Erkeklerin Kadınlarla İletişimde Yaptığı Hatalar

AnasayfaYaşam

Erkeklerin Kadınlarla İletişimde Yaptığı Hatalar

Sınav Stresi ve Beslenme
Olumsuz Haberlerin Psikolojik Etkileri ve Korunma Yolları
Kadınların Güven Sorunlarının Gerçek Nedenleri

Erkeklerin Kadınlarla İletişimde Yaptığı Hatalar… Kadınlara erkeklerin iletişim konusunda neyi yanlış yaptığını sorarsanız, çeşitli cevaplar alırsınız. Çoğu kadın, erkeklerin iletişim tarzları konusunda sinirli ve kafası karışmış hissetmeye alışkındır ve bazen cinsiyetler arası konuşmanın iki farklı dilde konuşuyormuşsunuz gibi hissettirdiğinin fazlasıyla farkındalar.

Erkeklerin Kadınlarla İletişimde Yaptığı Hatalar

Erkek ve kadın iletişimi söz konusu olduğunda birçok boşluk, yanlış anlama ve hayal kırıklığı yaratan iki önemli sorun var.

1. Erkekler, Kadınların Kendileriyle Aynı Şekilde İletişim Kurduklarını Düşünüyor

Birçok erkeğin yaptığı ilk hata, muhataplarının cinsiyeti ne olursa olsun iletişime aynı şekilde yaklaşmak. Yani, diğer erkeklerle iletişim kurma biçimlerinin, kadınlarla konuşurken de aynı şekilde işlev göreceğini varsayıyorlar.

Bu, kelimesi kelimesine aynı yaklaşımı kullandıkları anlamına gelmiyor – pek çok erkek, kadınlarla konuşurken, örneğin, bir kadın iş arkadaşıyla, bir erkekten daha az erkeksi ve şakacı bir kelime dağarcığı kullanarak bilinçli olarak kendi kendini düzenler – ama bu iletişimin aynı yönlerine öncelik vermeye devam eder.

Kadınlar duyguları keşfetmeye ve paylaşmaya öncelik veriyor. Bağlantılı konuşmayı hedef olarak görürler. Kadınlar için duygusal iletişim başlı başına bir amaçtır.

Kısacası, bir kadınla konuşmak söz konusu olduğunda, duyguları kabul edememek ve tartışamamak, bir erkeği dezavantajlı hale getiriyor. Konuşmanın çok önemli yönlerini hiç fark etmeden kaçırıyorlar.

2. Erkekler, Kadınların İletişim Biçimlerinin Önemini Kabul Etmiyor

İkinci sorun, bazı erkeklerin bir konuşmada duyguları merkeze almanın bir seçenek olduğunun farkında olmalarına rağmen, bunu geçerli veya önemli görmemeleridir.

Hepimizin ihtiyaçları aynı. Yalnızca erkekler kendilerini bastırmaya zorlanır. Erkeklere rasyonel cinsiyet olduklarının öğretildiğini söyleyebiliriz, çünkü iletişim problem çözmek anlamına gelir ve kadınlar sorunları çözmeye çalışmadan sadece duygusal olarak konuşuyorlar. Bu sadece statükoyu korumak için bir bahane, erkeklerin kendisini fazla kadınsı hissetmesine neden olabileceği için fazla samimi olmamalarının bir yolu, toplumumuzda hala bir tabu.

Bir kadınla gerçekten tanışmak için, onun iletişim tarzının sizinkinden daha az önemli veya daha az değerli olmadığına saygı duymanız gerekir – sadece farklıdır. Bunu yapabilirseniz, ona uyum sağlamak ve onu geliştirmek çok daha kolay olacaktır.

 

 

Erkeklerin Kadınlarla İletişimde Yaptığı Hatalar

YORUMLAR

WORDPRESS: 0