8 Kasım Boğa Burcundaki Tutulma & Mars Retrosu

AnasayfaKöşe Yazarları

8 Kasım Boğa Burcundaki Tutulma & Mars Retrosu

Güneş Tutulması Burçları Nasıl Etkileyecek
25 Ekim Güneş Tutulması
Boğa Tarot Burçları: Ekim 2022

8 Kasım Boğa Burcundaki Tutulma & Mars Retrosu… Hayatta bazen düşer bazen kalkarız. Bazen çok mutlu oluruz, bazense her şeyi kaybetmiş gibi hissederiz. Her daim ruh halimiz çalkantılı bir şekilde ilerler. Hayat da insanlar gibi sürprizlerle doludur. Bazen çok iyi tanıdığınızı sandığınız insanı bir gün bir bakarsınız tanıyamaz hale gelirsiniz. Bunları o mu söyledi, o mu yaptı diye şaşırıp kalabilirsiniz. Aslında tam da öyle bir tutulma yaşadık. Büyük farkındalıklarla dolu..

8 Kasım Boğa Burcundaki Tutulma & Mars Retrosu

Güneş tutulmaları hayatımıza görünür, somut ve büyük değişimleri getirir. 6 aylık bir süreci etkiler. Ay tutulmaları ise daha çok bilinçaltımız, ruhumuz, en derinlerimizle ilgilidir. Ay tutulmasında daha çok soyut olaylar yaşanır. Ani bir farkındalık yaşamak, uyanışa geçmek gibi. Bilinçaltımızı harekete geçirir ve artık farkedemediğimiz ya da bize acı veren durumları farketmemizi sağlar. Bu farkındalık bir travmanın çözümü olabileceği gibi, uzun zamandır bastırılmış duyguların ortaya çıkması ve yüzleşilmesi de olabilir. 25 Ekim sonrasından bu yana, tutulma koridorundaydık. Ve özellikle sabit burçlar büyük etki aldı.

Bu tutulma bizlere diğer tutulmalara göre biraz daha somutlaştırabileceğimiz bir farkındalık yada uyanış getirmiş olabilir. Bu uzun zamandır tutunduğumuz bir düşüncenin ya da vardığımız bir yargının aslında pek de öyle olmadığını farketmiş olabiliriz.

Hayatta mutlak doğru yada gerçek yoktur. Zamanla her şey yeniden şekillenir, dönüşür, değişir ve gelişir. Artık kendinizde farkettiğiniz ve öğrendiğiniz şeylerle hayata daha farklı pencerelerden bakmaya başlayacak ve aslında bugüne kadar İnandığınız bazı doğruların pekte öyle olmadığını anlayabilirsiniz.

Özellikle tutunduğunuz davranış kalıplarınız, huylarınız, düşünceleriniz şuan büyük bir dönüşüm geçiriyor olabilir.
Her şey bitiyor yıkılıyor, ruhunuzda depremler oluyor gibi hissediyor olabilirsiniz. Bunun dışında vücudunuzda baş, boyun, boğaz, eller, kollar gibi noktalarda ağrılar yaşayabilirsiniz.

Tüm bunlar artık bilinçaltınızda ruhunuzda size hizmet etmeyen düşüncelerin ve inançların şifalanması için gerçekleşiyor.

Çünkü önümüzdeki 6 aylık süreçte hayatınızın yeni versiyonuna , ruhsal olarak da hazır olmalısınız.
Bu yüzden de değişim kaçınılmazdır.
Çünkü aynı şeyleri yaparak yada aynı bakış açısı ile bakarak bir şeye farklı sonuçlar elde edemezsiniz.
Gelişmek için değişim kaçınılmazdır.
Mars şu an retroda ve bir çok konu havada yarım kalmış olabilir. Evrak işleriniz, imzalarınız, projeleriniz ve birçok ilişki durağanlaşmış olabilir. Bir türlü ilerlemiyor gibi gelebilir. Burada amaç, aslında kendinizi sorgulamanız.

Ben gerçekten bu kişiyi mi istiyorum ?
Ben gerçekten bu işi mi istiyorum ?
Yoksa bu işe veya kişiye duygusal bağımlılıklarım yüzünden mi tutunuyorum?
Ben evlilik yada ciddi bir ilişki istiyor muyum ?
Ben bu projede yer almak istiyor muyum ?
Ben kimim ve ben en mutlu versiyonuma ulaşmak için neler yapmalıyım ?
Ben evliliğimde veya ilişkimde gerçekten mutlu muyum ?
gibi sorgulamalar yapmalı ve gerçekten ruhunuzun ne istediğini bulmalısınız.
Sistem Mars retrosu ile aslında bizi bu yüzden yavaşlatıyor.
Dur sakin ol , emin misin? Eğer gerçekten eminsen tamam bunu sana vereceğim. Ama sen önce burada emin olmalı konuları irdelemelisin diyor.

Yine bu retro dönemi biraz Merkür retrosunu da andırıyor. Bu yüzden yine eski ilişkilerimiz ve arkadaşlıklarımız gündeme gelebilir. Geçmişten dönüşler artabilir. Çünkü buda bir sorgulama süreci ve geçmişe bir daha şans verilebilir. Nerede hata yapıldığı incelenmeli ve kalıcı çözümler bulunmalı.

Bu dönemde biten ilişkiler veya dostluklarında kesin bitiş olarak algılanmasını doğru bulmuyorum. Şu an tutulma ve retro ile beraber herkesin üzerinde bir baskı ve sıkışma oluştu. Ne yapacağımızı şaşırdık. Ne düşüneceğimizi bilemedik. Bu süreçte kendimize dönmek, kendimizi dinlemek ve retro sürecinin sonunda eyleme geçmek, karar vermek için hazırlanmalıyız.

Şuan birilerine müdahale etmek onlara baskı kurmak soru sormak yerine, kendinize şefkatle yaklaşarak, ne istediğinizi sormalısınız. Bu süreçte biraz içe dönüp yalnız kalmak, kendinizle bir kahve içmek iyi gelecektir.

Mars retrosu Ocak ayının sonunda bitecek. Retronun bitmesi ile hayatımızda durağanlaşan ve belirsizleşen konular hızlanacak ve netlik kazanacaktır.

Karar vermek için, eyleme geçmek veya kesin yargılara varmak için retro bitimini beklemenizi tavsiye ederim. Şuan bir dinlenme sürecindeyiz.

Sonbaharın gelişi ile doğanın baharda yeniden doğmak için, yavaş yavaş uykuya yatması gibi, sizde biraz inzivaya çekilebilir ve biraz kendinizle kalmanın tadına varabilirsiniz. Belkide bu süreçte en çok kendinizi ihmal ettiniz. Kimbilir belki de sizin, size söyleyecek çok şeyi vardır. Haydi şimdi kendinize bir yolculuk yapma vakti.
Güzellikler bahara kalmadan gelecek.

Kolektifte bilgi ve şifa olsun.
Sevgiyle ve ışıkla kalın…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0