Her Kadının Dikkate Alması Gereken 7 Sağlık İpucu

AnasayfaSağlık

Her Kadının Dikkate Alması Gereken 7 Sağlık İpucu

Yaşınız veya genel sağlık durumunuz ne olursa olsun, bu 7 sağlık ipucu, yaşamınız boyunca daha iyi sağlık şansınızı artırmanıza yardımcı olabilir...

Evde Karın Ağrısına Karşı Doğal Çözümler
Kereviz Sapı: Sağlığa Mucizevi Katkılar!
Sırt Ağrıları İçin Evde Uygulanabilecek Doğal Çözümler

Her Kadının Dikkate Alması Gereken 7 Sağlık İpucu… Pek çok kadın, kendi bakımlarından önce başkalarının sağlık ve zindelik ihtiyaçlarını karşılama alışkanlığına girer.

Ancak gerçek şu ki, kendi sağlık hizmetinizi birinci öncelik haline getirdiğinizde, sizin için en önemli olan insanlara bakım sağlamak için aslında daha iyi bir konumdasınız.

Yaşınız veya genel sağlık durumunuz ne olursa olsun, bu 7 sağlık ipucu, yaşamınız boyunca daha iyi sağlık şansınızı artırmanıza yardımcı olabilir:

1.) Sigarayı bırakın. Bunu yapmak, akciğer ve kalp hastalığı geliştirme şansınızı büyük ölçüde azaltacaktır.

2.) Yıllık sağlık kontrollerinizi takip edin*. Bu alışkanlık, hastalık veya kronik durumların erken teşhis şansını artırabilir ve bu da geliştirdiğiniz herhangi bir sağlık sorunu hakkında bir şeyler yapma şansınızı artırır.

3.) Uykunuzu eksik etmeyin. Yaşlanma belirtileriyle savaşmanın yanı sıra, düzenli uyku zihinsel uyanıklığı destekler ve stres seviyenizi kontrol altında tutmanıza yardımcı olur.

4.) Sabah 10.00 ve 14.00 arasında güneşten kaçının. Dışarıda olmanız gerektiğinde, SPF 30 veya daha yüksek olan geniş spektrumlu bir güneş koruyucu kullanın.

5.) Her yıl doktorunuza görünün. Kendinizi iyi hissetseniz bile, düzenli sağlık kontrolleri ve sağlık taramaları, sorunları erken tespit etme şansınızı artırabilir.

6.) Fiziksel aktiviteyi* hayatınızın önemli bir parçası yapın. Günde sadece 20 dakika egzersiz yapmak için zamanınız olsa bile, yaşam boyu düzenli aktivite alışkanlığı sağlıklı kalbe fayda sağlar ve kilonuzu ve stres seviyenizi kontrol altında tutmanıza yardımcı olur.

7.) İyi beslenmeyi bir öncelik haline getirin. Bol meyve ve sebze içeren gerçekçi bir diyet lehine hızlı diyetlerden veya aşırı hoşgörüden kaçının.

 

 

Her Kadının Dikkate Alması Gereken 7 Sağlık İpucu

YORUMLAR

WORDPRESS: 0