Kadınlar İçin 5 Probiyotik Önerisi

AnasayfaBeslenme

Kadınlar İçin 5 Probiyotik Önerisi

Probiyotikler, vücudunuzdaki sağlıklı bir iyi ve kötü bakteri dengesinin korunmasına yardımcı olabilir. Probiyotikler, gastrointestinal sistemle ilgili birçok durumu tedavi etmeye yardımcı olabilir.

Saçlarınızın Uzaması İçin 5 Temel Vitamin
Sağlıklı Beslenme Alışkanlıklarını Geliştirmenin Yolları
Multivitamine Gerçekten İhtiyacınız Var Mı?

Kadınlar İçin 5 Probiyotik Önerisi… Probiyotikler, vücudunuzdaki sağlıklı bir iyi ve kötü bakteri dengesinin korunmasına yardımcı olabilir. Probiyotikler, gastrointestinal sistemle ilgili birçok durumu tedavi etmeye yardımcı olabilir. Farklı takviyeler, belirli koşullara yardımcı olmak için çeşitli bakteri ve maya suşlarına sahiptir.

Kadınlar İçin 5 Probiyotik Önerisi

Probiyotikler, kadınların bağırsaklarında iyi bakteri tutmasına yardımcı olabilir. Yoğurt gibi belirli gıdalarda veya lahana turşusu ve kimchi gibi fermente gıdalarda bulunmanın yanı sıra bunları ek formda da alabilirsiniz.

Probiyotik almanın potansiyel faydaları arasında, gelişmiş kardiyovasküler sağlık, daha iyi bir ruh hali ve IBS gibi sindirim sorunlarına yardımcı olma yer alır. Ayrıca vücudunuzda doğal olarak yaşayan trilyonlarca mikroorganizmadan (bakteriler ve mayalar dahil) oluşan mikrobiyomunuz için de iyidirler.

Mikroorganizmaların çoğu bağırsağınızda yaşar ve bazı bakteri ve mayalar yararlı olsa da diğerleri zararlıdır. Örneğin, bir enfeksiyon kaptığınızda vücudunuzda daha fazla kötü bakteri bulunur ve bu da iyi ile kötü arasındaki dengeyi bozar.

Ancak probiyotikler, bu dengeyi düzeltmeye yardımcı olmak için iyi bakteriler sunar. Kayıtlı diyetisyen ve beslenme pazarlama firması AFH Consulting’in kurucu ortağı Katherine Brooking, “Probiyotik takviyelerinin ana rolü, mikrobiyomunuza daha iyi bakteri sağlamaktır” diyor.

Çeşitli takviyeler mevcut olsa da, bazıları kadınlar arasında yaygın olan belirli sorunları ele almayı hedefliyor. Aşağıda, almaya değer diyetisyenler tarafından önerilen dokuz takviye bulunmaktadır.

Probiyotiklerden Kimler Yararlanabilir?

Araştırmalar, probiyotiklerin kadınlar arasında yaygın olan birçok durumu tedavi etmeye yardımcı olabileceğini gösteriyor:

gezgin ishali
Antibiyotiklere bağlı ishal
İnflamatuar Bağırsak Hastalığı (IBD)
İrritabl Bağırsak Sendromu (IBS)
Kabızlık
Saman nezlesi
Maya enfeksiyonları
İdrar yolu enfeksiyonları
Üst solunum yolu enfeksiyonları
Diş eti hastalığı
Laktoz intoleransı
egzama

Hangi Probiyotikler?

1. Culturelle Digestive Günlük Probiyotik Kapsüller

2. VSL No.3

3. Florastor Günlük Probiyotik Takviyesi

4. Life Extension – Florassist Probiyotik Kadın Sağlığı

5. NOW Probiyotik-10 25 Milyar

 

Sevgili nhmag okurları, Kadınlar İçin 5 Probiyotik Önerisi haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet, Psikoloji, Kişisel Gelişim gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0