Yaygın Yürüme Hataları ve Nasıl Düzeltilir?

AnasayfaSpor

Yaygın Yürüme Hataları ve Nasıl Düzeltilir?

Kilo Kaybı İçin En İyi Egzersizler

Yaygın Yürüme Hataları ve Nasıl Düzeltilir?…

Yanlış Ayakkabı

Muhtemelen yüksek topukluların en iyi seçim olmadığını zaten biliyorsunuzdur. Tenis ve basketbol ayakkabıları da sorun yaratır. Bu kort ayakkabılarının sertliği, hızlı yan hareketleri desteklemeye yardımcı olur, ancak yürüyüş için iyi olan topuktan buruna esnekliği engeller. Hafif, nefes alabilen ve suya dayanıklı, dolgulu bir topuğu olan bir ayakkabı arayın. Bir koşu ayakkabısı, yürüyüşe özel bir model kadar işe yarayabilir.

Kötü uyum

Ayakkabınız çok bolsa, ihtiyacınız olan desteği sağlamaz. Çok sıkı ve sürtünerek nasırlara veya nasırlara neden olabilirler. Mağazada kendilerini rahat hissetmeleri gerekir: ayak parmaklarınızı kolaylıkla kıpırdatacak kadar geniş, ancak ayağınızın kaymasını önleyecek kadar rahat. Öğleden sonra, ayaklarınız hafifçe şiştiğinde alışveriş yapın, böylece gerçek bedeninizi iyi anlayabilirsiniz.

Rotayı Değiştirin

Her gün aynı rotayı izlerseniz yürüyüşünüzden sıkılabilir ve ilginizi kaybedebilirsiniz. İlginç tutmak için düzenli olarak değiştirin. Sadece ruh haliniz ve motivasyonunuz için iyi olmakla kalmaz, aynı zamanda kaslarınız ve eklemleriniz için de her şeyi değiştirir. Rotanıza eklemek için tepeler arayın. Bunlar yoğunluk ekleyebilir ve uyluk, hamstring ve glute kaslarını güçlendirebilir.

Yüksek Sesle Müzik Dinlemeyin

Kendi müziğinize veya podcast’inize kaçmak isteyebilirsiniz, ancak çok yüksekse güvensiz olabilir. Dinlemeniz gerekiyorsa, dışarıdan gelen sesleri içeri alan kulaklıklar arayın ve etrafınızda olup bitenleri duyabilmeniz için sesi yeterince düşük tutun: hızla giden bir otobüs, korna çalan bir araba, havlayan bir köpek, bir ambulans sireni.

Köpeğinizi de Alın

Fido’yu evde bırakmayın. Mahallede yapacağınız gezintide size katılmaktan heyecan duyacak. Ve bu coşku bir anda yok olabilir. Köpekleri olan ve onları düzenli yürüyüşe çıkaran insanların haftada 150 dakika orta düzeyde egzersiz yapma olasılıklarının daha yüksek olduğu ortaya çıktı ki bu, uzmanların sağlık için tavsiye ettiği en düşük değer.

Mesafeyi Kaydedin

Adımları, milleri, kilometreleri veya dakikaları saymak önemlidir. Bu şekilde, egzersiz hedeflerinize ulaşıp ulaşmadığınızı bilirsiniz. Aynı zamanda sizi motive etmeye de yardımcı olabilir. Bir grup çalışmada adımları takip eden kişiler, takip etmeyenlere göre yaklaşık %27 daha fazla adım attı. Bu, günde ortalama 2.500 adıma kadar ekledi. Sizinkini telefonunuzdaki bir uygulamayla veya pedometre adı verilen ucuz bir cihazla takip edebilirsiniz.

Çökmüş Duruş

Bütün gün bilgisayar başında oturmaktan dolayı kambur bir duruşunuz olabilir. Ama yürüyüşünüze getirmeyin! Doğru yürüme duruşu, daha hızlı ve daha uzun yürümenize ve yaralanmaları önlemenize yardımcı olabilir. Omurganızı, sanki sizi başınızın üstünden yukarı çeken bir ip varmış gibi kaldırmaya çalışın. Gözleriniz önde, omuzlarınız aşağıda, geride ve gevşemiş olmalıdır. Ayaklarınızı topuktan parmağa hafifçe basarken kollarınızı doğal ve özgürce sallayın.

 

 

Sevgili nhmag okurları, Yaygın Yürüme Hataları ve Nasıl Düzeltilir? haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet, Psikoloji, Kişisel Gelişim gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0