Kilo Kaybı İçin En İyi Egzersizler

AnasayfaSpor

Kilo Kaybı İçin En İyi Egzersizler

Kilo Kaybı İçin En İyi Egzersizler... Kilo vermek, sadece yeme alışkanlıklarınızı değiştirmekle değil, aynı zamanda egzersiz rutininizi hızlandırmakla da gerçekleşir.

Yaygın Yürüme Hataları ve Nasıl Düzeltilir?

Kilo Kaybı İçin En İyi Egzersizler… Kilo vermek, sadece yeme alışkanlıklarınızı değiştirmekle değil, aynı zamanda egzersiz rutininizi hızlandırmakla da gerçekleşir.

Düzenli egzersiz, hedeflerinize ulaşmada uzun bir yol kat edecektir. Kilo vermek için her hafta en az 300 dakika orta yoğunlukta aktivite yapmayı hedeflemelisiniz. İşte bu yolculukta size yardımcı olabilecek bazı egzersizler. Hangisinin sizin için en iyi olabileceği konusunda önce doktorunuzla konuşmayı unutmayın.

Yürüme

Günlük rutininize yarım saat tempolu yürüyüş eklerseniz, normalde her gün yaktığınızdan yaklaşık 150 kalori daha fazla yakabilirsiniz. Ne kadar hızlı ve uzun yürürseniz, o kadar çok kalori yakarsınız. Düzenli egzersizde yeniyseniz yürümek harika bir seçenektir. Daha kısa yolculuklarla başlayın ve daha uzun, daha yoğun yolculuklara çıkın.

IP Atlama

Gezilere çıkarabileceğiniz ucuz bir egzersiz ekipmanı arıyorsanız, bir atlama ipi tam size göre olabilir. İp atlamak, kalorileri hızlı bir şekilde yakmanın harika bir yoludur. Aslında, ip atlayarak aynı süre boyunca koşu bandında yürümekten daha fazlasını yakarsınız. Ayrıca merkez bölgenizden üst ve alt vücudunuza kadar birçok kas grubunu çalıştıracaksınız. İp atlamak da koordinasyonunuzu geliştirebilir.

Yüksek Yoğunluklu Aralıklı Antrenman

Yüksek yoğunluklu interval antrenmanı (HIIT olarak da adlandırılır), yoğun fiziksel aktiviteden daha az yoğun egzersize geçiş yapan bir antrenman türüdür. Her gün yapmamalısın ama kilo vermek için çok etkili çünkü HIIT vücudun karbonhidrat yerine yağdan gelen enerjiyi kullanmasını sağlıyor. Ayrıca HIIT ile sabit kardiyodan daha fazla kalori yakarsınız. Yoğun egzersiz, antrenmanınız bittikten sonra 24 saate kadar vücudunuzun çalışmasını ve yağ yakma modunda kalmasını sağlar.

Bisiklete Binmek

Bisiklete binmek, kilo vermenin başka bir harika yoludur ve düşük etkili, uyarlanabilir bir egzersizdir. Kilonuza, ne kadar hızlı gittiğinize ve ne tür bisiklet sürdüğünüze bağlı olarak bisiklet sürerek saatte yaklaşık 400-750 kalori yakabilirsiniz.

Yüzme

Dizleriniz ağrıyorsa veya sırtınız ağrıyorsa, egzersiz yapmak için motive olmak zor olabilir. O teknedeyseniz, yüzmek ideal bir egzersizdir. Eklemlerinizi yormaz, hem üst hem de alt vücudunuzu kullanırsınız ve iyi bir kardiyo egzersizi yaparsınız. Suyun direncinin faydalarını da göreceksiniz. Haftada birkaç kez yarım saat yüzerseniz kalp hastalığı, felç, tip 2 diyabet ve bazı kanser riskinizi azaltırsınız. Aynı zamanda kötü kolesterolünüzü ve kan basıncınızı da düşürür.

Kuvvet Antrenmanı

Bu tür egzersiz, güç ve kas oluşturmak için direnç kullanır. Sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kas inşa ederek kilo vermenize de yardımcı olur. Bu, vücudunuzun daha fazla yağ yakmasına yardımcı olacaktır. Haftada 3-5 kez, her seferinde yaklaşık birer saat kuvvet antrenmanı yapmaya çalışın. Yaptığınız 2 gün arasında bir gün dinlenmeyi unutmayın.

Pilates

Araştırmalar, Pilates’in – genellikle bir minder üzerinde veya temel kuvveti vurgulayan çeşitli aletlerle yapılan egzersizler – sizi daha güçlü hale getirebileceğini ve sağlıklı bir kilo vermenize yardımcı olabileceğini söylüyor. Pilates sınıfının yoğunluğu ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Bazı sınıfları veya gösterileri çevrimiçi olarak veya yerel spor salonunuzda bulabilirsiniz.

Hafif Koşu

Jogging aerobik bir egzersizdir – oksijen kullanır. Bu, kilo vermenize yardımcı olabilir. İyi bir yürüyüş ayrıca metabolizma hızınız denen şeyi 24 saate kadar yükseltebilir. Yani, günlük bitiş çizginizi geçtikten sonra bile yağ yakma modunda olacaksınız. Düzenli olarak yapılan koşu, metabolizmanızı uzun süre hızlandırmaya yardımcı olabilir.

Yoga

Bu, fiziksel aktivite ve meditasyonu birleştiren bir uygulamadır. İşte geçen uzun bir günün ardından farkındalık pratiği yapmanın popüler bir yolu. Ancak faydaları burada bitmiyor. Araştırmalar, fazla kilolu olan ve haftada en az bir kez 30 dakika yoga yapan kişilerin zamanla kilo verdiğini ve daha düşük VKİ’ye sahip olduğunu gösteriyor. Yoga yapan insanlar aynı zamanda daha dikkatli yiyicilerdir, yani ne zaman gerçekten acıktıklarını ve ne zaman tok olduklarını bilme olasılıkları daha yüksektir.

Merdiven Çıkma

Kilo vermek için bir başka düşük maliyetli, çok yönlü egzersiz, merdiven çıkmaktır. Bir makine kullanabilseniz de, bu alıştırma için gerçekten ihtiyacınız olan tek şey güvenilir bir merdiven setidir. Her gün sadece iki kat merdiven çıkmak, yılda 6 pound kilo kaybına yol açabilir. Ayrıca kanınızdaki iyi kolesterol miktarını artırabilir ve eklemlerinizi, kaslarınızı ve kemiklerinizi sağlıklı tutmanıza yardımcı olabilir.

Doğa Yürüyüşü

Kilo vermenin daha maceralı bir yolunu arıyorsanız, yürüyüş sizin için doğru hareket olabilir. Genellikle doğada yürümeyi ve etrafınızdaki ağaç kökleri ve kayalar gibi engellerden kaçınmayı içerir. Yürüyüş, özellikle düzenli olarak yaparsanız kilo vermenize neden olabilir.

 

Sevgili nhmag okurları, Kilo Kaybı İçin En İyi Egzersizler haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet, Psikoloji, Kişisel Gelişim gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0