6’lı Karın Kasları Nasıl Elde Edilir?

AnasayfaFitness

6’lı Karın Kasları Nasıl Elde Edilir?

Egzersiz Yapmanın Ağrılara Faydaları
Yeni Başlayanlara Kasları Güçlendirmek İçin 10 Jimnastik Egzersizi
5 Riskli Egzersiz

6’lı Karın Kasları Nasıl Elde Edilir?… Gerçekten ne gerektiğini ve sizin için ulaşılabilir olup olmadığını merak mı ediyorsunuz?

6’lı Karın Kasları Nasıl Elde Edilir?

İşte fitness eğitmenlerinin karın kaslarını şekillendirmek ve onları patlatmak için vücut yağ yüzdesine ulaşmak için tavsiye ettikleri şeyler.

İlgili: Fitness nedir?

1. Kardiyoyu Hızlandırın

Aerobik egzersiz, yağ yakmanın harika bir yoludur. İkisi arasındaki bağlantıya bakan 16 klinik araştırmanın incelemesine göre, ne kadar çok kardiyo yaparsanız, o kadar fazla göbek yağı kaybedersiniz. Ve bir kas grubunu noktasal olarak çalıştırma diye bir şey olmadığından, genel vücut ağırlığınızı da kaybedebilirsiniz.

Uzmanlar, “Kardiyo, stres ve kilo vermek için harika bir araçtır. Her ikisi de gücü oluşturmaya ve tanımlamaya yardımcı olur” diyor. Karın kaslarınızı hedeflemek için kürekçi ve kayak makinesini kullanmanızı önerir.

Aynı zamanda göbek ve kas geliştirmeye odaklanan bir fitness rutininin bir parçası olarak tutarlı bir şekilde kardiyo yaptığınızda, vücut kompozisyonunuzun değiştiğini ve baştan ayağa – karın kasları dahil – daha fazla ton ve tanım görmeye başlayacaksınız.

6’lı Karın Kasları Nasıl Elde Edilir?

2. Karışıma HIIT Antrenmanlarını Ekleyin

HIIT nedir? Yeni başlayanlar için, yüksek yoğunluklu aralıklı antrenmanın kısaltması ve nasıl karın kası yapılacağına gelince en hızlı parkur olabilir. Bunun nedeni, fitness tekniğinin kardiyo ve kuvvet antrenmanını tek bir hızlı, etkili antrenmanda birleştirmesidir, yani gerçekten kalp atış hızınızı artırır.

3. Karın kaslarınızı tutarlı bir şekilde çalıştırın.

Altı hafta boyunca haftada beş kez karın kası egzersizi yapan 24 kadını inceleyen küçük bir araştırmaya göre, egzersizin tek başına kas tanımınızı vermek için yeterli olmadığını bilin, çünkü temel egzersizler göbek yağını mutlaka azaltmaz; ayrıca sağlıklı bir diyet uygulamanız gerekir.

Bölgede hedeflenen egzersizler kas dayanıklılığınızı artıracak olsa da, bir PubMed çalışması altı haftalık bu tür bir eğitimin tek başına karın kaslarını ortaya çıkarmadığını buldu. Aslında, sadece karın bölgesi egzersizlerine odaklanmanın karın yağını azaltmada çok az etkisi olacaktır veya hiç etkisi olmayacaktır, ancak karın kas gücünüzü artıracaktır. Muhtemelen daha önce duymuşsunuzdur, ancak altılı paket gerçekten mutfakta yapılır.

Yine de, kas inşa etmenin ve bu tanımı elde etmenin tek yolu egzersiz yapmaktır. Karın kaslarınızı çalıştırırken, sadece rektus abdominisinize (yani, six pack) odaklanmamanız önemlidir. Her açıdan şekillendiren hareketler yaparak iç ve dış obliklerinizi, enine karın kaslarınızı ve iç dengeleyicilerinizi içeren tüm çekirdeğinizi güçlendirmek istiyorsunuz.

6’lı Karın Kasları Nasıl Elde Edilir?

4. Daha Fazla Protein Tüketin

Halihazırda aktifseniz, muhtemelen proteinin, kaslarınızın yeniden inşasına ve güçlenmesine yardımcı olduğu için egzersizler arasındaki iyileşme sürecinin önemli bir parçası olduğunu duymuşsunuzdur. Ancak, protein alımınızı artırmanın vücut yağını azaltarak vücut kompozisyonunuzu değiştirmenize de yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz?

Büyük bir fark yaratmak için çok fazla ekstra protein bile almaz. Bir araştırmaya göre, diyetinize sadece yüzde 15 daha fazla protein eklemek işe yarayabilir.

5. Günlük H2O hedeflerinize ulaşın

İyi nemlendirilmiş kalmak sadece cildiniz ve genel olarak sisteminiz için iyi değildir, bazı araştırmalar aslında daha fazla kalori yakmanıza ve daha fazla vücut yağı kaybetmenize yardımcı olabileceğini düşündürmektedir.

Araştırmaya göre, yaklaşık 2 litre su içmek, enerji harcamanızı artırdığı için metabolizma hızınızı 10 ila 40 dakika arasında yüzde 30’a kadar artırabilir. Aynı çalışma, içtiğiniz her 17 ons su için 23 kalori yaktığınızı buldu.

6. Şeker Ve İşlenmiş Gıda Alımınızı Azaltın

Vücudunuz hemen yakmadığı yiyeceklerden gelen fazla yakıtı daha sonraki bir tarihte enerji için parçalanmak üzere yağ olarak depolar.

Bu süreç şeker ve/veya kalorisi yüksek olan şekerler, paketlenmiş ürünler ve hatta soda ve şarap gibi içeceklerde çok hızlı gerçekleşir. Bu nedenle, altı paket bölgenizde daha fazla tanım oluşturmak için aynı anda nasıl yağ kaybedip kas kazanacağınızı öğrenmekle ilgileniyorsanız, bunları ölçülü olarak tüketmek bir anahtardır.

Artı, özellikle göbek yağı, stres hormonu olarak da bilinen kortizol gibi hormonlardan etkilenebilir. Aslında, araştırmaya göre stres, tıbbi açıdan aşırı kilolu olmayan kadınlarda daha yüksek karın yağı seviyeleri ile ilişkilendirilmiştir.

6’lı Karın Kasları Nasıl Elde Edilir?

7. Rafine Karbonhidratlar Yerine Kompleks Karbonhidratları Tercih Edin

Beyaz ekmek, un ve pirinç gibi rafine edilmiş karbonhidratlar, kan şekeri seviyenizi bir roller coaster yolculuğuna göndererek kendinizi aç hissetmenize ve kendinizi dengelemek için daha fazla yiyeceğe ulaşmanıza neden olabilir.

Dahası, araştırmaya göre, tam tahıllara kıyasla daha yüksek düzeyde rafine tahıl tüketen kişilerin göbek yağları yemeyenlere göre daha yüksekken, bunun tersi, rafine edilmiş tahıllara kıyasla daha yüksek miktarlarda tüketen insanlar için geçerliydi. seçenekler.

Bunun yerine, düşük glisemik indeksi olan, yani kan şekerinizi yükseltmeyecekleri ve aynı zamanda iyi lif kaynakları oldukları için sizi daha uzun süre tok hissettirecekleri anlamına gelen karmaşık karbonhidratlara ulaşın. Artı, vücudunuzun enerjiye ihtiyaç duyduğunda parçalaması en kolay besindir.

8. Yüksek Lifli Bir Diyet Uygulayın

Yüksek lifli bir diyet yemek genel sağlığınız için iyidir. Ancak karın kaslarınızı ve altılı kaslarınızı nasıl patlatacağınızla özellikle ilgileniyorsanız, günde sadece 10 gram fazladan çözünür lif eklemek göbek yağını azaltabilir.

Bunu yapan çalışma katılımcıları, başka değişiklikler yapmadan beş yıl içinde karın yağlarında yüzde 3,7’lik bir azalma gördüler.

Sevgili NHMAG okurları, 6’lı Karın Kasları Nasıl Elde Edilir? haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

6’lı Karın Kasları Nasıl Elde Edilir?

YORUMLAR

WORDPRESS: 0