Yeni Bir İlişkiye Girmenin Riskleri

AnasayfaYaşam

Yeni Bir İlişkiye Girmenin Riskleri

Ayrılığın ardından iyileşme süreci zaman ve sabır gerektirir. Duygularınızı kucaklamak, süreç için çok önemlidir. Hazırlık süreç boyunca değerlendirilebilir.

Kişisel Gelişimin 7 Altın Anahtarı
Kadınların Güven Sorunlarının Gerçek Nedenleri
Gaslighting Ebeveynleri: İşaretler Etkiler ve Nasıl Başa Çıkılır?

Yeni Bir İlişkiye Girmenin Riskleri… Bir ilişkiyi bitirmek yıkıcı olabilir. Medeni ve karşılıklı bir ayrılık bile zihinsel ve duygusal sağlığınıza zarar verebilir. Duygularınız, birkaç saat veya gün içinde rahatlamadan üzüntüye, öfkeden mutluluğa, suçluluktan endişeye sıçrayabilir.

Yeni Bir İlişkiye Girmenin Riskleri

Arkadaşlarınız ve aileniz, nasıl hissettiğinizi işlemek için “kendiniz üzerinde çalışmanız” için biraz zaman ayırmanızı söylüyor. Onlarla aynı fikirde olan bir parçanız var ve bu nedenle, her bir flört uygulamasına hemen atlamak yerine, tüm deneyimi işlemek için biraz zaman ayırmayı seçiyorsunuz.

Ve ne harika bir fikir, değil mi? En iyi niyetlerle, dikkatinizi bu önemli kişisel çalışmadan uzaklaştıracak hiçbir şey olmadan biraz yalnız zaman geçirirsiniz. Ve sonra duygularınızla baş başa kalmanın kolay bir başarı olmadığını, bunun çok fazla sabır ve güven gerektirdiğini ve bir sürü şeyle dikkatinizi dağıtmanın daha kolay ve güvenli olduğunu fark edersiniz.

Ancak flört sahnesine geri dönmek yerine, plan yapmadan önce kimseye danışmak zorunda olmadığınız için sosyal takviminizi daha önce yapamayacağınızı düşündüğünüz her şeyle doldurursunuz. İstediğin gibi gelip gidiyorsun ve daha önce hiç yaşamadığın bir özgürlük duygusu buluyorsun.

Sadece birkaç hafta sonra, kendinize bir partnerden istediğinizden daha azını almaya asla müsamaha göstermeyeceğinizi söylüyorsunuz. “En iyisini hak ediyorum” yeni mantranız olur ve size her gün tam da bunu veren bir müstakbel partner tasavvur edersiniz.

Ve sonra biriyle tanışırsın ve içgüdüsel olarak gider ve onu yükseğe çıkarmaya karar verirsin. “Sanırım hazırım” diye düşünürsünüz, “ayrıca bana davranılmasını istediğim gibi davranıyorlar.” Her gün size mesaj atıyorlar, plan yapmadan önce sizinle görüşüyorlar, gününüzü soruyorlar ve desteğe ihtiyacınız olduğunda sizi dinliyorlar. Size tam olarak hak ettiğinizi düşündüğünüz şeyi verirler.

Ancak birkaç ay sonra, eski ilişki kalıplarına kaydınız. Arkadaşlarınızla takılmayı bıraktınız ve sosyal takviminiz aşağı yukarı boş çünkü ilişkiniz tüm dünyanız haline geldi. Tekrar.

“En iyisini hak ediyorum” mantranıza bağlı kaldığınız için partnerinizin her hareketini analiz edip yorumluyorsunuz ve artık beklentilerinizi karşılamadıkları için hüsrana uğruyor ve inciniyorsunuz. Sizinle düzenli olarak iletişim kurmayı bıraktılar ve artık desteğe ihtiyacınız olduğunda sizi dinlemek için eskisi kadar zaman ayıramıyorlar.

İlişki sona erer ve en başa dönersiniz, ancak bu sefer kafanız daha da karışır ve her şeyi doğru yaptığınızı düşündüğünüz için duygusal olarak perişan olursunuz.

Bir ilişki sona erdiğinde duygularınızla baş başa kalmak korkutucu gelebilir. Kendinizin çok dışında yerlerde rahatlık bulmak çok daha kolay. İnsanlığa hoş geldiniz; bu birçok insan için geçerlidir.

Yine de kendinizi bir kez daha yalnız bulduğunuzda hissettiğiniz her şeyi işlemek önemlidir. Ama aslında “işlemek” ne anlama geliyor?

İşlem İzindir

Tüm duygularınızı yargılamadan veya yorumlamadan deneyimleme izni. Danışanlar bununla zor zamanlar geçirdiklerini paylaştıklarında, genellikle duygularının özgürce var olmasına izin vermek yerine onları yargıladıklarını keşfederiz.

“Üzgün ​​olduğuma inanamıyorum. Kendimi yalnız hissetmemeliydim. Şimdiye kadar üstesinden gelmeliyim. Bu şekilde hissetmeme değmezler. Bu hiç yardımcı olmuyor, biraz bile değil.

Duygularınıza, onları yargılamadan veya dikkatinizi dağıtmadan, kendi rotalarını yürütmeleri için ihtiyaç duydukları alanı vermek çok önemlidir ve bu, iyileşme sürecini kontrol etmeye çalışmaktan vazgeçmek anlamına gelir.

Kontrolden vazgeçtiğinizde, üzüntünüzün, incinmenizin veya korkunuzun derinliğini daha iyi hissedebilirsiniz ve bu sürece izin vermek, bu duyguların sizi götürdüğü yere güvenmeniz gereken esnekliği geliştirmenize yardımcı olacaktır. Tüm duyguların bir amacı ve değeri olduğuna ve onların birlikte var olmalarına izin verirseniz, sonunda size değerli içgörü ve netlik sunacaklarına kuvvetle inanıyorum.

Bu süreçte eşit derecede önemli olan, bir partnerden ne istediğinizi belirlemek ve ardından kendinize önemli bir soru sormaktır: Bunları kendinize veriyor musunuz? Bir partnerden istediğiniz şeylerin kendinize sunduklarınız olmadığını fark ederseniz, “kendiniz üzerinde çalışma” fırsatı burada yatar.

 

 

Sevgili nhmag okurları, Yeni Bir İlişkiye Girmenin Riskleri haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet, Psikoloji, Kişisel Gelişim gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0