Evlenmeden Önce Ne Kadar Çıkmalı?

AnasayfaYaşam

Evlenmeden Önce Ne Kadar Çıkmalı?

Evlilik bir taahhüttür, kendi zorluklarıyla birlikte gelen flörtten büyük bir adım.

Oğlak ve Başak Uyumluluğu Arkadaşlık Seks ve Aşk
İyi Arkadaşlar Hayatınızı Güzelleştirir
Sağlıklı ve Mutlu Bir İlişkinin 9 Önemli Niteliği

Evlenmeden Önce Ne Kadar Çıkmalı?… Partner olarak birbirinizi keşfetmek için yeterince zaman ayırmadan evliliğe acele ediyor olabileceğinizden mi endişeleniyorsunuz? İnsanların evlenmeden ne kadar önce çıkmaları gerektiğini merak etmeleri alışılmadık bir durum değil. Birçok çift bu karışıklık ve güvensizlik aşamasından geçer. Bununla birlikte, flört, evlilik ve daha fazlasıyla ilgili tüm sorularınızın yanıtlarını aldığımız için endişelenecek bir şey yok.

Evlenmeden Önce Ne Kadar Çıkmalı?

Flört etmek, yeni insanlarla tanışmamızı sağladığı için harikadır. Çıkmak için çok yaşlı olamazsın; yirmili veya otuzlu yaşlarınızda olabilirsiniz veya kırklı ve ellili yaşlarınızda da olabilir ve yine de yeni ilişki olasılıklarını keşfedebilirsiniz. Biriyle anlaşma hissine kapılana kadar çıkabilirsin. İnsanlar birbirlerini iyi tanımak için çıkarlar. Birbirlerini iyi anlamak için buluşurlar ve konuşurlar.

Evlilik kararı her zaman dikkatli düşünme ve iç gözlemden sonra alınmalıdır. Aceleyle alınan kararların başarısız olma olasılığı oldukça yüksektir. Bu makale flört ve evlilik hakkında her şeyi ve bunu nasıl yapmanız gerektiğini tartışıyor. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Nişanlanmadan Önce Ne Kadar Çıkmalısınız?

Evlenmeden Önce Ne Kadar Çıkmalı?

Evlenmeden Önce Ne Kadar Çıkmalı?

Flört etmenin kendisi karmaşıktır ve evlenme düşüncesi onu daha da karmaşık hale getirir. Evlenmeye hazır olduğunuzu nasıl anlarsınız? Kafanın içinde çalan bir korna mı? Uykunda teslim edilen bir mesaj mı? Ya da evet, hayatımın geri kalanını birlikte geçirmek istediğim kişinin bu olduğuna dair bir önsezi mi? Hazır olduğunuzu belirtmek için verdiğiniz işaret ne olursa olsun, birçok kişinin kendisine sorduğu bir sorunun yanıtını bulmak için buradasınız.

Evlenmek için çok mu erken? Sürmeyecek bir şeye mi acele ediyorum? Kalp kırıklığı mı yoksa ömür boyu mutluluk mu? Bunlar, kimsenin güvenle doğru cevapları veremeyeceği sorulardan sadece birkaçı.

En az 1-2 yıllık flörtün boşanma olasılığını %20, 3 yıl ve üzeri flörtün ise %50’ye kadar düşürdüğü söylenmektedir.

Bu, olaylara acele ettiğiniz anlamına da gelmez. Sırf bazı ilişkilerin daha uzun süre çıktıktan sonra daha iyi çalışması, bir yıl içinde evlenerek kendinizi boşanmaya hazırladığınız anlamına gelmez. Evliliğinizin sağlığı tamamen ona ne kadar emek verdiğinize ve birbirinize ne kadar bağlı olduğunuza bağlıdır.

Bununla birlikte, flört etmek yaşınıza göre biraz farklılık gösterir. Aşağıda bunun hakkında daha fazla bilgi edelim.

20’li Yaşlarınızda Evlenmeden Önce Çıkmak

20’li yaşlardaki ilişkiler genellikle yetişkinler kadar uzun sürmez. Bu genç yetişkinler, halen toplumdaki rollerini ve kariyerlerini kurma arayışı içindedirler. Bu da flört sonrası yerleşme kararlarına fazla yer bırakmaz. Çok az insan 20’li yaşlarında başarılı bir şekilde yerleşir.

30’lu Yaşlarında Evlenmeden Önce Çıkmak

Evlenmeden Önce Ne Kadar Çıkmalı?

Evlenmeden Önce Ne Kadar Çıkmalı?

30’lu yaşlarında, çoğu insan kariyerlerinde temellerini atmıştır. İlişkilerdeki birçok deneme yanılma yoluyla, partnerlerinden ne istediklerini ve bir ilişkide neleri arayacaklarını bulmuşlardır. Burada, bir yıllık flört bile ilişkiyi çok sağlamlaştırıyor. En az 2 yıldır birlikte olan 30’lu yaşlarındaki çiftlerin evlilikte başarı oranının neredeyse %80 olduğu söyleniyor.

40’lı Yaşlarınızda Evlenmeden Önce Çıkmak

40’lı yaşlarınızda, genellikle kendinizi tamamen tanırsınız. Hayatta ne istediğinizi ve istediğinizi elde etmek için hangi kararları alacağınızı biliyorsunuz. Ancak, flört etmenin yalnızca ergenlik çağındaki, 20’li ve 30’lu yaşlardaki insanlar için ayrıldığını düşünmeye şartlandık. 40’lı yaşlarınızda çıkmak topluma karşı asi bir hareket gibi gelebilir, ama kesinlikle öyle değil. Bu yaşta evlenmek artık alışmakla ilgili değil, size uyan kişiyi bulmakla ilgili.

40’lı yaşlarında olsan bile en az bir yıl flört ettiğinden emin ol. Yaşlandığınızı düşünerek acele etmenize gerek yok.

50’li Yaşlarınızda Evlenmeden Önce Çıkmak

Evlenmeden Önce Ne Kadar Çıkmalı?

Evlenmeden Önce Ne Kadar Çıkmalı?

50’li yaşlarda flört etmenin yanlış bir tarafı yok. Aslında, bu yaşta kurulan ilişkilerin çoğu arkadaşlık içindir, bu nedenle bunlardan doğan evlilikler büyük olasılıkla sonuna kadar ayakta kalacaktır. Bu yaştaki bir yılı aşan ilişkiler, çiftin karşılaşabileceği diğer zorluklardan kurtulma eğilimindedir.

Bir ilişkinin hayatın iniş çıkışlarından kurtulması için temel ihtiyaçlar aşağıda açıklanmıştır.

Evlenmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Sen, Ben ve Biz

Evliliğin ayakta kalması için kendinizi bireysel olarak tanımanız son derece önemlidir, nokta. Hayatınızda yapmak istediğiniz herhangi bir şey için önce kendinizi tanımanız gerekir. Aksi takdirde, asla mutlu veya tatmin olmazsınız. Kendinizi tanıyın, kendinizi anlayın ve sonra siz iki bağımsız, bağımsız insanın birbiriyle nasıl uyumlu olduğunu ve birbiriniz için ne kadar ileri gitmeye istekli olduğunuzu anlamaya çalışın.

2. Çatışma ve İletişim

Evlenmeden Önce Ne Kadar Çıkmalı?

Evlenmeden Önce Ne Kadar Çıkmalı?

Bir ilişkinin temel temeli, ortakların sahip olduğu iletişim türüne bağlıdır. Evlilikte yalana, saklanmaya, gizliliğe yer yoktur. İhtiyaçlarınızı eşinize iletmeniz ve aynı şeyi yaptıklarında onu dinlemeniz gerekir. Çatışmaları çözmenin tek yolu iletişim kurmaktır.

3. Din

Din, bir insanın hayatının en önemli parçalarından biridir. Birlikte bir hayat kurmayı düşündüğünüzde uzlaşmak, anlamak ve birbirinizin din hakkındaki görüşlerini kabul etmek gereklidir.

Evlenmeye karar vermeden önce dini inançlarınız hakkında konuşun ve eşinizin inançlarını anlayın. İkinizin de birbirinizin seçimlerine çatışma olmadan saygı gösterebildiğinizden emin olun.

4. Çocuklar

Evlenmeden önce, ikinizin de çocuk sahibi olup olmayacağınızı tartışmanız kesinlikle önemlidir. Bazı insanlar çocukları o kadar çok sever ki evlenir evlenmez onlara sahip olmak isterler. Hatta bazıları sırf çocuk sahibi olmak için evlenmek bile istiyor. Sonra, kendi seçimiyle çocuksuz kalmak isteyenler var. Bu iki tür insanın uzun süre başarılı bir evliliğe sahip olduğunu hayal edebiliyor musunuz? Şans çok düşük. Bu nedenle, evliliğe başlamadan önce bunun hakkında konuşmak önemlidir.

5. Ortak İlgi Alanları ve Değerler

İki bağımsız birey olarak, muhtemelen farklı ilgi alanlarınız, hobileriniz ve eğlenceleriniz var. Bu farklılıklara saygı duymak, sizi yakınlaştırmak ve ilişkiyi güçlendirmek için birlikte yapabileceğiniz şeyleri bulmak kadar gereklidir. İkinizi de ilgilendiren şeyler bulun – resim yapmak, birlikte oturup kendi kitaplarınızı okumak, birlikte film, belgesel veya şov izlemek, hatta bir spor olabilir!

6. Finans

Başarılı bir evliliğin oldukça önemli bir yönü, mali durumunuzu hem bireysel hem de birlikte idare etme şeklinizdir. Bu, paranızı nasıl biriktirdiğinizi, harcama davranışlarınızın neler olduğunu ve büyük satın almaların yanı sıra günlük harcamaları nasıl bölmeyi planladığınızı içerir. Emeklilik planlarınız da bu konuşmanın büyük bir parçası.

7. Cinsel Uyumluluk

Evlenmeden Önce Ne Kadar Çıkmalı?

Evlenmeden Önce Ne Kadar Çıkmalı?

Başarılı bir evlilikte cinsel uyum çok önemlidir. Partnerinizinkiler kadar sizin de tuhaflıklarınızı ve kışkırtmalarınızı bilin. Tartışmak ve her iki tuhaflığınızı da denemeyi kabul etmek, birbirinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu aynı zamanda eşinizin sizin için ve sizden öğrenmeye ne kadar hazır olduğunu ve birbirinizi gerçekten tatmin edip edemeyeceğinizi de gösterecektir.

8. Dengeler

İş ve aile hayatınızı nasıl dengelersiniz? Gelecekte nasıl yapmayı planlıyorsun? Partnerinizden aile ve iş yaşam tarzları ile ilgili neler bekliyorsunuz? Evlendikten sonra dengeli bir hayat kurmak için tüm bu dinamiklerin tartışılması gerekir.

9. Balayı Evresinden Ayrılmak

Balayı aşaması, bir ilişkinin her şeyin mükemmel göründüğü aşamasıdır. Cennetinizde yanlış bir şey olamaz ve partneriniz kesinlikle yanlış bir şey yapamaz. Ancak bu balon sonunda patlar ve ilişkinizdeki sorunlarla yüz yüze gelirsiniz. Bu nedenle, evliliği ancak ilişkinizin balayı aşamasını geçtikten sonra düşünün.

10. Gelecek

İlişkiden beklentilerinizi belirleyin. Bundan ne istiyorsun? Bunu gerçekleştirmeyi nasıl planlıyorsun? Partnerinizle ne tür bir dinamik paylaşmak istiyorsunuz? Onlarla nasıl bir hayat kurmak istiyorsunuz? Bunların hepsi kendinize ve eşinize sormanız gereken önemli sorulardır.

İnsanların evlenmeden önce ne kadar süre flört etmeleri gerektiğine dair sabit bir cevap yok. Düğümü atmadan önce gerekli olan belirli bir süre yoktur ve süre, çeşitli faktörlere bağlı olarak kişiden kişiye değişir. Yaş, önemli bir karar verme faktörüdür ve genel olarak, 20’li ve 30’lu yaşlarındaki insanların, 40’lı ve 50’li yaşlarındakilere göre evlenmeden önce daha uzun süre flört etme olasılığı daha yüksektir. Son olarak, hayali bir teslim tarihi nedeniyle hiçbir şeye acele etmeyin. Kendinizi ve gelecekteki eşinizi, bireysel ve birleşik ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi ve ortaklık beklentilerinizi tanımak için zaman ayırın. Sadece ikiniz için de doğru zaman geldiğinde evlenin.

 

 

 

 

 

Sevgili NHMAG okurları, Evlenmeden Önce Ne Kadar Çıkmalı? yazımızı beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Evlenmeden Önce Ne Kadar Çıkmalı?

YORUMLAR

WORDPRESS: 0