Güçlü Bir Kadının Asla Yapmayacağı 5 Şey

AnasayfaYaşam

Güçlü Bir Kadının Asla Yapmayacağı 5 Şey

Kadınları Anlamak
Kadınların Güven Sorunlarının Gerçek Nedenleri
Daha Mutlu Bir Kadın Olmanın 10 Yolu

Güçlü Bir Kadının Asla Yapmayacağı 5 Şey… Sizce bir kadının her gün kaç düşüncesi vardır? Cevap: Bilim adamları, ortalama bir kadının her gün yaklaşık 60.000 düşüncesi olduğunu tahmin ediyor!

Güçlü Bir Kadının Asla Yapmayacağı 5 Şey

Zihinsel olarak güçlü bir kadın, hedefleri için enerjisine ihtiyaç duyan düşüncelere odaklanmak için gizli bir güce sahiptir. İşte o zihinsel olarak güçlü kadın olmanıza yardımcı olmak için kaçınmanız gereken beş düşünce.

Başkalarını suçlamazlar

Diğer insanların davranışlarını kişisel olarak almak yerine, diğer kişinin davranışlarının hangi yönlerinin ONLARIN sınırlamalarının bir sonucu olduğunu ve bu durumun sizin katkıda bulunmuş olabileceğiniz yönlerinin neler olduğunu sıralamak istersiniz. Güçlü bir kadın, herhangi bir durumun %50’sinde kontrol edebildiği her şey için %100 sorumluluk alır.

Başkalarının Söyledikleriyle İlgilenmezler

Diğer insanların davranışlarını, otomatik olarak sizin hakkınızda bir anlam ifade ettiğini varsaymak yerine, kendi sınırlamalarının bir işlevi olarak görün. Başkalarının sizin hakkınızdaki düşüncelerini, kendi düşüncenize güvendiğinizden daha fazla tarttığınızda, davranışlarını kontrol etmeniz gerektiğini düşünürsünüz. Sizi onaylamaları için onlara çok fazla baskı uygulayabilirsiniz ve kendinizde sevmediğiniz her şeyi onlardan saklarsınız. Kendinizi diğer kişiye tepki vermekten kurtarın. Etrafınızı “sizi anlayan” ve sizi geliştiren insanlarla kuşatın.

Engelleri “Başına” Gelen Bir Dert Olarak Görmez

Zihinsel olarak güçlü bir kadın olmak için, sinir bozucu olayları bile öğrenmek ve büyümek için bir fırsat olarak görerek gücünüzde kalmak istersiniz. Mevcut koşullarınızdan mutsuz olmak yerine kendinize sorun, “Bu durumdan ne öğrenmem gerekiyor?” Kendinizi şimdi gördüğünüzden daha yetenekli görmenize yardımcı olacak öğretmeni bulun.

Değerli Olduklarını Bilirler

Zihinsel olarak güçlü bir kadın, gücünü elinde tuttuğunda etrafındaki herkesi yükseltecek etkiye sahip olduğunu bilir. Yani… SİZİN iyi enerjiniz ve havanızda kalmaya öncelik verin. Kendinizle ilgilenmek hoşgörülü değil; başkalarıyla ilgilenme yeteneğiniz buna bağlıdır.

Diğer Kadınları Rakip Olarak Görmezler

Sıfır toplamlı bir oyun olduğunu ve sadece birkaçımızın iktidarda olabileceğini düşündüğümüzde kadınlar kendilerini diğer kadınlarla karşılaştırdı. Sonra kendimizi aşağıladık ya da diğer kadınlardan daha iyi olmak için kendimize baskı yaptık. Uzmanlar, kadınların şirket politikalarında nasıl hareket edecekleri ve reklamı yapılmamış iş fırsatlarını nasıl keşfedecekleri konusunda bilgi sahibi olmak için ağlarında başka kadınlara ihtiyaç duyduğu konusunda hemfikir.

Diğer kadınları birbirlerinin fikirlerini pekiştirmek ve öğrenmek için fırsatlar olarak görün. Her zaman diğer kadınlardan destek almamış olsanız bile, diğer her kadını bir kardeşliğin parçası olarak görerek bu “tek” ve “kraliçe” döngüsünü kırabilirsiniz. Birimiz duyulmadığında, hepimiz devam eden aynı önyargılara maruz kalırız. Onu geliştir ve onun seni geliştirmesine izin ver. Yükselen bir gelgit tüm tekneleri kaldırır!

 

 

Güçlü Bir Kadının Asla Yapmayacağı 5 Şey

YORUMLAR

WORDPRESS: 0