Sosyal Medya Ve İlişkiler: Olumsuz ve Olumlu Etkiler

AnasayfaYaşam

Sosyal Medya Ve İlişkiler: Olumsuz ve Olumlu Etkiler

İnternette geçirdiğiniz zamanın ilişki dinamiklerinizi nasıl etkilediğini anlayın.

Sosyal Medyanın Kadınlar Üzerindeki Etkisi
Bir Terapiste Gitmeniz Gerektiğine Dair 10 İşaret
Mutlu Olmak İstiyorsanız Bu 5 Şeyi Yapmayın

Sosyal Medya Ve İlişkiler: Olumsuz ve Olumlu Etkiler… Sosyal medya hayatımızın her zerresini aldı. Ve mahremiyeti yönetmek ve ilişki durumunu gizlemek zordur. Ancak sosyal medya ve ilişkiler nasıl bağlantılıdır? Kişisel fotoğrafların paylaşılmasından başarısız ilişki bilgilerine kadar her şey sosyal medyada yayınlanıyor. Bu nedenle, sosyal medya platformlarının merceğinden bakarsak, bunun ilişkileri etkilemesi büyük bir sürpriz değil.

Sosyal Medya Ve İlişkiler: Olumsuz ve Olumlu Etkiler

Sosyal medyanın nasıl kullanıldığına da bağlı. Ayrıca birçok anket, fikir ya da farklı konulardaki fikirler çoğu zaman yanlış kararlar almamız için bizi yanıltabilir. Bu makale, sosyal medyanın ilişkilerinizi hem olumlu hem de olumsuz olarak nasıl değiştirdiğini araştırıyor. Daha fazla bilgi için aşağı kaydırın.

Sosyal Medya İlişkiler İçin Kötü mü?

Hayır. Sayfalarımızı güncellemeye ve kaydırmaya bağımlı olduğumuz sosyal medya çağında, sosyalleşme ve ilişkiler farklı bir mercekten görülüyor.

Sosyal medya bize hayatın farklı kesimlerinden insanlarla tanışma, kolayca bağlantıda kalma ve mesafeleri ortadan kaldırma ayrıcalığını verdi. Sadece iletişime bakış açımızı değiştirmekle kalmadı, aynı zamanda bizi çeşitli olasılıklara da açtı. Dünyanın her yerinde bağlantılar kurmak o kadar uygun hale geldi ki, birine aşık olmak gibi fikirler artık abartılı fanteziler olmaktan çıkıyor.

Ancak bu kolaylığın da bir bedeli var. Sosyal medya bağınızı güçlendirebilse ve partnerinizle bağlantıda kalmanızı sağlasa da, ilişkinizin bozulduğunu görmek için de bir sebep olabilir. Sosyal medyayı ilişkinize dahil etmek, partnerinizle paylaştığınız dinamikleri değiştirebilir. Kıskançlığa, gerçekçi olmayan beklentilere, sadakatsizliğe ve samimiyet kaybına yol açabilir.

Sonuç olarak, sosyal medyanın bir ilişki için iyi olup olmadığına, onu ilişkinize dahil etme şeklinize göre karar verilir. Şimdi sosyal medyanın ilişkiler üzerindeki olumsuz yönüne bakalım.

İlişkiler Üzerindeki Olumsuz Etkiler

1. Gereksiz Standartlar Belirler

Sosyal Medya Ve İlişkiler: Olumsuz ve Olumlu Etkiler

Sosyal Medya Ve İlişkiler: Olumsuz ve Olumlu Etkiler

Sosyal medya bedenler, güzellik ve hatta aşk konusunda gereksiz standartlar getirebilir. Çiftlerin sosyal angajmanı, birbirlerinin hayatları, büyük jestleri, romantik kaçamaklar, takdir ve çift trendleri hakkında umut vermeyi içerir. Aynı zamanda yanlış bir aşk ve ilişkiler imajı yaratır.

Sosyal medya, ilişkilerin, insanların açıkça ortaya koymadığı zorluklarla ve mücadelelerle uğraştığını da yansıtmıyor. Böylece sosyal medya ve sanal platformlar, zihninizdeki ilişki imajını bozabilir.

2. Fazla Paylaşıma Yol Açar

Sosyal Medya Ve İlişkiler: Olumsuz ve Olumlu Etkiler

Sosyal Medya Ve İlişkiler: Olumsuz ve Olumlu Etkiler

Hepimiz sosyal medyada aşırı paylaşım sevincinin kurbanı olduk ve çiftler de istisna değil. Sosyal medyadaki çiftler, takipçilerini nerede oldukları ve ilişki durumları hakkında bilgilendirmeyi severler. İlişkileriyle ilgili ince ayrıntıları paylaşma eğiliminde olan insanlar, bazı anların en iyi şekilde özel olarak geçirildiğini unuturlar. Birçok çift, ilişkileriyle ilgili kasvetli ayrıntıları şifreli gönderiler ve hikayeler aracılığıyla paylaşma eğilimindedir. Sosyal medyada paylaşım yapmak, partnerinizin duygularınızı bilmesini sağlamanın sağlıksız bir yoludur. Bunun yerine, açık, içten bir konuşma yapmak masaya varmanıza yardımcı olabilir.

3. Kaliteli Zaman İçin Kapsam Bırakmaz

Sosyal medya bağımlılığı, çiftler arasında kaynayan bir sorun haline geldi. Çoğu çift, sosyal medya varlıklarını şu anki anlarına göre önceliklendirme eğilimindedir. Bu nedenle çiftler birbirlerine zaman ayırmakta zorlanırlar. Konuşmayı en aza indirebilir ve gerçek anılar yaratmayı kaçırabilirler, bu da sonuçta aralarındaki iletişimi ve beraberliği yok eder.

Pew Araştırma Merkezi tarafından yapılan bir araştırma, bir ilişki içinde olan Amerikalıların yarısının, en azından bazen onlarla konuşmaya çalıştıklarında, önemli olanlarının telefonlarının dikkatinin dağıldığını söylediğini buldu. Bu sadece birlikte geçirebilecekleri zamanı sınırlamakla kalmaz, aynı zamanda gerçek bir bağ veya sohbete dayanmayan sahte bir yakınlık duygusunu da besler.

4. Ölümcül Onaylamayı Teşvik Eder

Sosyal Medya Ve İlişkiler: Olumsuz ve Olumlu Etkiler

Sosyal Medya Ve İlişkiler: Olumsuz ve Olumlu Etkiler

Sosyal medya, gençlerin zihinlerine aldatıcı ilişkiler fikirleri yerleştirebilir. İlişkilerde düşük samimiyet için kilit bir faktör haline geldi. Çiftler, sosyal medya gönderileri aracılığıyla ilişkilerini doğrulamak için fazladan yol kat ediyor. Bu, çiftlerin aşklarının sadece sosyal medya için mi yoksa onun dışında var olup olmadığını sorgulamasına neden olabilir. Sosyal medyanın aşırı kullanımı, eşinizden veya sanal dünyadan onay alma arayışındaki samimiyeti ve sevgiyi tüketebilir.

İlişkiler Üzerinde Olumlu Etkiler

1. Partnerinizle İletişimde Kalmanıza Yardımcı Olur

Sosyal Medya Ve İlişkiler: Olumsuz ve Olumlu Etkiler

Sosyal Medya Ve İlişkiler: Olumsuz ve Olumlu Etkiler

İletişim eksikliği nedeniyle birçok ilişki sona erer. Bu gibi durumlarda sosyal medya, partnerinizle bağlantıda kalmanıza yardımcı olacak bir yapıştırıcı görevi görebilir. Mesajlar, görüntülü aramalar veya gönderiler aracılığıyla eşinizin hayatı hakkında kendinizi güncel tutabilir ve kolayca iletişim kurabilirsiniz.

Uzun mesafeli bir ilişki içindeyseniz veya birbirinizin uygunluğuna uyum sağlamakta zorlanıyorsanız, sosyal medya mesafeyi kısaltmanın mükemmel bir yoludur. İletişim her ilişkinin ilerlemesine yön verdiğinden, sosyal medya onu hızlandırmaya yardımcı olur.

2. Bakış Açısı Kazanmaya Yardımcı Olur

Sosyal Medya Ve İlişkiler: Olumsuz ve Olumlu Etkiler

Sosyal Medya Ve İlişkiler: Olumsuz ve Olumlu Etkiler

Sosyal medya, çeşitli ilişki kavramları hakkında bilgi edinmek için harika bir rehberdir. Sınırları belirlemeye, boşluk vermeye, gaz aydınlatmasına ve duvar örmeye gözlerimizi açmamıza yardımcı olur. Sosyal medya makaleleri ve gönderileri, sağlıksız bağları belirlememize ve toksik ilişkiler hakkında farkındalık yaratmamıza yardımcı olur.

3. Partnerinizin Yaşam Tarzını ve Görüşlerini Keşfetmenize Yardımcı Olur

Sosyal medya varlığı, bir kişinin yaşam tarzını, görüşlerini, tutumunu, mesleğini ve kişiliğini yansıtır. Size partneriniz hakkında genel bir bakış sunabilir ve ikinizin de birbirinizle oldukça uyumlu olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilir. Sosyal medya platformlarındaki karşılıklı bağlantılar, partnerinizi daha iyi ve daha hızlı anlamanıza yardımcı olur. Ayrıca birisiyle çıkmaya başlamak için güvenli bir yerdir.

 

 

 

 

Sevgili NHMAG okurları, Sosyal Medya Ve İlişkiler: Olumsuz ve Olumlu Etkiler yazımızı beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Sosyal Medya Ve İlişkiler: Olumsuz ve Olumlu Etkiler

YORUMLAR

WORDPRESS: 0