Kendinizi Sevmenize Yardımcı Olacak En İyi 6 Kendini Sevme Alıntısı

AnasayfaYaşam

Kendinizi Sevmenize Yardımcı Olacak En İyi 6 Kendini Sevme Alıntısı

Yiyeceklerden Maksimum Fayda Nasıl Sağlanır?
Daha Mutlu Bir Kadın Olmanın 10 Yolu
Kadınları Anlamak

Kendinizi Sevmenize Yardımcı Olacak En İyi 6 Kendini Sevme Alıntısı… Kişisel bakım ve bunun nasıl uygulanacağına dair fikirler, son birkaç yıldır popüler konuşma konuları olmuştur. En iyi kendi kendine yardım kitaplarını okumuş olsanız da veya yolda kalmanıza yardımcı olacak bir rutin oluşturmuş olsanız da olmasanız da, muhtemelen neye benzediğini biliyorsunuzdur (egzersiz, köpük banyosu veya arkadaşlarınızla kaliteli zaman gelebilir. zihin) ve sunduğu birçok sağlık yararı. Kendini sevme bununla ilgili bir kavramdır, ancak aynı zamanda birkaç önemli yönden çok daha kişiseldir.

Kendini sevmekle ilgili bu alıntıların göstereceği gibi, kendine değer vermeyi öğrenmek, her insan için farklı görünen bir keşif sürecidir. Psychology Today, bunun makyaj yapmak veya yeni bir ilişki bulmak kadar basit olmadığını açıklıyor. Bunun yerine öz sevgi, “fiziksel, psikolojik ve ruhsal gelişimimizi destekleyen eylemlerden” gelişir. Bu, farkındalık, sınırlar oluşturma, affetme ve kasıtlı olarak yaşama gibi eylemlerle geliştirilebilen ve her birey için tamamen benzersiz bir şey ifade edecek devam eden bir süreçtir.

Bunların hepsi göz korkutucu gelse de, bu alıntılar, kendini sevme yolculuğuna başlaman için sana ilham verecek. En tanınmış yazarlardan, eğlence sanatçılarından, moda tasarımcılarından ve hatta Yüksek Mahkeme yargıçlarından bazıları, daha zengin, daha tatmin edici hayatlar sürmek için kendi bireyselliklerini benimsemeyi öğrenmek konusunda güçlü açıklamalar yaptılar. Kendini sevmeyi bulmak ve sürdürmek hiç kimse için en basit görev değildir, ancak bu duygular, peşinden gitmeye ne kadar değer olduğunu gösterir.

1 OSCAR WİLDE

“Kendini sevmek, ömür boyu sürecek bir romantizmin başlangıcıdır.”

2 DIANE VON FURSTTENBERG

“Bir kadın kendi en iyi arkadaşı olduğunda, hayat daha kolaydır.”

3 TINA FEY, BOSSYPANTS

“İşini yap ve beğenip beğenmemeleri umrumda değil.”

4 MEVLANA

“Sen okyanusta bir damla değilsin. Bir damladaki tüm okyanussun.”

5 MARILYN MONROE

“Başka biri olmak istemek, olduğun kişiyi boşa harcamaktır.”

6 BRENE BROWN

“Artık hikayemize sahip çıkmanın ve bu süreçte kendimizi sevmenin, yapacağımız en cesurca şey olduğunu görüyorum.”

YORUMLAR

WORDPRESS: 0