uyuyun.

Melazmadan Kaçınmak

Melazma, yüzünüzde, yan boynunuzda veya kollarınızda kahverengi veya gri kahverengi lekelerin ortaya çıkmasına neden olan bir hiperpigmentasyon türüdür. Kadınlar erkeklerden daha sık etkilenir ve genellikle hormonal değişiklikler veya güneşe maruz kalma ile tetiklenir. Hamileliğin tetiklediği melazma hamilelikten sonra düzelebilir. Doktorunuz tedavi için hidrokinon, kojik, retinoik veya salisilik asit içeren bir krem ​​veya niasinamid veya traksemik asit içeren bir krem ​​veya hap reçete edebilir.

Zararlı Işınları Cildinizden Uzak Tutun

Güneşe tapan biri olsanız da olmasanız da, cildinizde güneş hasarı olma ihtimali vardır. Tüm cilt hasarlarının yaklaşık %90’ı güneşten kaynaklanır. Güneşte geçirdiğiniz süre arttıkça cilt kanseri riskiniz de artar. Her zaman geniş spektrumlu güneş kremi kullanarak cildi koruyun. Çinko oksit, titanyum dioksit veya avobenzon içeren ürünleri arayın. SPF 30 veya daha yüksek olan güneş kremleri en iyisidir. Geniş kenarlı şapkalar ve uzun kollu giysiler giyin ve ışınların en kuvvetli olduğu saat 10.00 ile 14.00 arasında güneşten kaçının.

Yaşlanan Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaşlandıkça cildiniz değişir. Vücudunuz o kadar fazla kolajen üretmez ve cildin tekrar yerine oturmasını sağlayan elastin zayıflar. Ayrıca cilt hücrelerini bu kadar hızlı oluşturmaz veya kaybetmezsiniz. Yaşlanan cildi hızlandırmak için ölü cildi çıkarmak için pul pul dökün, kurutmayan bir sabun kullanın ve sık sık nemlendirin. İnce kırışıklıkları azaltmak için reçetesiz satılan retinoidleri kullanın veya doktorunuza reçeteli bir versiyon hakkında danışın. En önemlisi güneşten uzak durun.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0