Yanak Dolgusu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

AnasayfaEstetik

Yanak Dolgusu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Yağ Azaltma ve Vücut Sıkılaştırma Kılavuzu
Başarılı Bir Dudak Kaldırma ve İyileştirme İçin 4 İpucu
Burun Estetiği Hakkında Her Şey

Yanak Dolgusu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey… Dermal dolgu maddeleri son 16 yıldır kullanılmaktadır ve muhtemelen, farkında olsanız da olmasanız da, en azından bir avuç insanın yanak bölgelerine dolgu yaptırdığını biliyorsunuzdur.

Yanak Dolgusu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Elmacık kemiği boyunca dolgu kullanmak, kozmetik bir prosedür kadar çok yönlüdür ve bu, hem hastaların hedefleri hem de elde edilebilecek potansiyel sonuçlar nedeniyle yaş, ırk ve cilt dokuları arasında dolgu arayan ilk kez hastalar arasında özellikle popülerdir. birçok kişinin düşündüğünden çok daha kapsamlıdır.

Açıkçası, yanak dolgusu yanaklarınızı daha dolgun göstermek için kullanılabilir. Ancak bu “genel yüz geliştirme”, ince kukla çizgilerini yumuşatmak, bir asimetriyi kamufle etmek veya bir yanak konturunu güçlendirmek dahil olmak üzere başka birçok şeyi içerebilir. Yanak dolgusu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ayrıca hazırlık ve bakım sonrası maliyet de dahil olmak üzere kozmetik prosedürden neler bekleyebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Yanak Dolgusu Nedir

Yanak dolgu maddeleri, elmacık kemiği bölgesine, kaybedilen hacmi geri kazandırabilen veya yüz kemik yapısını daha keskin bir şekilde tanımlayabilen enjeksiyonlardır. Biyostimülatörler, projeksiyonu iyileştirmek için elmacık kemiği üzerinde kullanılabilen başka bir dermal dolgu maddesi kategorisidir. Hyaluronik asit dolgu maddeleri kadar yaygın olmasa da – geri döndürülemezler ve sonuçları görmek için birden fazla seans gerektirirler – sonuçları HA bazlı muadillerinden daha uzun sürer.

Dudak Enjeksiyonları

Uzmanlar, yanağın farklı bölgelerine dolgu maddesi enjekte etmenin farklı yararları olabileceğini belirtiyor. “Elmacık kemiğinin üst kısmına biraz dolgu koyduğumuzda, ışığın yanağınıza mükemmel bir şekilde vuruyormuş gibi görünmesini sağlayabiliyoruz, tıpkı kontur makyajının nasıl görüneceği gibi” diyor. Ancak hacim kaybetmekte olan veya burun ve ağzının yakınında daha derin çizgiler fark edenler için, bir sağlayıcı yanağınızın büyük kısmına enjeksiyon yapabilir.

Yanak Bölgesi İçin En İyi Dolgu Türü Hangisi?

Uzmanlar, her dermal dolgu markasının farklı kalınlıkta yapışkan, jel dolgu maddeleri ürettiğini, yani geniş yanak bölgesindeki farklı hedeflerin ve alt bölümlerin farklı dolgu türleri gerektirdiğini açıklıyor. Daha önce bahsedildiği gibi, geri dönüşlü olmaları nedeniyle yalnızca hyaluronik asit dolgu maddeleri kullanıyor, ancak hastanın ne kadar hacim, kaldırma veya projeksiyona ihtiyaç duyduğuna ve cilt dokusuna bağlı olarak belirli ürünler arasında geçiş yapıyor.

Yanak Dolgusu Hangi Hedeflere Hitap Edebilir?

Dermatologlar, “Yanaklarda farklı yüz düzlemleri var” diye açıklıyor. “Yanaklar geniş bir alandır, bu yüzden enjekte edebileceğiniz yanağın birden fazla bölümüne sahip olabilirsiniz ve bu, yüzünüzün görünümünü gerçekten değiştirir. Bir yüzü tanımlayan şey insanların yanaklarıdır.”

Tüm dolgu prosedürleri için yerleştirme ve teknik çok önemliyken, uzmanlar bunun özellikle elmacık kemiği bölgesi için önemli olduğuna inanıyor.

Ve doğru ellerde, yani bir plastik cerrah veya dermatologda, yanak dolgusu tamamen sizin özel ihtiyaçlarınıza, hedeflerinize ve anatominize göre uyarlanabilir.

Yanak dolgusu koyu göz altı gölgelerinde yardımcı olabilir.

Yaygın inanışın aksine, uzmanlar, birçok koyu göz altı halkasının sarkık bir yanakla ilgili olduğunu ve “göz kapağı-yanak birleşimi” olarak adlandırdığı bir bölgede, burun köprüsünün yakınına akıllıca dolgu yerleştirilmesiyle azaltılabileceğini söylüyor.

Yanak dolgusu, kontür ve aydınlatıcı makyajın yerini alabilir.

Yanak hacmini eskisi kadar kaybetmemiş genç hastaları için amaç ve teknik genellikle farklıdır. Dolgunlaştırmaya odaklanmak yerine, doğal ışığın hastanın yanağının neresine (genellikle yüksek elmacık kemiği bölgesi) vuracağını değerlendirir ve kontür ve aydınlatıcı makyajı taklit etmek için dolguyu tam olarak oraya yerleştirir.

 

 

Sevgili nhmag okurları, Yanak Dolgusu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet, Psikoloji, Astroloji, Burç Yorumları, Kişisel Gelişim, Pratik ve Sağlıklı Yemek Tarifleri gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0