Yüz Gençleştirme Ameliyatı Bilmeniz Gereken 5 Şey

AnasayfaCilt Bakımı

Yüz Gençleştirme Ameliyatı Bilmeniz Gereken 5 Şey

Son yıllarda, kozmetik yaşlanma karşıtı prosedürler genel kabul gördü. Ve birçok kadın, belirli bir noktada enjeksiyonlar ve dermal dolgu maddeleri gibi daha az invaziv tedavilerle başlarken, bazı kadınlar daha uzun süreli ve daha dramatik sonuçlar için yüz gençleştirme ameliyatını veya yüz gerdirmeyi düşünür.

Kırışıklıklar ve Cilt Yaşlanması İçin Retin-A (Tretinoin) Nasıl Kullanılır?
Parlayan Bir Cilt İçin 20 Meyve
Siyah Noktaları Gidermek İçin Hidrojen Peroksit Nasıl Kullanılır?

Yüz Gençleştirme Ameliyatı: Bilmeniz Gereken 5 Şey… Son yıllarda, kozmetik yaşlanma karşıtı prosedürler genel kabul gördü. Ve birçok kadın, belirli bir noktada enjeksiyonlar ve dermal dolgu maddeleri gibi daha az invaziv tedavilerle başlarken, bazı kadınlar daha uzun süreli ve daha dramatik sonuçlar için yüz gençleştirme ameliyatını veya yüz gerdirmeyi düşünür.

Yüz Gençleştirme Ameliyatı Bilmeniz Gereken 5 Şey

Yüz gençleştirme ameliyatını düşünüyorsanız, Uzmanlar bilmeniz gereken beş şeyi paylaşıyor.

Yüz Germe Nedir?

Yüz germe, yüz ve boyundaki sarkmış cildi germe ve sıkılaştırma işlemidir. Cerrahlar ameliyatı ameliyathanede, hasta genellikle genel anestezi altında tamamen uyurken gerçekleştirir.

İşlem sırasında cerrahlar, minimal olan herhangi bir cerrahi yara izini gizlemeye yardımcı olmak için kulak memelerinin etrafında küçük kesikler yaparlar. Kesikleri kapatmadan önce gevşek yüz ve boyun derisini ve bağ dokusunu kaldırır ve geri çekerler. Prosedür, aşağıdakiler gibi sorunlu alanları ele alır:

Çene hattında oluşan gıdı
Gevşek boyun derisi
Burun ve ağız arasında kukla çizgileri olarak da bilinen nazolabial kıvrımlar
Orta yüz sarkması
Çifte gerdan

Sekiz aydan iki yıla kadar süren enjeksiyonlarla karşılaştırıldığında, yüz germe genellikle birkaç yıl sürer.

İyileşmesi Ne Kadar Sürer?

Uzmanlara göre, yüz germe ile ilgili yaygın bir yanlış anlama, iyileşme süresidir. İyileşme sırasında, insizyonlar iyileşirken insanlar bir miktar şişlik ve morluk bekleyebilirler. Cerrahınız, iyileşmenizi hızlandırmak için ayrıntılı ameliyat sonrası bakım talimatları ve ağrı kesici tavsiyeleri sağlayacaktır.

Yüz Gerdirmenin Faydaları Nelerdir?

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, yüz gerdirmenin başlıca faydaları, görünüşünüzden daha fazla memnuniyet duyması ve başkalarının sizi daha genç ve çekici olarak görmesidir. Uzmanlar, “İnsanlar içlerinde hissettiklerinin aynaya yansımasını istiyor” diyor. “Ayrıca etraflarındaki insanların kendileri hakkında olumlu şeyler düşündüklerini bilmek istiyorlar.”

Yüz Gerdirmenin Riskleri Nelerdir?

Herhangi bir cerrahi prosedürde olduğu gibi, insanların ameliyathaneye gitmeden önce göz önünde bulundurması gereken riskler vardır. Genel anestezi, yaşlı yetişkinler ve obezite ve diyabet gibi sağlık sorunları olan kişiler de dahil olmak üzere bazı insanlar için risk oluşturur.

Bazı kişilerde ameliyat sırasında kanama riski de artar. Bu hastalara sigara içenler ve varfarin gibi pıhtılaşma önleyici ilaçlar alan kişiler dahildir.

Genel anestezi bir seçenek değilse, uzmanlar, prosedürün yüz bölgesini uyuşturan lokal anestezi altında yapılmasının mümkün olduğunu belirtiyor.

Ameliyat İzi Kalır Mı?

Bazı insanlar yüzlerinin gergin görüneceğinden veya aksi takdirde ameliyat olduklarının belli olacağından endişe duyarlar.

Önemli olan, yüksek kaliteli sonuçlara sahip bir plastik cerrah bulmaktır. İşlemlerinin kalitesi hakkında fikir sahibi olabilmeniz için doktordan hastaların öncesi ve sonrası fotoğraflarını isteyebilirsiniz. Sorulması gereken önemli bir soru, cerrahın sonuçlar, özellikle hasta memnuniyeti hakkında veri toplayıp toplamadığıdır. Beş yıl sonra insanların büyük bir yüzdesi sonuçlardan son derece memnunsa, başarılı bir prosedür geçirme olasılığınız daha yüksektir.

 

 

Yüz Gençleştirme Ameliyatı Bilmeniz Gereken 5 Şey

YORUMLAR

WORDPRESS: 0