Yağ Azaltma ve Vücut Sıkılaştırma Kılavuzu

AnasayfaEstetik

Yağ Azaltma ve Vücut Sıkılaştırma Kılavuzu

Fraksiyonel CO2 Lazer İdrar Kaçırma Tedavisi
Mikro İğneleme Nedir? Evde Tedavi İçin En İyi Cihazlar
Samsun’da Sağlık Turizmine Katkı Sağlayacak Adres

Yağ Azaltma ve Vücut Sıkılaştırma Kılavuzu… İstenmeyen yağları gidermek için bir dizi yağ azaltma tedavisi ve sarkık cildi yağ giderme sürecinden sıkılaştırmak ve çıkarmak için vücut şekillendirme tedavileri öneriyoruz. Unutulmaması gereken bir şey – yağ azaltma her zaman kilo kaybı anlamına gelmez, yağ azaltma tedavilerinden sonra kiloda bir azalma olmayabilir.

Yağ Azaltma ve Vücut Sıkılaştırma Kılavuzu

Vücudun 2 ana yağ türü vardır:

Deri Altı Yağ

Çoğu insanda, vücut yağının %90’ı deri altıdır; belinizde, kollarınızda, bacaklarınızda veya başka herhangi bir yerde tutabileceğiniz derinin hemen altında depolanan yağdır.

İç Organlara Ait Yağ

Kalan %10’luk kısım ise kas ve karaciğer, pankreas ve bağırsaklar gibi hayati iç organların çevresinde bulunan karın boşluğunda depolanan viseral yağ veya karın içi yağdır. Viseral yağ, vücut yağının küçük bir yüzdesi olabilir, ancak çeşitli sağlık sorunlarında büyük rol oynar.

Deri Altı Yağını Azaltmanın Yolları

Deri altı yağ miktarı çeşitli faktörlere bağlıdır – genetik ve diyet ve fiziksel aktivite gibi yaşam tarzı. Deri altı yağını azaltmak için diyet yapmanız önerilir – yaktığınızdan daha az kalori tüketin. Yürüme, koşma, bisiklete binme veya yüzme gibi fiziksel aktivitelerin arttırılması da deri altı yağının azalmasına yardımcı olur.

İnatçı yağlar direnebilir tüm egzersiz ve diyet ve yağ azaltmaya yardımcı olmak için tedavilere ihtiyaç duyabilir. Liposuction geleneksel olarak yağları almanın en iyi yoludur. Neyse ki, belirli hedef bölgelerdeki yağ hücrelerinin %27’ye kadarını yok etmek için kriyolipoliz (yağ dondurma) kullanan ABD FDA onaylı bir cihaz olan CoolSculpting gibi invazif olmayan tedaviler var. Tedavi, yağ hücrelerini vücudun bağışıklık sistemi tarafından doğal olarak uzaklaştırılan yağ apoptozunu (yağ hücresi ölümü) tetikleyen sıcaklıklara hedefler ve soğutur. Her tedavi döngüsü yaklaşık 35 ila 45 dakika sürer.

Deri altı yağını azaltabilen başka bir non-invaziv tedavi, vücuttaki yağ hücrelerini doğal olarak çıkarmak ve yok etmek için hedeflenen yağ dokusunu ısıtmak için monopolar radyofrekans sağlayan ABD FDA onaylı bir cihaz olan TruSculpt iD’dir. 6 aplikatör ile TruSculpt iD, daha büyük veya daha küçük alanları 15 dakika içinde eşzamanlı olarak küçültebilir ve tedavi edebilir, böylece yağ hücrelerinin %24’üne kadar bir azalma sağlar. Ayrıca tedavi boyunca güvenlik ve rahatlık sağlamak için Gerçek Zamanlı Sıcaklık Kontrolü özelliğine sahiptir.

Viseral Yağı Azaltmanın Yolları

Kadınlarda 88 cm’den ve erkeklerde 102 cm’den fazla bel çevresi için Dünya Sağlık Örgütü (WHO), yukarıdaki belin viseral obezite kategorisine girdiğini belirtmiştir. Bu, ciddi sağlık sorunlarına neden olduğu için potansiyel olarak tehlikelidir.

Viseral yağ birikimini azaltmanın birkaç yolu vardır. Başlamak için, çoğu gün düzenli egzersiz yaparak ve şekerden kaçınarak dengeli bir diyet seçerek aktif bir yaşam tarzı sürdürün.

Başka bir non-invaziv tedavi, hayati organların etrafındaki viseral yağı azaltmak için düşük frekanslı BioManyetik alan kullanan CE işaretli bir tedavi olan Redustim’dir. Bu uzay giysisi benzeri tedavi, kas kasılmasını ve yağ hücrelerinin tıkanıklığını indüklemek için yayılan elektromanyetik dalgaları kullanır.

Aynı zamanda, toksinleri ve metabolik atıkları ortadan kaldıran bir lenfatik drenaj masajı etkisi vardır. İşlem, herhangi bir kesinti olmaksızın ağrısızdır ve hastaların tedaviden sonraki 4 – 6 saat içinde karbonhidrat ve rafine şekerlerden uzak durmaları ve optimal sonuçlar için tavsiye edilir.

 

 

Yağ Azaltma ve Vücut Sıkılaştırma Kılavuzu

YORUMLAR

WORDPRESS: 0