Erik Suyu Kilo Vermede Etkili Midir?

AnasayfaDiyet

Erik Suyu Kilo Vermede Etkili Midir?

İnatçı kilolardan kurtulmak için bu harika, sağlıklı meyve suyunu diyetinizin bir parçası yapın.

Galveston Diyetinin Faydaları
Sağlıklı Bir Diyet İçin 10 İpucu
Gastrit Diyet Menü Planı: Yenilmesi ve Kaçınılması Gereken Yiyecekler

Erik Suyu Kilo Vermede Etkili Midir?… Erik suyunun kabızlık için kullanıldığını biliyor olsanız da, kuru erik suyunun kilo kaybı için faydalarından haberdar mısınız? Sağlıklı, aktif bir yaşam tarzı ve dengeli beslenmenin yanı sıra kuru erik suyu gibi besleyici içecekler tüketmek kilo verme çabalarınızı hızlandırabilir!

Erik Suyu Kilo Vermede Etkili Midir?

Erik suyu, yoğun besin içeriği ve yağ yakıcı özelliği ile kilonuzu kontrol altında tutmanıza yardımcı olabilir! Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Meyve Suları ve Kilo Kaybı 

Erik Suyu Kilo Vermede Etkili Midir?

Erik Suyu Kilo Vermede Etkili Midir?

Yeni yıl kararınız birkaç kilo vermekse, günlük diyetinizdeki yiyecekleri değiştirmeyi düşünmelisiniz. Kilo vermek için kendinizi aç bırakmanıza gerek yok. Kilo verme çabalarınızda size yardımcı olabilecek birçok yiyecek var. Besin açısından yoğundurlar ve yağ yakmanıza ve kilo vermenize yardımcı olurken aynı zamanda onları uzak tutmanıza izin veren birçok madde içerirler. Yiyeceklerin yanı sıra içtikleriniz de çok fark yaratır, bu nedenle kilo vermenize yardımcı olabilecek meyve sularına dikkat edin.

Piyasada bulduğunuz birçok meyve suyu, kilo vermenize yardımcı olmayan şeker ve diğer katkı maddeleri ile yüklüdür. Evde yapabileceğiniz bazı taze meyve suları bile istenmeyen kiloları artırabilir, bu nedenle her gün ne içmeyi seçtiğiniz konusunda dikkatli olmanız gerekir. Özellikle erik suyu söz konusu olduğunda, kilo verme etkinliğini destekleyecek yeterli araştırma yoktur. Bununla birlikte, anekdot niteliğindeki kanıtlar, kuru erik suyunun kilo vermeye yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. Sağlığınız üzerinde herhangi bir olumsuz etkiye neden olmayacağı için kesinlikle denemeye değer.

Erik Suyu Kilo Kaybına Nasıl Yardımcı Olur?

Erik Suyu Kilo Vermede Etkili Midir?

Erik Suyu Kilo Vermede Etkili Midir?

Kilo vermek istediğinizde kuru erik çok yardımcı olabilir. Meyve suyu sıkma sırasında bir miktar besin kaybı olsa da, kuru erik suyu doğrudan kuru erik tüketmek kadar etkili olmasa bile yine de etkili olabilir.

Kuru erik suyunun kilo vermeyi hızlandırdığına inanılırken, sadece onu içerek kilo veremeyeceğinizi de akılda tutmak önemlidir. Diyetiniz, egzersiz rejiminiz vb. Gibi devreye giren birçok başka faktör vardır. Açıkçası, bunu sağlıklı bir kilo verme planının bir parçası haline getirmeniz ve istenmeyen kiloları kaybetmek için yalnızca ona bağlı kalmamanız gerekir.

Kuru erik suyu ile kilo verme arasındaki bağlantıya dair bilimsel bir kanıt olmamasına rağmen etkili bir şekilde çalıştığına inanılmaktadır. Bunun bir nedeni, bağırsak hareketini düzenlemeye yardımcı olması ve böylece atıkları vücudunuzdan uygun şekilde atmasıdır. Bu da vücudunuzun toksinleri dışarı atan diğer organlarına daha az baskı uygular ve onların yağ yakma ve enerji üretme çalışmalarına olanak tanır. Bununla birlikte, bağırsak düzensizlikleriyle uğraşmadığınız sürece, doğal veya başka türlü laksatiflerin kullanılması önerilmez.

Eriklerin müshil benzeri etkileri bir şeker alkolü olan sorbitol tarafından sağlanır (4). Adına rağmen alkol içeriği yoktur. Vücudunuzdaki fazla suyu kalın bağırsağa çekebildiği için doğal bir müshil görevi görür. Bu da bağırsak hareketini uyarır. Atıkların vücuttan atılmasında oldukça etkilidir, bu nedenle FDA, bu ürünlerde sorbitolün önemli bir bileşen olması nedeniyle, sakız paketlerinin üzerinde sağlık uyarılarının görüntülenmesini dikkate almıştır (5). Hızlı kilo kaybı ve hatta hastaneye kaldırılmayı içeren vakalar olduğu için birçok kişinin sakız alımını azaltmak zorunda kaldığı bildirilmiştir.

Erik Suyu Kilo Vermede Etkili Midir?

Erik Suyu Kilo Vermede Etkili Midir?

Erik, lif, antioksidanlar ve potasyum gibi birçok başka besin içerir (6). Bildiğiniz gibi diyet lifi sindirim sistemi için önemlidir ve sindirimden atıkların vücuttan atılmasına ve kabızlık sorunlarına kadar her şeyi etkiler. Lif içeren yiyecekler daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olabileceğinden, iştahı bastırıcı olarak da çalışır. Bu, kuru erik tüketerek ve erik suyu içerek, öğün aralarında sık sık atıştırmak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir, bu da kilo vermeye çalışırken size yardımcı olur.

Erik Suyu Kilo Kaybı İçin Nasıl Kullanılır:

Erik Suyu Kilo Vermede Etkili Midir?

Erik Suyu Kilo Vermede Etkili Midir?

Atıştırmalık veya tatlı isteklerinizi gidermek için kuru erik suyu kullanmak kilo vermenize yardımcı olabilir. Aldığınız meyve suyunun yüzde 100 doğal olduğundan her zaman emin olmanız gerektiğini unutmayın. Rafine şeker ekleyen birçok marka var ve kilo verme hedeflerinize yardımcı olmayacaklar, ancak vücudunuzun hidrasyonunu korumaya yardımcı olacaklar. Bazı markalar ayrıca diğer meyve suları ile karıştırılmış kuru erik suyuna sahiptir, ancak bunlar doğal oldukları ve size ekstra sağlık yararları sağladıkları için iyidir. Önemli olan rafine şeker tüketiminden kaçınmaktır.

Canınız tatlı bir ikram için can atıyorsa, kek, şeker, alkolsüz içecekler veya dondurmanın cazibesine kapılmayın. Bunun yerine bir bardak kuru erik suyu için. Sadece kilo vermeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda A vitamini, C vitamini, kalsiyum ve demir gibi temel vitaminleri, mineralleri ve antioksidanları da içerir. Bununla birlikte, bu meyve suyunun alımını sınırlamayı da hatırlamanız gerekir. Bir bardak kuru erik suyundan 182 kalori alırsınız. Günde 5 bardak içtiğinizde neredeyse 1000 kaloriye denk geliyor. Diğer içeceklerden daha sağlıklı olabilir ama çok fazla içmek sadece kalori kaybetmeye çalışırken kalori almanızı sağlar. Bu nedenle, yalnızca atıştırmak için tatlı bir şeye ihtiyacınız olduğunda ve bütün erik bulamadığınızda bir bardak kuru erik suyu içebilirsiniz.

Hatırlanması Gereken İpuçları:

Erik Suyu Kilo Vermede Etkili Midir?

Erik Suyu Kilo Vermede Etkili Midir?

Kuru erik suyunu kilo verme planınızın bir parçası haline getiriyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç ipucu:

Daha önce de belirtildiği gibi, her zaman ilave tatlandırıcı içermeyen %100 organik ve doğal erik suyu kullanın.
Kuru erik suyu müshil işlevi gördüğünden, alımını sınırlandırmalısınız. Tatlı bir atıştırmalık olarak kullanırsanız, gün boyunca tüketmek için iki bardak meyve suyunu bölün. Elbette aldığınız miktar ideal kilonuza bağlıdır, bu yüzden ona göre ayarlayabilirsiniz.

Erik suyunun tadını sevmiyorsanız, tatlandırıcı içermeyen %100 başka bir meyve veya sebze suyuyla karıştırın.
Kuru erik suyu diyetini takip etmekten kaçının. Bu, insanların kilo vermek için meyve suyu ve sudan başka bir şey tüketmediği zamandır. Söylemeye gerek yok, bu, istemediğiniz kilolardan kurtulmanın sağlıksız bir yoludur çünkü vücudunuz zinde ve sağlıklı kalmak için ihtiyaç duyduğu besinleri almaz. Bu suyu diyetinize dahil etmeli ve sağlıklı ve etkili bir şekilde kilo vermek için düzenli egzersizlerle birlikte kullanmalısınız.

 

 

 

 

 

Sevgili NHMAG okurları, Erik Suyu Kilo Vermede Etkili Midir? yazımızı beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Erik Suyu Kilo Vermede Etkili Midir?

YORUMLAR

WORDPRESS: 0