Mikro İğneleme Nedir? Evde Tedavi İçin En İyi Cihazlar

AnasayfaEstetik

Mikro İğneleme Nedir? Evde Tedavi İçin En İyi Cihazlar

Burun Estetiği Hakkında Her Şey
Samsun’da Sağlık Turizmine Katkı Sağlayacak Adres
Fraksiyonel CO2 Lazer İdrar Kaçırma Tedavisi

Mikro İğneleme Nedir? Evde Tedavi İçin En İyi Cihazlar… Cilde ince kısa iğnelerin yerleştirilmesini içeren prosedür, eğitimli bir uzman tarafından yapıldığında akne izlerinin, kırışıklıkların ve hatta bazı çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.

Ve fikir biraz korkutucu gelse de, uzmanlar bunun neden önemli olmadığını açıklıyor. İşte dönüştürücü tedavi hakkında bilmek istediğiniz her şey.

Mikro İğneleme Nedir?

Başlamak için, uzmanlar evde mikro iğneleme ile ofis içi prosedür arasındaki farkı açıklığa kavuşturuyor. Genel olarak evde yöntemler daha az etkilidir. Bununla birlikte, bir doktor muayenehanesinde, tedavinin cildin genel dokusuna yardımcı olduğu ve kollajen üretimini uyardığı kanıtlanmıştır.

Mikro İğneleme Nedir? Evde Tedavi İçin En İyi Cihazlar… 

İğneler 0,5-2,5 mm arasında değişiyor ve epidermise ve daha derin dermise ulaşmak için derinin en üst tabakası olan stratum corneum’u aşan küçük yaralar oluşturan kalem benzeri bir cihazdan cilt üzerinde dönüyor. Küçücük kontrollü yaralanmalar yaratabilirsek, o zaman kollajen oluşumunu destekleyebiliriz, bu da cildin biz yaşlandıkça daha sıkı ve kalın kalmasını sağlar. Prosedür genellikle, iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olan topikal bir trombosit açısından zengin plazma uygulaması veya PRP ile eşleştirilir.

Mikro İğnelemenin Faydaları Nelerdir?

Uzmanlar, “Mikro iğneleme, çeşitli endişelere yardımcı olmak için kullanılabilir” diye açıklıyor. “Tedavi gözenek boyutunu en aza indirebilir ve cilt kalitesini ve dokusunu iyileştirebilir” ayrıca akne izlerinin, çatlak izlerinin ve hatta ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Genişlemiş gözeneklerin, ince çizgilerin, kırışmış “kremsi” cildin, hafif yara izlerinin (özellikle akne veya yanıklardan), hiperpigmentasyonun ve çatlakların görünümünü azaltmak için her zaman mikro iğneleme öneriliyor.

Evde Mikro İğneleme Yapabilir Miyim?

Piyasada zamanla cildi parlaklaştıran ve sıkılaştıran etkileri olabilen birçok evde kullanılan mikro iğneleme aleti vardır. Ancak uzmanlar, evdeki cihazların ofis içi prosedürler kadar derine inmediğini açıklıyor, bu da onları daha az etkili kılıyor.

 

 

Sevgili nhmag okurları, Mikro İğneleme Nedir? Evde Tedavi İçin En İyi Cihazlar haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet, Psikoloji, Astroloji, Burç Yorumları, Kişisel Gelişim, Pratik ve Sağlıklı Yemek Tarifleri gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

 

 

Mikro İğneleme Nedir? Evde Tedavi İçin En İyi Cihazlar… 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0