Burun Estetiği Hakkında Her Şey

AnasayfaEstetik

Burun Estetiği Hakkında Her Şey

Yağ Azaltma ve Vücut Sıkılaştırma Kılavuzu
Yanak Dolgusu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Samsun’da Sağlık Turizmine Katkı Sağlayacak Adres

Burun Estetiği Hakkında Her Şey… Burun estetiği (teknik olarak rinoplasti olarak adlandırılır), burnun şeklini değiştirmek veya işlevini iyileştirmek için yapılan ameliyattır.

Burun Estetiği Hakkında Her Şey

Rinoplasti türleri şunları içerir:

Burundaki bir kamburun çıkarılması
köprünün doğrultulması
Burun ucunun yeniden şekillendirilmesi
Burun deliklerinin boyutunu büyütmek veya küçültmek
Bir yaralanmadan sonra burnun düzeltilmesi
Solunum yollarını açmak
Burnu büyütmek veya küçültmek

Burun estetiği, görünüşünüzü değiştirmek için veya tıbbi nedenlerle yapılabilir. Örneğin, bazı kişilerde bir burun deliğini diğerinden ayıran kıkırdak ile ilgili bir sorunu onarmak için ameliyat gerekebilir. Diğerleri sadece burnunu küçültmek veya şeklini değiştirmek isteyebilir.

Gençler ve Rinoplasti

Gençler, burun yetişkin boyutuna ulaşana kadar burun estetiği yaptırmamalıdır. Bu genellikle kızlar için 15 veya 16 yaşlarında ve erkekler için bir yıl kadar sonra olur.

Burun Estetiğine Karar Vermek

Burun plastik cerrahisinde deneyimli ve hasta memnuniyeti konusunda itibarı olan bir cerrah arayın. Bir komplikasyonunuz varsa, iyi eğitimli bir ekiple çalışan deneyimli bir cerrah durumu değerlendirip düzeltebilir.

Hedefleriniz hakkında konuşmak için bir toplantı ayarlayın ve doktora burnunuzla ilgili sizi neyin rahatsız ettiğini ve onu nasıl değiştirmek istediğinizi söyleyin.

Kusursuz burun diye bir şeyin olmadığını unutmayın. Ancak cerrahi, yüz hatlarını iyileştirebilir ve benzersiz ve doğal güzelliğinizi vurgulayabilir. Bir plastik cerrah, sizi benzersiz kılan yüz özelliklerini tanımlayabilir ve değişikliklerin görünümünüzü nasıl iyileştireceğini size söyleyebilir.

Cerrah burnunuzun yapılarını ve diğer yüz özelliklerini değerlendirecektir. Bu değerlendirmeden sonra beklentilerinizin gerçekçi olup olmadığını söyleyebilirler.

Cerrah ayrıca genel sağlığınızı da göz önünde bulunduracak ve riskleri, iyileşme süresini ve ilgili maliyetleri sizinle görüşmelidir.

Burnu yeniden şekillendirmek için çeşitli teknikler vardır. Devam etmeye karar verdiğinizde, cerrahınız tam olarak ne yapmayı planladığını açıklamalıdır.

Rinoplasti: Adım Adım

Bir burun estetiği genellikle ayakta tedavi prosedürü olarak yapılır, yani geceleme yoktur. Genel veya lokal anestezi alacaksınız. Genel anestezi ile ameliyat boyunca uyuyacaksınız. Lokal anestezi ile uyuşturulur ve burnunuz uyuşturulur, böylece ağrıyı hissetmezsiniz.

Bir operasyon sırasında, cerrah burun deliklerinde kesikler yapar. Daha zor vakalarda, cerrah ayrıca burun tabanı boyunca kesikler yapabilir. Cerrah daha sonra daha hoş bir görünüm elde etmek için iç kemiği ve kıkırdağı yeniden şekillendirir.

Burun Estetiğinden Sonra

Burun estetiği sonrası kişiler genellikle ilk hafta burun ateli takarlar. Ameliyattan sonra en az 24 saat başınızı yüksekte tutmanız gerekecektir. Ameliyattan sonra üçüncü günden sonra düzelmeye başlayacak olan göz çevresinde şişlik ve bir miktar morluk bekleyebilirsiniz. 2 haftaya kadar sürebilir.

Burnunuzda biraz şişlik olmasını bekleyin ki bunu muhtemelen sadece siz ve cerrahınız fark edecektir. Bu önümüzdeki 6 ay içinde ortadan kalkacak. Burnunuzun son şekli tamamen iyileştikten sonra belli olacaktır.

Ameliyattan sonra 3 ila 6 hafta boyunca yorucu aktivitelerden kaçınmalısınız. 2-3 hafta içerisinde işlem yaptırdığınıza dair belirgin bir belirti olmadan sosyal aktivitelerinize geri dönebilirsiniz.

Rinoplasti Riskleri Nelerdir?

Her türlü ameliyatın riskleri vardır. Bunlar kanama, enfeksiyon ve anesteziye karşı alerjik reaksiyonu içerir. Rinoplasti riskleri şunları içerir:

Uyuşma
burun kanaması
Burun tabanında yara izi
Derinin yüzeyindeki küçük kan damarlarının patlaması
Şişme
Kalıcı sinir hasarı
İkinci veya üçüncü bir ameliyat ihtiyacı

 

 

Sevgili nhmag okurları, Burun Estetiği Hakkında Her Şey haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet, Psikoloji, Kişisel Gelişim gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0