25 Ekim Güneş Tutulması

AnasayfaKöşe Yazarları

25 Ekim Güneş Tutulması

‘’ Kaybettiğimi sandığım her parça aslında kendi özüme ulaşmam için gerekli olan merdivenin basamaklarıymış ‘’

8 Kasım Boğa Burcundaki Tutulma & Mars Retrosu
Güneş Tutulması Burçları Nasıl Etkileyecek
Boğa Tarot Burçları: Ekim 2022

25 Ekim Güneş Tutulması…. 25 Ekim 13.49 da Akrep burcunda bir tutulma yaşayacağız. Tutulmalar hayatlarımızda büyük döngüleri başlatan gök olaylarıdır. Yılda 4 defa tutulma deneyimleriz. Bu yüzden aslında korkulacak bir durum yoktur. Tutulmalar büyük farkındalıklar getiren , atalet halinde kalan ruhları harekete geçiren, farkındalık kazandıran enerjiyi ortaya çıkarır.

25 Ekim Güneş Tutulması

Akrep temasına bakacak olursak, Akrep burcu gizli saklı konular ,derinlik,ölüm ve yeniden doğum gibi konuları ele alır. Bu tutulmanın ana konusu ise gizlide, bilinçaltında ,derinde kalan konuların ortaya çıkması ile büyük yüzleşmeler yaşayıp kendimize dair farkındalıklar kazanmamızdır. Ay düğümlerine bakacak olursak , bir süredir Boğa -Akrep aksında seyrediyor. Hepimizin Boğa-Akrep evlerinde farkındalıklar,kaoslar,değişim ve dönüşüm getirdi. Herkesin haritasında bu burçların düştüğü konulara göre farklı deneyimler getirdi.

Genel olarak bakıldığında ise bu aks bize somutluktan-soyutluğa , ruhsallıktan fiziksel aleme ve kendimizi var etmek ve kabullenme konularında aydınlanmalar yaşattı. Hayat hiç bir zaman tek kutuplu değildir. Ya da mutlak doğru veya gerçek yoktur. Tüm bunlar bakış açımıza göre değişim gösterir.

Önemli olan kaosun içinde düzeni ,dengesizliğin içinde hayatta kalacak kadar dengeyi bulmaktır. Görevimiz doğruyu yada gerçeği bulmak değil , hayatı iyisiyle kötüsüyle , doğru ve yanlışla en güzel biçimde yaşamaktır, yaşayabilmektir. Bir süredir kolektif olarak Boğa-Akrep aksıyla kendi değerimizi görmeyi , bunu öğrenmeyi, kaynaklarımızı değerlendirmeyi ve buna sahip çıkmayı öğrendik.

Sistem bizi özellikle ilişki ve kariyer hayatlarımızda özdeğer, özsevgi, özgüven konularında test etti. Bu alanlarda büyük kopuşlar ve yıkımlar yaşadık. Belkide çok sağlam sandığımız yapılar yıkıldı ve daha iyisini inşaa etmeye çalıştık. En önemlisi de neyi ne kadar hakettiğimizi ve neye layık olduğumuzun kararını vermeye çalıştık. Bu süreçte maddi ve manevi kayıplar da verdik. Sistem her zamanki gibi bize hizmet etmeyen, bizim özdeğer ve öz sevgimize ket vuran insanları ve yapıları istesek de istemesek de elimizden aldı. Sistem burada bize düşmanlık etmedi elbette.

Tek istediği kendimizi ve ihtiyaçlarımızı görmemizdi. Unutmayın kendini sevmeyen bir insan gerçek anlamda kimseyi sevemez. Kendisine saygı duymayan bir insan da başkasına sağlıklı ve gerçek anlamda saygı duyamaz. Ne yaşandıysa yaşanması gerekiyordu. Ve kaybettiğinizi sandığınız her şeyde aslında biraz da kendinizi kazandınız. Başkalarında bulduğunuzu sandığınız ve günün sonunda kaybettiğiniz, her parça aslında sizi kendi içinizde bir parçayı bulmaya itti. Günün sonunda başkalarına veda ederken kendinize hoşgeldin dediniz. Şimdi her şey yıkılıp kaybedildiyse, şimdi bir çay koyup yeniden başlama zamanı.

Krizler, kaybedişler, kayboluşlar, maddi anlamda kaybedilen paralar, biten ortaklık ve ilişkiler hepsinin altında görmeniz gereken tek şey var. Kendiniz. Tutulma haritasında yükselen Oğlak burcu ve hemen yanında Plüto ve Şans noktası bulunuyor. Yıkılan biten şeyin hemen ardından bir şans doğuyor. Her bitişte bir şanstır, her başlangıçta. Güneş ve Ay’ın bulunduğu aksa bakacak olursak hak edişlerinizi alacağınız bir tutulma olacak.

Kendinizi ifade edeceğinizi , belki sözlerinizle belkide sosyal medyadaki paylaşımlarınızla sesinizi duyurabileceğinizi söyleyebilirim. Bu süreçte sosyal medya üzerinden iş yapan arkadaşlarımıza büyük fırsatlar gelebilir. Yine mahkeme,uluslararası ticaret , medya, yurtdışı bağlantılı seyahatler ,eğitimlerle ilgili güzel gelişmeler ve fırsatlar gelebilir. Karmik hak edişlerin de alınacağı bir tutulma olacak.

Bugüne kadar ne yaptıysanız onun karşılığını çok net bir şekilde göreceksiniz. Bu tutulma öyle bir tutulma ki, bugüne kadar yaptığınız iyiliklerle veya kötülüklerle kendi kaderinizi yazacaksınız. Ne torpil var nede başka bir şey. Kendi şansınızı kendiniz yaratacak ve emeklerinizin karşılığını alacaksınız.
Kalp kırdıysanız kalbiniz kırılacak , insanlara güzellik dağıttıysanız güzellikler sizin için yapılacak bu sefer. Bir düzen yıkılıyor ve yenisi kuruluyor. Yepyeni bir düzen için geçmiş bizimle kalamaz. Bu yüzden bazı insanlarla ve anılarla artık vedalaşma zamanı. Bunu siz yapmazsanız zaten sistem sizin için yapacaktır. Olan her şey sizin ve evrenin hayrına , süreci en az hasarla atlatmak için , değişim ve dönüşüme , gelene ve gidene direnmeyin. Akışta kalın. Kasım ayının ortalarında zaten olan değişimlerin niye yaşandığını ve size ne getireceğini yavaş yavaş görmeye başlayacaksınız. Her şey yerine oturacak merak etmeyin.

Gök olayları bizler için bir ceza değil aksine bizler için yol gösterici rehberlerdir.

Gökyüzünün ve kalbinizin rehberliğine güvendiğiniz sürece güzellikler sizinle olacaktır.

En güzel yarınlar sizinle olsun .

Sevgi ve ışıkla kalın .

Spiritüel Danışman & Karma Astrolog

Fatma Dilara ÖNEY

YORUMLAR

WORDPRESS: 0