Kadınların Güven Sorunlarının Gerçek Nedenleri

AnasayfaYaşam

Kadınların Güven Sorunlarının Gerçek Nedenleri

Daha Mutlu Bir Kadın Olmanın 10 Yolu
Kadınları Anlamak
Kendinizi Sevmenize Yardımcı Olacak En İyi 6 Kendini Sevme Alıntısı

Kadınların Güven Sorunlarının Gerçek Nedenleri… “Eşim bugünlerde çok sinirli” – Arkadaşlarına evde eşinin ne kadar sinirli olduğundan bahsederken çoğu erkek bunu söylüyor.

Ne yazık ki çoğu erkek, kadınların neden böyle davrandıklarını anlayacak kadar umursamıyorlardır.

Kadınların Güven Sorunlarının Gerçek Nedenleri

Bu deli olmakla ilgili değil; kimse böyle olmak istemez. Sadece bazı kadınlar duygularını “uygun” bir şekilde ifade etmekte iyi değiller. Partnerini kızdırmayacak/huzursuz kılmayacak şekilde.

Ama tabii ki, bunu her zaman yapmak imkansız. Bazı günler, özellikle sorun tekrar tekrar meydana geldiğinde, onu kaybediyoruz.

Kadınlar genellikle geçmiş travmatik deneyimler yaşayan bu son derece hassas yaratıklar olarak görülür. Birçoğu sorunu çözmeye çalışıyor ve geri kalanı bunun gerçek bir sorun olduğunun farkında değil.

Aşk hayatlarına gelince, hiçbir şey basit değil.

Muhtemelen erkeklerden gelen şu cümleleri duymuşsunuzdur:

“Seni aldatmıyorum; bu kadar güvensiz olmayı bırak.”

“Sadece çok kıskançsın.”

Kadınların gerçekte nasıl hissettiklerini partnerlerine ne kadar “uygun” olarak anlatmaya çalıştıkları önemli değildir; adam hala onu gerçekten dinleyemiyor. Kadınların duyulmamış hissetmeleri normal hale geliyor.

Kadınların neden hayatlarında bu kadar çok güven sorunu yaşadıklarından bahsedelim. Bunu düşünmek için bile yeterince önemsemediğini belirtmek önemlidir.

Çocukluk Travması

Çocukluğundan çözülmemiş problemlere sahip olmak, flört deneyimini büyük ölçüde etkileyebilir.

Ve güven sorunu, çocukluk travmalarından kaynaklanan en yaygın sorundur. Özellikle babasız büyüyenlerde bu çok oluyor. Bu şaşırtıcı olmasa da, bir sonraki güven sorunuyla ne yapacakları, genellikle sağlıklı bir ilişki içinde olup olmadıklarını belirleyen şeydir.

Bazıları aşırı derecede kıskanç ve koruyucu olabilir, bu da partnerlerinin “sıkışmış” hissetmesine neden olur. Doğrusu, sizi açıkça yapmaya niyetiniz olmayan bir şeyle suçlamaya her zaman hazır olan biriyle birlikte olmak hiç hoş değil.

Sanal İlişki Deneyimleri

Sanal flörtün karanlık yüzü, kadınların erkeklere karşı güven sorunları yaşamasının nedeni de olabilir.

Kadınların, birinden hoşlandıklarında, en azından duygusal kısma erken yatırım yapma eğiliminde olduklarını biliyoruz ve oyun oynamak eğlenceli bir deneyim değil.

Sanal flört yoluyla gerçekleşen bir başka yaygın şey, kadınların tek gecelik bir ilişkiden sonra hayalet olmalarıdır. Dışarıda gerçek niyetlerini açıklamaya yetecek kadar umursamayan birçok erkek var.

Tedavi Edilmeyen Güvensizlikler

Herkesin güvensizlikleri vardır, ama genel olarak kadınlar? Çok daha fazlasına sahipler.

Pek çok kadın, bir erkekle mutlu ve güvenli bir ilişkiyi hak edecek kadar kendilerine güvenmediği için böyle bir kıskançlık öyküsüne sahiptir. Bu yüzden her zaman “kontrolde” olmak ve bazen kıskançlıklarının yoluna girmesine izin vermek ister.

Asıl sorun, çıktığı adamla ilgili değil. Derinlerde tedavi edilmemiş güvensizlikleri olan her zaman onun yanındadır. Ne kadar ihmal ederse o kadar büyür.

Kendime o kadar güvensizdim ki partnerime yeterince güvenmedim. Her zaman endişeliydim ve biri onu benden alacakmış gibi hissettim.

Ama güvensizliklerinizi üzerlerinde çalışmak yerine bastırdığınızda olan budur.

Bu yazının asıl amacı, erkeklerin neden kadınların güven sorunları olduğunu daha iyi anlamalarına yardımcı olmak. Sözlerinizle biraz kibar olmak asla acıtmaz.

Ama öte yandan, kadınların kendileri üzerinde daha fazla çalışmaya başlaması gerekiyor çünkü onunla bir şey yapmazlarsa hiçbir şey değişmeyecek.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0