Mucize Mineral Magnezyum

AnasayfaKöşe Yazarları

Mucize Mineral Magnezyum

Neden Bir Türlü Zayıflayamıyorum Diyorsanız İşte Cevabı
9-15 Ocak Haftası Astroloji Analizi
Kadının Bireysel Sağlamlığı

Mucize Mineral Magnezyum… İlk defa 1808 yılında bulunmuş olmasına rağmen değeri son 20 yıl içerisinde yapılmış çalışmalar sayesinde anlaşılan bir mineral Magnezyumun. Toplumda en fazla eksikliği görülen minerallerin başında gelen ve faydaları saymakla bitmeyen Magnezyumu gelin birlikte inceleyelim:

Mucize Mineral Magnezyum

Magnezyum, insan vücudunda en fazla bulunan 4. Mineraldir ve metabolizmanın işlevini yerine getirebilmesi için çok önemlidir. Eskiden 300 desek de son çalışmalar vücudumuzda 800’den fazla reaksiyonda görev aldığını gösteriyor. Günlük ihtiyacımız kadınlarda 300-350 mg erkeklerde 400-450 mg olsa da beslenme ile bu düzeye artık pek fazla ulaşamıyoruz. Çünkü yanlış tarım uygulamaları, doğal felaketler ve ilaçlamalar yüzünden topraklarımız da magnezyumdan fakir. Hele ki batı tarzı beslenen, sürekli fast food ve paketli ürün tüketen kişiler en fazla eksiklik görülenler.

Magnezyumdan Zengin Besinler

Magnezyumdan zengin besinlere baktığımızda kakao, kabak çekirdeği, semizotu, ıspanak, tahin, kuru börülce, keten tohumu başta gelenler. Bu besinleri sofralarımızdan eksik etmeyelim.

Magnezyum Hırsızları

Diyelim ki yeterli dengeli beslendik ve ihtiyacımız olan magnezyumu aldık. Bir de magnezyum hırsızları var ki onlar vücudumuzda magnezyum harcamasını arttırarak ihtiyacımızı arttırıyor. Magnezyum hırsızlarının başında şeker geliyor. Çünkü 1 molekül şekeri parçalamak için tam 28 magnezyum molekülüne ihtiyaç var. Bu yüzden aşırı şeker tüketen kişilerde magnezyum ihtiyacı artıyor. Ayrıca alkol, aşırı çay kahve tüketimi, fazla protein alımı ve stres de magnezyum ihtiyacını arttırıyor.

Sorun Magnezyum Eksikliği Olabilir

Peki nedir magnezyum eksikliğinin belirtileri derseniz:

-Halsizlik/Yorgunluk
-Uykuya dalmada veya sürdürmede zorluk
-Ağrı/fibromiyalji
-Kramplar
-Odaklanmada güçlük
-Depresyon/Anksiyete
-Kalpte ritim bozukluğu
-Kabızlık
-Migren/Baş ağrıları en sık görülen semptomlardır.

Siz de bu şikayetlerden bir veya birkaçını yaşıyorsanız aslında magnezyum eksikliğine bağlı olabilir. Bu eksiği yerine koyduğunuzda tüm semptomların ortadan kalktığını göreceksiniz.

 

 

Sevgili nhmag okurları, Mucize Mineral Magnezyum haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet, Psikoloji, Kişisel Gelişim gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0