Kadınlar Neden Aldatır?

AnasayfaYaşam

Kadınlar Neden Aldatır?

Harika Bir Sabaha Uyanmanın Sırları
Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşkın 13 Özelliği
Kadınların Erkekleri Sinirlendirdiği 10 Şey

Kadınlar Neden Aldatır?.. Geçmişte, erkeklerin neden aldattığı ve kadınların neden aldattığı konusunda daha önemli farklılıklar vardı, erkekler daha çok cinsel çeşitlilik için aldatıyor ve kadınlar ilişki memnuniyetsizliği nedeniyle daha fazla aldatıyordu. Ancak günümüzde, aldatmadaki bu cinsiyet farkı kapanıyor: Erkekler ve kadınlar birçok aynı nedenden dolayı ve benzer oranlarda aldatıyor.

Kadınlar Neden Aldatır?

Uzmanlar “Kadınlar, tıpkı erkekler gibi birçok nedenden dolayı aldatıyor” diyor.

İlişki uzmanlarına bugün kadınların neden aldattığını ve bu oluyorsa ne yapılması gerektiğini sorduk.

Kadınların ilişkilerde aldatma nedenleri:

1. Cinsellik

Uzmanlar, “Kadınlar da herkes gibi iyi cinselliği takdir ediyor” diyor. “Kadınlar, onları tahrik eden bir erkek ya da kadın bulduklarında aldatırlar.” Size erkeklerin cinsellik için, kadınların da duygu için aldattığını söyleyen olursa, yanılıyorlar. Yakın tarihli bir araştırma, erkeklerin cinsel çeşitlilik için aldatma olasılığının daha yüksek olmasına rağmen, kadınların aldatma nedenleri arasında hâlâ ilk üç sırada yer aldığını ortaya koydu.

2. Memnuniyetsizlik

Aynı çalışma, kadınların aldatmasının bir başka önemli nedeninin, mevcut birincil partnerlerine aşık olmaları olduğunu buldu. Aşk hala orada olsa bile, genel olarak ilişkisinde mutsuz olan bir kadın aldatmaya daha yatkın olabilir. Öfke, ev, mali sorunlar, ailevi sorunlar yüzünden – liste uzar gider – aldatmanın onlara şu anki ilişkilerinin sunmadığı şeyi sunacağını düşünebilirler.

Uzmanlar, “Kadınlar, evdeki ilişki soğumaya başladığı için aldatıyor” diyor. “Evde gerginlik veya can sıkıntısı varsa, yandaki heyecan dikkati dağıtabilir, kaçınılması çok büyük bir ayartma olabilir.”

3. Anlık Hatalar

Araştırmaya göre kadınların aldatmasının en önemli üçüncü nedeni? Sadece durumsaldı. Sarhoş olmak ve “akıllı düşünememek” gibi şeyler.

Uzmanlar, “Herkes hata yapar. Bazen işler fırsat yüzünden olur” diye ekliyor. “Kadınlar düşünmeden hareket edebilir ve sonra pişman olabilir.” Başka bir deyişle, o anda kaçıramadıkları bir fırsat dışında çok daha derin bir anlam olmaması tamamen mümkün.

4. İlgi Eksikliği

İster fiziksel ister duygusal olsun, yakınlık hepimizin karşılanmasını istediğimiz ihtiyaçlardan biridir. Bir kadın, ilişkisinde samimi bir tatmin hissetmiyorsa ve bu tür bir yakınlık sergileyen biri çıkarsa, bir çekim olacaktır. Bazı eski araştırmalar, kadınların aldattıkları yeni kişiyle erkek aldatanlara göre daha güçlü bir duygusal bağa sahip olma eğiliminde olduklarını bulmuştur, bu da romantizmin kadınlar için aldatma denkleminin bir parçası olduğunu düşündürmektedir.

5. Özel Hissetmek

Bazen insanlar yeni kişi onlara yeni bir duygu verdiği veya başka biri gibi hissettirdiği için aldatır. Nelson, “Kadınlar, bir ilişki aşığının kendilerini özel, seksi ve sevildiklerini hissettirdiğini ve eşleri evde ne yaparsa yapsın, ilgiyi görmezden gelmenin zor olduğunu bildiriyor” diyor.

6. Düşük Benlik Saygısı

Uzmanlar, düşük benlik saygısının dışarıdan onaylanma arzusu yaratabileceğini açıklıyor. Bu, özellikle kişi mevcut partnerinden onay almıyorsa doğru olabilir, ancak uzmanlar, birini aldatmaya itebilecek şeyin gerçekten kendini sevme eksikliği olduğunu belirtiyor.

Uzmanlar, şunları söylüyor: “Esas olarak, insanların kendilerinin sorumluluğunu üstlenmediklerinde veya kendi duygularına bakmadıklarında – mevcut durumlarında kendileri için konuşma yeteneğini geliştirmediklerinde – hile yaptıklarıdır. Kendilerini çeşitli şekillerde terk ediyorlar ve bu nedenle dışarıdan ilgiye ihtiyaçları var.”

Bu şekilde, aldatma veya bir ilişki örneğinin, birinin onlara gösterdiği ilgiden çok, kendilerine vermedikleri ilgiyle ilgili olabileceğini belirtiyor.

7. Zor Duyguları Uyuşturmak

Aldatma aynı zamanda kendi içlerinde veya ilişkide uğraşmadıkları bir şey olduğunu da gösterebilir. Paul, insanların duygularından doğrudan bahsetmek yerine duygularından kaçmanın bir yolu olarak bu davranışlardan herhangi birine yönelebilecekleri için, aldatmayı alkol veya uyuşturucu kullanmaya benzetiyor.

8. Değişiklik ihtiyacı

Bazen insanlar ilişkilerinin bitmesini istedikleri için aldatırlar ve aldatmak, partnerleriyle doğrudan yüzleşmekten daha kolay bir yol gibi görünür. Ancak Uzmanlar, bazen insanların mevcut ilişkilerinde bir şeylerin değişmesini istedikleri için aldattıklarına da dikkat çekiyor: “Kadınlar bir evlilikten çıkmak ya da bir evlilikte kalmak için aldatıyorlar” diyor.

 

Sevgili nhmag okurları, Kadınlar Neden Aldatır? Her Şey haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet, Psikoloji, Astroloji, Burç Yorumları, Kişisel Gelişim, Pratik ve Sağlıklı Yemek Tarifleri gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0